Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Pravidelná linka???

autobusy , tramvaje , trolejbusy ....
Odpovědět
tom27
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 22. říj 2009 2:09:51

Pravidelná linka???

Příspěvek od tom27 »

Ahoj,může mi někdo vysvětlit co je pravidelná linka?

Jezdím pro firmu s autobusem o 16 místech k sezení a vybavený tachografem. Vozím zaměstnance a klienty z bodu A do bodu B. Tyto body jsou od sebe 4,5km. Ráno začíná časovým rozmezím kdy se vozí zaměstnanci. Během dne,(není to každý den,záleží na vytíženosti naší společnosti) jezdím dle potřeb klientů. To znamená že jsem na telefonu,a když klient dorazí do bodu A,tak mi zavolá že chce odvést do bodu B,a obráceně. Problém dle mého začína v době když během 5ti,6ti hodin v kuse na této trase najezdím 180-240km,a přestávka mezi další jízdou je 10 maximálně 15 minut.

Dle mého logického uvažováni by měla pravidelná linka být jízda na určené trase, v určeném čase. Tudíž se domnívám že toto není pravidelná linka,a měl bych dodržovat 561. Jenomže já nejsem schopnej dodržet bezpečnostní přestávky,protože zaměstnavatel chce abych jezdit dle potřeb klientů. Tvrdí že cigereta mezi další jízdou je přestávka. A navíc po mne vyžadují i jiné práce,které nejsou spojeny s dopravou. Může mi někdo vysvětlit jestli se pletu já,nebo můj zaměstnavatel? Musím dodat že nejsem jediný řidič v této společnosti,a že se pravidelně střídáme.

Ještě jeden problém je v tom,že nikdo z mích nadřízených nemá žádné zkoušky ani zkušenosti z řízení autodopravy. Díky za každý názor či radu. Tom27
Foglík
řidič profesionál
Příspěvky: 956
Registrován: ned 29. bře 2009 16:24:58
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidelná linka???

Příspěvek od Foglík »

Tome dej to radši jako otázku pro dopravní policii. Myslím, že tam tě poradí asi nejprofesionálněji. Tady bychom se mohli jen dohadovat, protože s tímto nemáme nikdo moc zkušeností. Osobně si ale myslím, že by ses 561 měl normálně řídit a že bys měl dělat podle tohoto nařízení i pauzy. Ale je to jen můj názor, můžu se mýlit.
dskuba
Příspěvky: 4
Registrován: úte 04. srp 2009 18:28:06

Re: Pravidelná linka???

Příspěvek od dskuba »

Ja si taky myslim, ze by si mel 561 dodrzovat, ale taky zalezi jak jsou dlouhy ty ostatni trasy co jezdis, protoze pokud nepresahuji 50 km,tak pro ne dohoda 561 neplati, jestli se nepletu...
Odpovědět