Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

autobusy , tramvaje , trolejbusy ....
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od roadtrain »

mě ano a to dost brutálně jel jsem za ním v dostatečném odstupu.břibrzdil dal směrové světlo do prava a zajel na zastávku v tu ránu dal směrové světlo do leva a vyjel za zastávky aniž by tam zastavil s tím jsem nepočítal a už jsem šněroval do protisměru naštěstí tam jel jen osobák který na vzniklou situaci reagoval rychle.poučení autobus prostě někdy nestojí v zastávce a řidič autobusu má absolutní přednost :?
lookinos
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26. črc 2009 17:21:20

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od lookinos »

nejhorši jsou na tohle trolejbusaci z DPOstrava :twisted:
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od martin440 »

pokud se někdo považuje za profesionála, tak by asi měl předpokládat :
- že ze zastávky "vystřelí" autobus
- že se na sídliští "odněkdud "zjeví" děcko
- že řidič osobáku "provede " nějaký svinstvo (ať schválně , nebo je prostě vidlák a vůbec neví co udělal)
- že jsme si na silnici cšichni rovni (bez rozdílu kol -váhy-velikosti-výkonu motoru-nebo šrajtofle) pokud dojde na ránu tak......
pokud to někdo nechce pochopit a chovat se podle toho, ;) :roll: nemá za volantem co dělat....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od roadtrain »

to není problém přeci dodržovat pro člověka s rozumem a hlavně s mozkem ale předpoklad byl jeden autobus s lidmi zastaví na zastávce no hold nazastavil a nějak se ani pan řidič neráčil mrknout do špiglu.pochopitelně vinnu v případě nehody bych vzal na sebe jsem dobrák od srdce
Uživatelský avatar
Laci 318cdi
řidič
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 09. črc 2009 10:43:56
Bydliště: Levice

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od Laci 318cdi »

myslím,že by tam bola spoluvina,teda ak má autobus(tak ako u nás) v obci prednosť pri vychádzaní zo zástavky ;) .
ono stačí predvídať a byť radšej opatrnejší lebo aj z poza toho autobusu ti može vybehnúť nejaké decko...
MB Sprinter 318cdi-...-služobák
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od roadtrain »

tak to je automaticky.ano i v ČR má autobusák přednost když chce vyjet ze zastávky a rád vyhovím ale co nesmí je mnohem důležitější řidič autobusu při vyjíždění ze zastávky NESMÍ OHROZIT ........... :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Laci 318cdi
řidič
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 09. črc 2009 10:43:56
Bydliště: Levice

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od Laci 318cdi »

presne ako v tvojom prípade. možno ta prehliadol alebo... to bola arogantná svi... :)
MB Sprinter 318cdi-...-služobák
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od roadtrain »

přehlédnout tehdy ještě T815 Terno1 a ještě bílou no nevím.spíše spoléhal na svou přednost ale bohužel ne vždy ji má.
dskuba
Příspěvky: 4
Registrován: úte 04. srp 2009 18:28:06

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od dskuba »

Už jsem taky hodněkrát viděl jak spoléhají na svojí přednost...a několikrát to vypadalo jako by se ani nekoukli jestli náhodou není někdo vedle nich... :(
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od Foglík »

Nevím, jestli to patří zrovna sem, protože to nebylo ohrožování při vyjetí ze zastávky, ale podle mě o ohrožování všeobecně, nebo aspoň cestujících.
Co je smutné, že autobus řídil samotný majitel firmy pan Stahlich. Nejdříve předjížděl přes šikmé a odbočovací pruhy k pumpě rychlostí cca 110km/h osobní auto a poté tou samou rychlostí vjel do obce. Tam tedy rychlost snížil, ale při mojí rychlosti 60km/h se mě pěkně rychle vzdaloval. Nechtěl bych být cestující při tak riskantní jízdě.
IMGP3358.JPG
,
IMGP3359.JPG
,
IMGP3357.JPG
Odpovědět