Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

přetížený kamiony v břežanským údolí

Zde pište zkušenosti se špatným chovánim řidičů osobáků vůči řidičům nákladnich vozidel.
Odpovědět
novak59
Příspěvky: 2
Registrován: sob 04. kvě 2013 20:44:38

přetížený kamiony v břežanským údolí

Příspěvek od novak59 »

Dobrý večer, právě jsem objevil Vaše stránky. Měl bych pár dotazů. Kolik tun nákladu může nejvíc vézt kamion sklápěčka? Tento týden jsem jel břežanským údolím, kde mimochodem je zákaz náklaďákům tun, a jel přede mnou kamion s kamením a padalo to z něho v každé zatáčce, jen tak tak že mi nerozbil okno. Dávají Vám povolení do zákazu vjezdu? Jel jsem za ním do doby než mi zmizel na stavbu ve Vestci na stavbu. Podle cedule na plotě tam staví Skanska nějaký areál Dektrade. Akorát se vraceli dělníci ze svačiny. Dal jsem se s nimi do řeči. Říkali mi, že to auto patří autodopravě Vokoun z Mělníka a že vozí 50 tun kamení. To se smí? Prý mají zaplacený policajty aby je nestavěli. Mezi tím přijeli další dva stejně naložený kamiony. Zavolal jsem na 158 aby tam udělali pořádek. Po 1,5 hodině jsem potkal opět ta samá auta stejně naložená, padalo jm to v každé zatáčce. Zavolal jsem teda znovu 158. Tam mi řekli, že zastavili v břežanským údolí 3 kamiony a ti že měli povolení, protož jezdí na stavbu v Břežanech. Řekl jsem jim, že tito jezdí jinam a že by bylo dobré zkontrolovat jim váhu. Na to mi policista sdělil, že to nemůže, protože nemá k dipozici nějaké váhy na zvážení kamionu a dodací list z lomu není důkaz o tom kolik vezou nákladu. Chtěl jsem aby tedy zavolal někam, kde ty váhy mají. To prý nejde a mám se obrátit na vlastníka komunikace, teda obec aby si objednali vážení. Je tohle normální postup? Poradíte mi co mám dělat, když si nechci nechat zničit auto od padajícího kamení z kamionu? Děkuij Jirka
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: přetížený kamiony v břežanským údolí

Příspěvek od frantaemail »

Pane Jiří, tonáž sklápěčky může být až 48 tun, pak existují i vyjímky udělované silničním správním úřadem, jelikož úředníkům jde hlavně o bezpečnost provozu a nepoškozování komunikací, tak vydávají i na takovéto přepravy vyjímky. Jako Sdružení řidičů jsme měli a ještě máme návrh na změnu zákona, jenže pokud by se změnil zákon dle našeho návrh, tak pak by jednak státní kasa přišla o značnou část pokut vybraných za překročení povolených limitů a také by se snížil zisk zainteresovaným subjektům v těchto přepravách. Policie bude konat až v případě kdy dojde k nehodě, kde dotyčné, takto naložené vozidlo někde neubrzdí a někoho "sroluje", nebo v tom lepším případě bude poškozeno Vaše vozidlo. Bylo vhodné se obrátit se stížností na starostu obce, popř. krajský úřad, potom je možnost podat stížnost na GIPS ( http://www.gibs.cz/ ) pokud si myslíte že policie nekonala správně.
Odpovědět