Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Obhozený chodec - kaluž -

I řidiči osobních vozidel jsou řidiči.
Goddie
Příspěvky: 2
Registrován: ned 03. črc 2011 18:03:30

Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od Goddie »

Zdravím, dnes jsem asi obhodil jednu paní co se vybavovala s někým v autě, ona sama stála na straně spolujezdce, já jsem projížděl asi ve vzdálenosti 5m od zmíněného auta, přes cestu byla velká kaluž, ovšem neuvědomil jsem si jak může být hluboká, což byla asi hodně, protože jsem jel rychlostí kolem 30km/h a i tak to udělalo pěknou vlnu, všiml jsem si toho až po sléze v zrcátku jak voda dopadla na auto i mírně na ženu co s tála u něj. Jelikož jsem pospíchal za matkou, kterou mám nemocnou... nezastavoval jsem. Ovšem v zápětí jsem si všiml, jak vyjíždí zmíněné auto z nedaleké křižovatky a jen vyjelo a zase zajelo zpátky, myslím si tedy že si zřejmě opisoval mou SPZ. Zkoušel jsem se později od matky vrátit na místo, kde se to stalo, ale již jsem tam nikoho stát neviděl.
Nerad bych měl z toho nějakou nepříjemnost, nikdy jsem neudělal za 7let co řídím žádný přestupek, a tak jsem se chtěl zeptat jestli se dá v tomto případě i jako řidič bránit. Na webu jsem toho našel dost že se za to může dát i pokuta kolem 2tkč + účet za čistírnu, na což teď opravdu nemám peníze.
Osobně mě už několikrát obhodilo auto, ale nikdy jsem to neřešil, jelikož nejsem člověk který vyhledává konflikty.
Chtěl bych se vás tedy zeptat jestli s tímto máte někdo nějaké zkušenosti a jak se mohu v tomto případě jako řidič bránit, jel jsem o 30km/h což je o 20km/h méně než je stanovená max rychlost a netušil jsem co je to za kaluž protože jsem tou cestou jel poprvé a zmíněné ženy jsem si všiml až na poslední chvíli, tedy nebyl to žádný úmysl.
Díky
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od bohousek1 »

No nevim, svedl bych to na vozovku a hlubokou louzi. Pokud jsi jel 30 km/h - vic jsi udelat nemohl. tezko predvidat hlubokou vodu.
..:: Bohousek1 ::..
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od martin440 »

především se do silnice nemá co kdo vykecávat :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
CErin
řidič profesionál
Příspěvky: 57
Registrován: ned 01. lis 2009 18:49:47

Re: Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od CErin »

Zkus to hodit do právní poradny na autowebu, myslím, že Ti JUDr. Beran napíše nej možnost, i když je to netradiční případ :)
Goddie
Příspěvky: 2
Registrován: ned 03. črc 2011 18:03:30

Re: Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od Goddie »

Jelikož dobře vycházím s policií v našem městě a mám u městské policie a i u státní známé, řekl jsem jim, že kdyby náhodou paní dorazila, tak ji mají dát papírek který jsem jim pro ni vytiskl kde je napsáno: Prosím paní, kterou jsem dne 3.7.11 (15:30h), nešťastnou náhodou ohodil vodou z kaluže na ulici A.G.L. Svobody, aby se mi ozvala na tel. xxxxxxx nebo email: xxxxxxx. Chtěl bych jí nabídnout omluvu a případně i finanční kompenzaci za čistírnu.
Celkem hoši valili čočky jak jsem poctivý a jelikož nevím, kde zmíněná v našem městě bydlí, je to myslím vše a to nejlepší co jsem nyní mohl udělat.
Takže zatím díky a jestli se někdo ozve dám vědět jak to dopadlo...
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od Helena »

To je od tebe opravdu hodně slušný ;) .
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od martin440 »

no nevím...když se nad tím zamyslím a budu zrovna "teď" chodec a bude lejt.. a zastaví známej...a já k němu pujdu na pokec ze strany do silnice????? sem snad nesvéprávnej debil nebo co????? prší? ano ! to asi bude znamenat, že bude mokro ... a já se postavim do silnice a když mě někdo pokropí ne li semele...tak on je svině??? to snad ne....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od Děda »

Martine, samozřejmě, že když ty někoho pokropíš, tak jsi né svině, ale ten největší debil, pod sluncem, protože si tam neměl jezdit, když tam nějakej trouba stál.... :lol: :roll: :D :) :mrgreen: :geek: :ugeek: :x :roll: :twisted: :evil: :oops: :idea: :idea: :idea:

P.S.: doufám, že jsi pochopil, jak jsem to myslel...
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od martin440 »

:lol: :mrgreen: píšeš podobným "stylem"...jistě budu za svini, co vohodila nevinnýho šmejda..... vlastně sem měl počkat, až všichni budou doma a pak vyrazit,,abych nikomu nepřekážel, páč sem "velká svi..! s velkým autem ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dědku si na to káp.... :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: Obhozený chodec - kaluž -

Příspěvek od Hroch.R420 »

Hoši to jsem takhle někdy na jaře dojel v Duisburgu odpoledne na nakládku a že ráno. Tak jsem zaparkoval,nahodil na sebe slušný nepracovní hadry a že půjdu na špacír a do nedalekýho krámu pro chleba. Tak vyrazím po chodníku,docela bylo mokro,pač tál sníh a do toho pršelo a jak jdu po chodníku tak koukám před křižovatkou u kraje kaluž jako kráva. Tak se otočím jestli něco nejede,nic nejelo,tak že úsek kolem kaluže zrychleným krokem překonám a najednou ze zatáčky vylít nějakej kretén co chtěl stihnout zelenou a fíííí přes tu louži. No samozřejmě jsem vypadal jak vodník, co bydlí někde v čističce tak jsem se otočil a šel zpátky. Sakra,asi jsem měl zajít na policajtovnu,jestli tam nemám vzkaz! :D
Odpovědět