Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Nadrozměrná a těžká přeprava

Vše pro řidiče velkých aut
Odpovědět
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od Helena »

Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od petrw. »

Tak kolegové podvalníkáři a doprovodáci. Prosím o rady. Jak je to s přepravou stroje o šířce 3556 mm ?
Revizor Sdružení řidičů CZ
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od mates »

vzhledem ke skutečnosti že od 1.1.2011 je povoleno už jen 3.20 bez doprovodu a tunelama na obchvatu pouze 4.30, dále konzultace s PČR na telefonním čísle uvedeném v povolení 8-) a následně jiná trasa si budeš msuet vyřídit jednorázovku s přiděleným časem a trasou, doprovodem jedním či dvěma
člen výboru
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od petrw. »

Výška je v pohodě. Jde o buldozer s šířkou 3556 mm. Takže tedy doprovod? To ale nemůže být jen auto s majákem, ale asi někdo se školením atd.? Mimochodem už jsem těm bengum volal kvuli výšce 4,30 a pán mi ještě poděkoval a prý kdyby mi to rozsvitilo značky , mám se odstavit na kraj a zavolat, že mi pošle na pomoc hlídku, která mě protáhne středem.
Revizor Sdružení řidičů CZ
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od mates »

doprod stačí auto s majákem a dostaneš to v jednorázovym povolení, dle mě tento stroj v trvalym nemáš, resp. nevim jak to máš,al emy máme to co vozíme přímo v povolení, protže pak nemusíme tahat doklady od nákladu, protže to neni komeršní přeprava, nevýhodou je pokud vezem něco jinýho, musíme mít doklady a pokud by jsme vezli komerčně tak i jednorázový povolení na takghle širokej stroj. ale myslim, že bude stačit auto s majákem co na jednosměrné komuniakci jezdí vpředu,pokud je více pruhů tak vzadu atd....třeba sem nakoukne globe a dolní popřípadě vyvrátí moje info
člen výboru
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od petrw. »

Jj dík, dojdu se mrknout na povolení. Určitě tam ale nemám napsaný stroje, jenom rozměry a váhu. Mám to do 48 tun s povolenou jízdou ořes prahu i přes den. Myslíš že by to šlo i na tohle ?
Revizor Sdružení řidičů CZ
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od mates »

pokud tam ten stroj máš tak to platí nicméně praha má stále 3m přes den. zbytek v noci
člen výboru
CErin
řidič profesionál
Příspěvky: 57
Registrován: ned 01. lis 2009 18:49:47

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od CErin »

To, co je v platným povolení je nutný dodržet. Mezi D1 a D5 obvykle nemáme časový omezení jízdy po PO. Volá se jen na tunely nad 4.30, jak píše mates. Ale to všechno je součástí druhé části povolení. Časový omezení jsem neviděl ani mezi D11 a R10.

Doprovod musí mít dané osvětlení a výstražné světlo oranž. barvy, někdy je tam i věta, že musí být seznámen s trasou a k činnosti oprávněn. Zase je to fšecko v papíru.

3,5m klasicky jeden doprovod.

Ale hodně to záleží na vykutálenosti uředníka :idea:
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od mates »

co je to k činnosti oprávněn?
jinak díky tý změně u ná na firmě budou strojníci radostí bez sebe,prtože ted na každou přepravu budou muset okuchat finišer na požadovanou míru a to je hodina práce navíc a pěkná dřina. jo když musej mít na všechno dálniční mašiny tak at se léčej....i když strojníci za to nemůžou....
člen výboru
CErin
řidič profesionál
Příspěvky: 57
Registrován: ned 01. lis 2009 18:49:47

Re: Nadrozměrná a těžká přeprava

Příspěvek od CErin »

mates: To jsme řešili s doprovoďákama taky. Asi je to snaha vyloučit z přepravy "běžného" řidiče s Bčkem. Na druhou stranu nadměrák taky nemá žádný spešl školení. Já tomu rozumím jako nutnost mít živnost na technické činnosti v dopravě a to tím asi básník chtěl říci.

Zkusím dát dotaz na MDČR
Odpovědět