Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Typy arogantního chování osobáků

Zde pište zkušenosti se špatným chovánim řidičů osobáků vůči řidičům nákladnich vozidel.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od Helena »

Tyhle kravaťáky nazývá jeden známej ' velice úspěšný mladý žalud ' :D . Bohužel je mezi nima i dost starších, kteří by měli mít rozum. Jinak Globe, tyhle proklínaný špičky vyvstávají v Německu taky v době dovolených a svátků, kdy si lidi dělají prodloužený víkendy. To se vyrojí spousta svátečních jezdců a to extra kafe je opravdu potřeba.
Uživatelský avatar
Globe
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. kvě 2009 10:20:24
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od Globe »

Děda: no ono tezko rict, uspesni mladi zaludi ( :D ) jezdivaji do prace na cas nekdy mezi osmou a polednem a po druhe hodiny uz zvolna ujizdeji do svych domovu... k tomu je nutno pripocitat fakt, ze mnoho z nich se zivi tim, ze jezdi po republice... :roll:
Pavel
závozník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 12. dub 2009 22:03:08

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od Pavel »

Proč se u nás skoro nikdo neumí bezpečně napojit z připojovacího pruhu na dálnici? Už od nájezdu jedou konstantně 6O s vyhozeným blinkrem, až na konci pruhu zastaví.
Proč řidiči OA v Česku po spadnutí 3 kapek vody okamžitě zapínají mlhovky?
Proč když si na dálnici u nás udržuju od kamionu přede mnou bezpečnou vzdálenost, se tam musí nacpat řidič minimálně 1 osobáku, i když za ním nic nejede?
Proč u nás každý blbec čumí po nehodě, co se stane v protisměru, až skoro zastaví?
Proč se toto v Německu skoro vůbec nedějě?
A co nejvíc nechápu, proč je zaveden páteční zákaz jízd kamionů, když mi cesta po D1 osobákem domů od kamionu trvala ještě dýl, než když žádný zákaz není? Snad byl zaveden kvůli větší plynulosti dopravy?!
Tento týden mi to vyšlo, ale když si představím, že příští týden mi to nevyjde a já budu stát jak osel 4 ne-li 9 hodin na Petrovicích, a ti naši pitomci si budou jízdním stylem dementů odjíždět na víkend, je mi zle.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od martin440 »

bohužel výskyt trubek se znásobuje směrem na východ a rozum našich poslanců zůstal někde v rusku bohužel....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Banicek
řidič profesionál
Příspěvky: 61
Registrován: sob 09. kvě 2009 22:05:54
Bydliště: Dobřany u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od Banicek »

Já od ty doby co ted trošku vic jezdím,koukám na ty osobáky,tak se Vám ani nedivím ,že nadáváte.Mně nejvíc vytáčí když si v německu v prostředním pruhu jede 110 a neuhne a neuhne.Když jsem jezdil jen s osobáčkem,nikdy mi to nepřišlo,ale ted když jezdím hodně to vnímám uplně jinak, točí mně ta jejich ignorace plynulého provozu (předběhne tě a pak si zpomalí a kochá se :evil: ).Každýmu osobákovi bych to doporučil podívat se na to i z druhé strany,myslím že by se začali taky chovat jinak,já sice jezdím jen s dodávkou,ale když tam mám 2t což je na to auto dost ,jsou to taky občas honičky to ubrzdit.( co teprva vy s těma velkejma.)Prostě jezdím asi 3 měsíce a čím dál větší RESPECT k Vám.I když jedu jen v osobákem ,změnil jsem hodně styl ježdění.
Hláška roku: Noooooo,pán je závodník. :D
Uživatelský avatar
MB318CDI
řidič profesionál
Příspěvky: 217
Registrován: ned 28. čer 2009 20:00:02
Bydliště: Praha

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od MB318CDI »

Jo Baníčku to už jsem taky zjistil že některým Němcům asi ještě nedošlo,že dodávka není náklaďák a tím pádem jede víc jak 80. A nejlepší je když dám tempomat na nějakých 140-150 a v klídku jedu a nedej bože si dovolím předjet osobáka a je zle,tak mě předjede a zpomalí atd.,asi to jsou duší všechno Šoumacheři :mrgreen: Ale je pravda že náklaďáky respektujou,to když to vidím u nás,tak klukům z longvehiclů vůbec nezávidím...
Ještě bych u nás zavedl ty pokuty za blikání dálkovejma ;)
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od Hroch.R420 »

Pavle,nevim jak dlouho a casto jezdis po Nemecku,ale nemci jsou jeste vetsi trubky nez u nas! S mlhovkama tam jezdi kazdej druhej ve dne v noci a nemusi ani prset,pripojit na dalnici se neumi,bud jedou vedle a cekaj ze uhnu do levyho pak na konci bud zastavi nebo jedou dal odstavnym,nedej boze ze ta jejich disciplinovanost a ohleduplnost jen vse zhorsuje,tak se taky stane ze se napojuje na dalnici osobak a protoze se boji rozjet tak osobak pred tebou v pravym pruhu zastavi aby ho tam pustil. O stau ani nemluvim,kdyby lezela na dalnici igelitka tak tam udelaj stau a nedej boze kdyz je bouracka,to se musi vsichni podivat aby meli v praci co vypravet. Neni horsich ridicu v Evrope nez Nemcu!
Homer
řidič profesionál
Příspěvky: 77
Registrován: sob 16. kvě 2009 20:38:02
Bydliště: Zlín

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od Homer »

no v tom má hroch pravdu, někdy je to k neuvěření....na jedné straně nehoda a normálně to jede a na druhé stau čumilů... :(
Pavel
závozník
Příspěvky: 17
Registrován: ned 12. dub 2009 22:03:08

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od Pavel »

Hrochu do Německa jezdím, semtam tě zahlídnu. Se stau máš pravdu ( včera jsem si vystál na A14 od Bernburgu snad od 160. km stau az po zuzeni nekde u 142.) Německo jsem uvádět nemusel, ale chování, které jsem popisoval, je na silnicích vidět dnes a denně. Jenže v D aspoň není ten páteční zákaz..
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Typy arogantního chování osobáků

Příspěvek od Irys »

Pokud jde o Němce, u mně výrazně převažují dobré zkušenosti s jejich jízdním stylem (momenty kdy se nedokážou připojit do provozu na dálnici, jsem často neviděla - u nás každou chvíli). Ale je velmi dobře patrný rozdíl mezi bývalým východním blokem a západem - zejména co se týká disciplinovanosti. Ta četnost předjíždění přes plnou a nedodržování 50 v obci, s jakou se setkávám v Sasku, je v západních zemích Německa nemyslitelná. Prostě myšlení poškozené komunismem je stejné jako tady. :(
Odpovědět