Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Překročení doby jízdy a výkonu - limity

Na dotazy zde budou odpovídat pracovníci Ředitelství služby dopravní policie. Forum je nyní uzavřeno, než budeme mít garanta za Policii ČR.
Pravidla fóra
FORUM je uzavřeno, zatím nemáme garanta z Policie.
------------------------------------------------------------
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zamčeno
godzilla
Příspěvky: 2
Registrován: sob 21. kvě 2011 13:13:40

Překročení doby jízdy a výkonu - limity

Příspěvek od godzilla »

Zajímalo by mne jestli existuji nejaké limity při překročení doby jízdy nebo výkonu kolik je možné tolerovat minut. Zatím se mi nestalo že bych překročil dobu jízdy o více než 10 minut a byl za to pokutovaný ale stala se mi taková věc že jsem po dvou hodinové jízdě narazil na 15km zácpu v místě kde se opravovala dálnice takže byla zužená ze tří pruhu do jednoho. Celá kolona popojížděla rychlosti 5km za hodinu takže moje doba jízdy byla ve finále 5h 15m. Nepomohl vytisk a vysvetlení důvodu a dostal jsem 550 euro a vůbec se se mnou nechtěli o tom bavit. Co má řidič v takovém případě dělat když nemá jiné vychodisko a musí jet do té doby než najde alespon kousek místa na zaparkování?
CErin
řidič profesionál
Příspěvky: 57
Registrován: ned 01. lis 2009 18:49:47

Re: Překročení doby jízdy a výkonu - limity

Příspěvek od CErin »

Konkrétní čísla nejsou, to by bylo moc jednoduché, ale na tyhle věci přesně doporučuju pojištění právní ochrany pro řidiče. I pro jiný případy, znáš to; jednou nohou v kriminále, druhou v hrobě.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Překročení doby jízdy a výkonu - limity

Příspěvek od bohousek1 »

Doplním Cerina - více info o pojistění právní ochrany je zde :

http://portal.proridice.eu/index.php?op ... &Itemid=50

Je pravda, ze by AXA assistance začala řesit hned pri policejni kontrole, kde by odporovala, a Místo 550,- euro pokuty by na to stacilo jen 1900,-Kč na jeden celý rok.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Překročení doby jízdy a výkonu - limity

Příspěvek od frantaemail »

Limity o kolik se může překročit povolená doba řízení nebo zkrátit doba odpočinku neexistují, existuje však pokyn č.1 ke směrnici 2006/22/ES vztahující se k čl.12 nařízení 561/2006/ES kde se píše o VYJÍMEČNÉM odchýlení od stanovených dob řízení nebo odpočinků.
Citace: k odchylce od maximální doby řízení nesmí docházet pravidelně, odchylka musí být způsobena výjimečnými okolnostmi jako třeba: velkými dopravními nehodami,extrémními povětrnostními podmínkami, silničními odbočkami a objezdy, přeplněnými parkovišti atd. (Tento seznam možných výjimečných okolností je pouze příkladmý. Při posuzování platí zásada, že důvod možné odchylky od maximální doby řízení nesmí být známý předem, dokonce nesmí být ani předvídatelný);
Dopravní zácpy z důvodů práce na silnici nelze počítat jako nepředvídatelné.
Nadéle existuje příloha III směrnice 2006/22/ES změněná směrnicí 2009/4/ES, je to tabulka závažnosti porušení týkající se 3821/85/ES a 561/2006/ES.
Částka 550 eur byla zřejmě kauce a je možné se proti ní odvolat.
Problém zřejmě nastane při posuzování vyjímečnosti překročení nebo zkrácení povolených dob, záleží jak často jsi překročil povolené doby za určité období.
V případě že nastane výše popisovaná situace je vhodné provést přestávku před vznikem kolon ( vím že to je někdy nereálné odhadnout, je dobré poslouchat lokální rozhlasové stanice, tam se řidič dozví o možném problému).
Také je vhodné se ři vzniklém problému s někým poradit, viz odpověď přede mnou.
Zamčeno