Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Ridic kamionu v Anglii.

zde můžete napsat svoje názory
Odpovědět
horal100
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22. bře 2010 20:18:44

Ridic kamionu v Anglii.

Příspěvek od horal100 »

Pracuji 4 roky v Anglii jako ridic kamionu.Zajima me jake kdo ma zkusenosti.Pracuji pro agenturu a v sobotu i v nedeli nam plati zvyseny tarif.Ovsem jakmile zacnu sichtu napriklad v nedeli po dvacate hodine tak mi neplati nedelni tarif ale pondelni.Pry jim to takhle plati firma.Neni to diskriminace?Dalsi perlicka.Jezdim dohromady 42 let.V CZ mi propadnul profesni prukaz a tudiz v CZ nemuzu pracovat jako ridic kamionu.Tady v Anglii chodim na skoleni,testy,jizdy ale zadny doklad k tomu nedostavam(maji tady uz pocitace).Muzu pracovat jako ridic kamionu v cele Evrope mimo CZ.Urcite nebudu platit 40 tisic za novy profesak.Dale by mne zajimalo jak se mi budou zapocitavat odpracovane roky v Anglii do penze.Popripade kolik let musim mit odpracovanych v Anglii abych tady mel narok na penzi.V CZ mi bylo receno ze mi duchod vypocitaji z prumerneho platu ridice kamionu v CZ.Kdo ma jake zkusenosti?
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridic kamionu v Anglii.

Příspěvek od martin440 »

no pokud vím tak hodně lidí "pobírá" ekvivaletní část důchodu ze země nebo zemí , kde pracovali a i odváděli soc. pojištění .... pokud je to tvůj případ, je otázka kolik za Tebe, nebo Ty sám odvádíš, dále byla i možnost (v DE) si toto pojištění (částku nechat vyplatit) a nedostat z daného státu nic....víc nevím , co se týče profesáku, tak pokud jsi zaměstnanec firmy v anglii máš angl. řidičák, tak by podle mě neměl být problém, ale je to pouze moje domněnka .....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
horal100
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22. bře 2010 20:18:44

Re: Ridic kamionu v Anglii.

Příspěvek od horal100 »

No odvadim celkem dost.Dela to za mesic tak okolo 600 liber a nekdy i vic.Nekdo rika ze staci delat v Anglii 6 let a mas od nich narok na duchod.U nas v CZ mi bylo receno ze vysi vypocitaji z prumerneho platu ridice v CZ.Ted jedu domu a budu zjistovat pravdu.Co se tyce profesaku tak UK ridicak nemam.Mam cesky ale anglicky counter part.To je dokument kde se zapisuji 'trestne body'.Toto je tady akceptovano.Sice chodim na skoleni,testy a jizdy ale to mi u nas nikdo neuzna.Popravde uz ani v CZ jezdit nechci.Pokud si nekdo udelal takove zakony tak at si hledaji ridice v Albanii.Me to tady celkem vyhovuje.Jen jsem chtel poukazat na tu byrokracii v CZ.Jak uz jsem psal.Muzu byt zamestnan jako ridic v cele Evrope mimo CZ.Jinak dik za odpoved.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Ridic kamionu v Anglii.

Příspěvek od mates »

zkusim dohnat Milana co pro nás dělal ten článek. určitě bude vědět¨více.
člen výboru
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Ridic kamionu v Anglii.

Příspěvek od fatal_netware »

Pro horal100 :
Pokusím se vzít Tvé dotazy od začátku a předem se Ti omlouvám, že Ti na vše neodpovím, protože některé věci neřeším.
1) Otázka příplatků za sobota a neděle Ti nepomůžu, protože například já je ještě nikdy u zaměstnavatele nezažil. Hodně jsem se setkal s tím, že ani zaměstnavatel neznal dokonale platnou legislativu ( nebo také dělal, že ji nezná ) a vždycky platilo co si vyřveš to máš a co si nevyřveš to nemáš. Zažil jsem nesčetněkrát, že výplata se odvíjela od toho co si kdo vyjednal se zaměstnavatelem než to co byla pracovní náplň.
2) K profesáku: Teoreticky máš více možností:
a) žádat v ČR ( protože jsi získal řidičák před 10 zářím 2009 ) a využít jedné nedokonalosti formulace zákona ( http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=5792 ) Máš malou pravděpodobnost úspěchu, ale za pokus to stojí.
b) žádat v UK ( nejdříve, ale musíš vyměnit český řidičský průkaz za anglický ) a následně žádat u DSA. Přikládám Ti tady fotokopie knížky pro řidiče nákladní aut v Anglii:
Obrázek Obrázek Obrázek
Fotil jsem to kolegům po desátém září, aby věděli něco o profesácích. Zvýraznil jsem tam červeně to co by bylo ( alternativně je pro Tebe důležité ).
Jestliže nemáš v Anglii při řízená nákladního auta profesní průkaz, tak můžeš být pokutován až do výše 1000 liber. To že VOSA není česká celní správa ani česká policie, je úplně jiná kapitola. Psát tady o VOSA by bylo na hodně dlouhý článek do něhož se mi ani nechce, ale podle mě je daleko důležitější, že Anglická legislativa o profesních průkazech dobře ví a počítá i s pokutami.
3) K důchodům Tě už vůbec nepotěším. Pravda je taková, že abys mohl pobírat starobní důchod v Anglii, musíš v Anglii odpracovat minimálně 44 let. A přitom musíš ještě splnit spoustu jiných podmínek dle platné anglické legislativy. Pro ty co nesplní tyto podmínky a přesto odvedou dostatek peněz do NI tak mají nárok na Minimum Basis State Pension. Na ukázku byla v roce 2006 Minimum Basis State Pension cca 82 liber na týden.
Pro více informací doporučuji stránky: http://www.fsa.gov.uk/consumer/pensions/ a http://www.thepensionservice.gov.uk/
Řidič, ten tvrdý chleba má.
horal100
Příspěvky: 7
Registrován: pon 22. bře 2010 20:18:44

Re: Ridic kamionu v Anglii.

Příspěvek od horal100 »

Tak ted jsem byl v CZ.Dobu zamestnani (do duchodu)mi zapoctou jako bych delal ridice kamionu v CZ.Jinak v Anglii jsou duchody dost male.Okolo 80 liber tydne.Co se tyce CPC?Momentalne tento prukaz nemusis mit.Je povinnosti si ho udelat do zari 2014.Pokud budes po tomto datumu jeste chtit jezdit.Mel jsem moznost si ho za 75 liber udelat ale vzhledem k memu veku mi bylo receno ze to je pro mne skutecne zbytecne.VOSA me jinak parkrat odchytla a vubec zadny problem s ceskym ridicakem a anglickym counter partem.Digi card mam engl.Takze od cervence budu pokracovat jako ridic v Anglii uz jako duchodce a nikdo v tom zadny problem nevidi.Tady je ridicu nedostatek ale nemyslim ze budu pracovat na plny uvazek.Jen tak pro zabavu a podle chuti.Co nejde v CZ tak to jde v GB ale i v jinych statech EU.
Odpovědět