Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Řidič autobusu, v němž zemřelo pět lidí, stráví pět let ve v

autobusy , tramvaje , trolejbusy ....
Odpovědět
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Řidič autobusu, v němž zemřelo pět lidí, stráví pět let ve v

Příspěvek od fatal_netware »

Řidič autobusu, v němž zemřelo pět lidí, stráví pět let ve vězení
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... ezeni.html

Je otázka míry zavinění. Ale hlavně to proč to sem píši. V případě porušení vyhlášky či zákonů Vám v případě jakékoliv havárie bude vše u soudu dobré jen na zvýšení trestu. Proto si vždy dopředu rozmyslete vše, než vyhlášku či zákon porušíte.
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič autobusu, v němž zemřelo pět lidí, stráví pět let ve v

Příspěvek od mates »

jo kdyb tak dokázal ohledně toho co jsi popsal přemýšlet každý účastník provozu ..........
člen výboru
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Řidič autobusu, v němž zemřelo pět lidí, stráví pět let ve v

Příspěvek od fatal_netware »

Já myslím, že to zastak těžké není. Právě včera mi kolem oběda volal hlavní finanční manažer jako v kolik hodin se vrátím do pekárny a pak hlavně ať se nezapomenu hned za ním zastavit. Hned se mi jelo líp ;).
Ukázal mi dopis a že prej mám tři trestné body co o tom vím. Značka auta byla ta, kterým jezdím hodně často tak to nebyl dvakrát pěknej pocit. Hned jsem hledal jak divej v kolečkách a výtiscích, kterým že to autem jsem vlastně ten den jezdil. Naštěstí jsem jezdil jiným. ;)
Pak jsem ještě pro jistotu na mapě našel město, nebo vesnici kde to bylo a že na mých trasách jsem tam nikdy nebyl.
Jen pro zamyšlení kolegu chytl radar kde byl zákaz 40 mil za hodinu a on jel 46. Hned za tři body plus cca 65 liber a jeto. A můžeš si jít stěžovat třeba na lampárnu. To už je Tvůj problém.
Řidič, ten tvrdý chleba má.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič autobusu, v němž zemřelo pět lidí, stráví pět let ve v

Příspěvek od martin440 »

nevím jak to tím myslíš, ale na kontrolním orgánu je, aby Ti prokázal !!! že jsi něco porušil a Ty máš právo na jakoukoliv obhajobu nebo ne????
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Řidič autobusu, v němž zemřelo pět lidí, stráví pět let ve v

Příspěvek od fatal_netware »

Pro martin440:
Nevím jestli je to na mě, ale jestli je to na mě, tak v Anglii je to jednoduché. Radar je vždy s fotkou auta ( většinou ze zadu ). Následně policie obešle majitele, který je zodpovědný za auto. Zbytek už je na majiteli auta. Prostě to auto v tu dobu a ten čas a na tom místě musel někdo řídit.
Teoreticky se dá u osobáku udělat jedna malinkatá klička ( je úplně jiná než v ČR a připomínám teoreticky, protože prakticky se to i může obrátit proti majiteli auta ), ale u firmy s autama nad 3,5 tuny není žádné kličky. A jestliže majitel neví kdo to řídil tak následuje tak hloubková kontrola ve firmě, že majitel by si nelajzl tvrdit, že neví kdo to řídil :D
Jiný kraj, jiný mrav a hlavně jiná policie a jiní řidiči.
Řidič, ten tvrdý chleba má.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidič autobusu, v němž zemřelo pět lidí, stráví pět let ve v

Příspěvek od martin440 »

jj to souhlas ... no u "nás " jsou zákony pro někoho gumový..... :roll: no jak pro koho ...bohužel, ale to asi víš dobře ;) :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
vilda
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: stř 15. dub 2009 16:05:07

Re: Řidič autobusu, v němž zemřelo pět lidí, stráví pět let ve v

Příspěvek od vilda »

Mi se to zdá pro toho řidiče dost přísné a navíc z toho článku jsem se moc nedozvěděl.
Třeba mu selhali brzdy už na začátku kopce a proto potom jel těch 55km/h. :?
Odpovědět