Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

autobusy , tramvaje , trolejbusy ....
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od roadtrain »

já myslím že patří není to tak dávno co řidič autobusu byl pojem i mezi řidiči dnes jsou to blázni.pochopitelně vyjímky existují
dskuba
Příspěvky: 4
Registrován: úte 04. srp 2009 18:28:06

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od dskuba »

Asi chtel bejt rychlejsi nez student agency :D i kdyz tohle je trasa z Klatov do Plzne,co? ted si nemuzu vzpomenout jak se ta vesnice jmenuje :?:
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od Foglík »

Borovy, Lužany a dál Přeštice. Až tam zpomalil :D
Asi honil čas. Zajímalo by mě, jak by to ubrzdil, kdyby proti němu do té zatáčky vyjel stejnej trotl, jako je on sám. A nebo kdyby tam někdo přecházel :?:
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od roadtrain »

no jak ustlal by si ve škrapě jak mají ve zvyku autobusy SA
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od Hroch.R420 »

Fogliku vzdyt u Centrum touru je to normalni cestovni rychlost pac musi bejt na zastavce driv nez CSAD a sebrat mu lidi. Ja myslel ze to ridil starej Bejvl,ten jezdil u Csad kdyz tam Centrumak zacal podnikat a to byly boje,z Prestic na Bory 13 minut :o a to se jeste jezdilo pres Slovice a Litice,tachac v Karose byl vecne nadoraz a predjizdelo se cary necary. Dodneska nezapomenu jak pres hraz borsky prehrady predjizdel osobak v kilu,to uz jsem myslel ze Karosa neustoji. Pak asi u Centrumu zjistili ze ho nechyti :lol: tak ho zlanarili k nim,pac jsem ho parkrat videl jezdit u nich. Ale kdyz ja chodil do skoly tak jemu uz bylo asi 70 let tak ted uz mozna nekde uziva duchodu.
kozel.velky
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. pro 2009 17:12:37

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od kozel.velky »

Naučte se předpisy jste povini umožnit řidiči autobusu vyjeti ze zastavky
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od Foglík »

Máš zřejmě na mysli § 25, odst. 6 Zákona o provozu na pozemních komunikacích

Řidič vozidla, které zastavilo nebo stálo a opět vyjíždí od okraje pozemní komunikace nebo od chodníku, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Řidiči autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí v obci řidiči ostatních vozidel umožnit vyjetí ze zastávky nebo ze zastávkového pruhu, a to snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla; řidič autobusu nebo trolejbusu přitom nesmí ohrozit zejména řidiče vozidel jedoucích stejným směrem.

Řidiči "ostatních vozidel" mohou však řídiči autobusu, nebo trolejbusu umožnit vyjetí pouze za předpokladu, že právě řidič autobusu, nebo trolejbusu dodrží § 30, odst.2 zmíněného zákona.

Znamení o změně směru jízdy musí řidič dávat včas před započetím jízdního úkonu s ohledem na okolnosti provozu na pozemních komunikacích, zejména na řidiče jedoucí za ním a na povahu jízdního úkonu.

Při nedodržením tohoto § zákona o provozu na pozemních komunikacích vznikají popisované konfliktní situace.

Tolik o předpisech. Já osobně si myslím, že situace nevznikají neznalostí předpisů, ale netolerantností a agresivitou některých řidičů na našich silnicích. Je jedno, jestli řídí právě ten autobus, nebo "ostatní vozidlo".
kozel.velky
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. pro 2009 17:12:37

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od kozel.velky »

řidiči davaji znameni ale ostatni neuznavaji toto znameni a ohrožuji ostatni
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od Foglík »

Tak jestli sis přečetl oba zmiňované paragrafy, tak jediná pasáž, kde se píše o ohrožování je ta o řidičích autobusů
řidič autobusu nebo trolejbusu přitom nesmí ohrozit zejména řidiče vozidel jedoucích stejným směrem.

Ale jak jsem už psal, není to jednostranné. Je to o toleranci, předvídavosti a ohleduplnosti všech účastníků provozu.
vilda
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: stř 15. dub 2009 16:05:07

Re: už vás ohrozil řidič autobusu při vyjetí ze zastávky??

Příspěvek od vilda »

Já to tak nečtu, ale mám pocit, že nemůže ohrozit, ale smí omezit.
Odpovědět