Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Názor německého kolegy

zde můžete napsat svoje názory
Odpovědět
pokerx
Příspěvky: 7
Registrován: ned 06. úno 2011 21:16:06

Názor německého kolegy

Příspěvek od pokerx »

ten Super Collega.... Môžem s ním len súhlasiť. Napísal to dobre. A je vidieť, že je to šofér čo jazdí dialkové trasy. Takých šoférov zo západu čo jazdia medzinárodnú dialkovú je už málo. Po troch týždňoch v kamione týždeň voľna- s tým by som už mohol súhlasiť.

Nemecký (západní) soféri a aj malé dopravné (západné) firmi nedosiahnu nič. Možno sa spravia malé zmeny v 561, možno naozaj bude 45ka v aute zakázaná. Ale, šoféri z východu sa naďalej budú vyvážať dodávkami na západ. Vybaviť lacné hromadné víkendové šoférske ubytovanie nieje problém.

Rozmýšlal som, ako by som sa ja zachoval, ak by ma niekto chcel kontrolovať cez moju pauzu. Možno by som protestoval, ale asi by to nepomohlo. No ak by ma niekto naozaj skontroloval, tak by som si to rátal ako preruśenú pauzu- čiže neplatnú. Ak by my kontrola 45-24 prerušila, zaznamenám si na kartu prácu, spravím výtlačok a začnem 45-24 robiť zas. A problém z nedodaným tovarom nech si rieši moja firma s políciou. Sranda by to bola pri prepravách s rýchlo sa kaziacim tovarom. Kontrolovať dodržiavanie pauzy cez pauzu je absurdné.

Ale, osobne si myslím, že nič také sa nestane. O týchto veciach nebudú rozhodovať zapadní šoféri a malé firmi, ale biznismeni ktorí hrajú v inej lige ako oni. A veľkým firmám lacná a hlúpa pracovná sila z východu vyhovuje. Pár neschopných politikov ako napr: "Pan ministr dopravy Frédéric Cuvillier" sa na tejto téme bude priživovať a bude naháňť voličské hlasy, ale to je asi tak všetko čo sa stane.
Odpovědět