Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Dotaz z portálu :

I řidiči osobních vozidel jsou řidiči.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Dotaz z portálu :

Příspěvek od bohousek1 »

Dotaz z portálu :

Dobrý den,
píši Vám za sveho pritele. Je ridič - vozičkář. V roce 1997 si dovezl auto z USA. Pred týdnem byl s autem na STK. Kde mu řekli, že od dubna tohoto roku platí nová vyhláška a to u aut dovezených z USA a starších 10 let, že musí byt na bočních sklech označení skel. Ale pán z STK nevedel číslo vyhlášky, a žádne bližší podrobnosti. Nevíte náhodou o co se jedná. Pritel má jit znovu za mesic na STK . A potrebuje to vedet aby si mohl vše zaridit. Dekuji za radu, nebo odkaz kam se mám obrátit.


Pokud nekdo vi, o co jde piste prosim zde. Pak to poslu jako odpoved.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz z portálu :

Příspěvek od bohousek1 »

..:: Bohousek1 ::..
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz z portálu :

Příspěvek od martin440 »

no pokud je mi známo, tak v žádném případě nelze jakoukoliv vyhlášku těchto "typů" uplatňovat zpětně...tzn. že daný požadavek ať na vybavení vozu nebo označení čehokoliv, popřípadě vyžadující doplněk (přídavné mlhovky a pod. evropské označení ovladačů) nelze uplatňovat zpětně, ale tyto omezení platí od data platnosti vyhlášky, tudíž si myslím, že tento pán, pravděpodobně na auto zcela odkázaný, může být zcela v klidu-podstatný je technický stav daného vozu(teda měl by být) toť můj názor a moje chápání zákona
pokud po něm něco chtěli a nevěděli vlastně co -zavání to divně
myslím že na stránkách: http://www.usmd.cz/?file=vypis-usa.php nevím jestli nejde o tohle
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz z portálu :

Příspěvek od mates »

souhlas s rumovou vílou. málokdy, opravdu velmi zřídka se stává že lze něco uplatnit zpětně v případě nějaké novelizace
člen výboru
Uživatelský avatar
Globe
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. kvě 2009 10:20:24
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz z portálu :

Příspěvek od Globe »

a kdyby nahodou se to zpetne vyzadovalo, je na to takova obezlicka... (i kdyz si nejsem uplne jistej, jestli to jde uplatnit na tenhle pripad)... kdyz se dovazi auto z USA, prihlasi se nejdriv v Nemecku (kde zadny predelavky skel, svetel, tachometru...) nechtej a pak se prihlasi k nam.. a uz to neni dovoz z USA, ale z D... :twisted:
Odpovědět