Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Tageskontrollblatt pomoc

Odpovědět
melondubnica
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. srp 2015 20:30:05

Tageskontrollblatt pomoc

Příspěvek od melondubnica »

Dobry vecer, natrafil som na Vasu stranku ked som hladal info o Tageskontrollblatt. Vedel by mi prosim niekto poradit ci je potrebny v Nemecku na dodavku do 3.5 t Tageskontrollblatt ?? V tejto teme odpoved z 05. úno 2014 20:57:55 sa pise : Němci nemají nárok vyžadovat na řidičích dokládání aktivit řidiče při řízení vozidla do 3,5 tuny. Bohužel si toto jejich protiprávní jednání nechají všichni líbit a nikdo se neodvolá.

Vid tu:
http://forum.sdruzeniridicu.cz/viewtopi ... =11&t=1635

Neviem ci sa nieco nezmenilo, teda ak je to potrebne mal by som este otazku ako je to s dvoma vodicmi v aute, v aute sme vzdy dvaja, kamarat
soferuje a ja vytazujem vozidlo online cez system v PC v aute. Obcas sa pri soferovani prestriedame. Je mozne pre kazdeho vypisat Tageskontrollblatt ovsem ak je to stale potrebne v Nemecku? Nerad by sme sa dostali do problemov kedze co som cital davaju za to obrovske pokuty. Vopred dakujem za kazdu odpoved a prajem soferom vela bezpecnych kilometrov. Pavol
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Tageskontrollblatt pomoc

Příspěvek od frantaemail »

Zatím se nic nezměnilo a asi ani nezmění, spíše přitvrdí. Každý řidič ve vozidle od 2,8t do 3,5t na území NSR musí mít svůj "kontrobuch" a v něm zaznamenávat své činnosti, včetně dokladování 28 dní zpětně.
melondubnica
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. srp 2015 20:30:05

Re: Tageskontrollblatt pomoc

Příspěvek od melondubnica »

dik, ale ako je to teda maju pravo to kontrolovat alebo nie, musi byt nejake nariadenie, oslovil som aj Ministerstvo zahranicnych veci, cakam na odpoved, a este dakde som sa docital ze Kontrolbuch cize cela knizka, je potrebny ak cestujes do Nemecka pravidelne cize zaznam cesty za poslednych 28 dni, ak ides jednorazovo do Nemecka alebo len obcas postaci jednodnovy zaznam o ceste Tageskontrollblatt. Tak ako to vlastne je ? Kontrolbuch ? alebo Tageskontrollblatt? Dik za Vase odpovede.
melondubnica
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19. srp 2015 20:30:05

Re: Tageskontrollblatt pomoc

Příspěvek od melondubnica »

Zdravim, no tak mi prisla odpoved z ministrestva dopravy SR, prikladam sem cele znenie, snad to tiez niekomu pomoze :-)

Dobrý deň,



NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 561/2006 z 15. marca 2006 o harmonizácii niektorých právnych predpisov v sociálnej oblasti, ktoré sa týkajú cestnej dopravy, ktorým sa menia a dopĺňajú nariadenia Rady (EHS) č. 3821/85 a (ES) č. 2135/98 a zrušuje v nariadenie Rady (EHS) č. 3820/85, v platnom znení, ktoré ustanovuje pravidlá o časoch jazdy, prestávkach a dobách odpočinku vodičov, pôsobiacich v cestnej nákladnej i osobnej doprave, sa podľa čl. 2 ods. 1 písm. a) nevzťahuje na cestnú dopravu tovaru, kde maximálna prípustná hmotnosť vozidla vrátane každého prívesu alebo návesu je nižšia ako 3,5 tony.



V prípade uskutočňovania prepráv tovaru týmito vozidlami do zahraničia sa preto musia dodržiavať ustanovenia vnútroštátnych predpisov, toho ktorého štátu, ktoré uvedenú problematiku upravujú. Napr. v Rakúsku platí Zákon o pracovnom čase (Arbeitszeitgesetz , BGBl. Nr. 461/1969 v znení zákona BGBl. I Nr.94 /2014)) a Fahrtenbuchverordnung-BGBl. Nr. 461/1975 (Nariadenie o vedení knihy jázd).Podľa našich informácií sa tieto právne normy vzťahujú aj na prepravu tovaru vozidlami, kde maximálna prípustná hmotnosť vozidla vrátane každého prívesu alebo návesu je nižšia ako 3,5 tony, ak ide o podnikanie.



V Nemecku platí tiež zákon o mobilných osádkach motorových vozidiel a električiek (Fahrpersonalgesetz- 19. február 1987 (BGBl. I S. 640), v znení zákona 2. marca 2015 (BGBl. I S. 186)) a Nariadenie na vykonávanie zákona o mobilných osádkach (Fahrpersonalverordnung – FpersV, BGBl. I 2005, 1893). Tieto právne normy sa vzťahujú aj na vodičov vozidiel, kde maximálna prípustná hmotnosť vozidla vrátane každého prívesu alebo návesu je vyššia ako 2,8 tony a nižšia ako 3,5 tony Podrobnosti sa možno dočítať na http://www.gesetze-im-internet.de/fpersv/__1.html.



Ak slovenskí vodiči z povolania týchto vozidiel a pracovníci, ktorí na pracovných cestách vedú vlastné vozidla alebo vozidlá prevádzkovateľa budú dodržiavať ustanovenia vyhlášky Slovenského úradu bezpečnosti práce a Slovenského banského úradu zo 7. februára 1991 č. 208/1991 o bezpečnosti práce a technických zariadení pri prevádzke, údržbe a opravách vozidiel a nepretržitý čas vedenia vozidla nebude trvať dlhšie ako 4 hodiny a vodič potom preruší vedenie vozidla z dôvodov bezpečnosti práce najmenej na dobu 30 minút, nebudú v konflikte s ustanoveniami právnych predpisov iných štátov.



Dodržiavanie času vedenia vozidla, bezpečnostných prestávkach a doby odpočinku pri prepravách tovaru vozidlami, , kde maximálna prípustná hmotnosť vozidla vrátane každého prívesu alebo návesu je nižšia ako 3,5 tony, v rámci EÚ na pozemných komunikáciách kontrolujú spravidla policajti alebo pracovníci inšpekčných služieb. Spôsob vedenia záznamu o čase vedenia vozidla, bezpečnostných prestávkach a doby odpočinku nie je však jednotne upravený. Ani na Slovensku Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR nevydalo vzor takéhoto dokladu. Preto sa odporúča pri častých prepravách do zahraničia postupovať podľa právnych predpisov príslušného štátu.



Čo sa týka Nemecka a Rakúska odporúčame viesť záznam o čase vedenia vozidla, bezpečnostných prestávkach a doby odpočinku (napr. Tageskontrollblatt, resp. Wochenkontrollblatt) tak, ako to požadujú hore uvedené právne normy. Vzory záznamov sú zverejnené v prílohách citovaných právnych predpisov. Podotýkame však, že naše ministerstvo nie je oprávnené vykladať právne predpisy cudzích štátov.







S pozdravom



Odbor komunikácie

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR
Odpovědět