Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Na dotazy zde budou odpovídat pracovníci Ředitelství služby dopravní policie. Forum je nyní uzavřeno, než budeme mít garanta za Policii ČR.
Pravidla fóra
FORUM je uzavřeno, zatím nemáme garanta z Policie.
------------------------------------------------------------
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
MaRo
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. čer 2011 10:55:36

Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od MaRo »

Obracím se s dotazem.Dostal jsem nový vůz(popelářský na svoz domovního odpadu)který má digitální tachograf.Náš vedoucí dopravy mi řekl,že mám jezdit v reřimu OUT a že nemusím v tomto režimu dodržovat bezpečností přestávku 45minut.Dotaz zní asi můžu vůbec v režimu OUT při svozu jezdit a asi mi může nařídit jen 30minutovou přestávku.Já mu pořád tvrdím že přestávku dodržovat musím.Děkuji předem za odpověď
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od frantaemail »

Na řízení popelářského vozidla se vztahuje výjímka čl.13 z Nařízení 561/2006/ES, režim OUT lze použít. Je ale zapotřebí vést záznamy o dobách řízení, přestávkách a době odpočinku. Tudíž je vhodné i při přepnutém tachografu na režim OUT provádět záznamy o činnostech tachografem a zadávat činnosti dle skutečností včetně zadávání začátků a konců pracovních směn ( kladívka, jiná práce, přestávka/ odpočinek ). Bezpečnostní přestávku řeší vyhláška č. 478/2000 Sb. § 3 odst.6), nejpozději po 4,5 hodinách jízdy musí řidič vykonat bezpečnostní přestávku v délce trvání nejméně 45 minut, tuto přestávku lze rozdělit na několik částí v délce minimálně 15 minut zařazených do jednotlivých částí řízení.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od Tacho »

Určitě tvůj šéf nedostane 4 body za nedodržení bezpečnostní přestávky a pokutu do 5 000 kč za špatný výklad jako ty.Samozřejmě dochází i na kontrolu řidičů kteří jezdí ve fakultní vyjímce a nejvíce problémů je při nedodržování bezpečnostních přestávek.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
MaRo
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. čer 2011 10:55:36

Re: Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od MaRo »

Děkuji za odpovědi.Ještě bych se chtěl zeptat asi někdo neví co přesně znamená ten režim OUT.Děkuji
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od frantaemail »

"Režim OUT" je označení pro pracovní režim ( činnost ) řidiče který nespadá nebo je částečně vyjmut z nařízení 561/2006/ES a dohody AETR. Nebo-li je to označení činností mimo působnost nařízení 561/2006/ES nebo dohody AETR.
MaRo
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. čer 2011 10:55:36

Re: Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od MaRo »

Děkuji.Snad mu to bude stačit a pochopí že bezpečnostní přestávky musím dodržovat.Už jsem přišel o 1000,- že nedodržuju to co mi nařídí.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od frantaemail »

Pokud to nebude chtít pochopit může se obrátit na nás, proškolíme ho. :)
MaRo
Příspěvky: 9
Registrován: stř 01. čer 2011 10:55:36

Re: Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od MaRo »

Tak to vypadá že to opravdu nechápe.Zase se dohadoval že když jedu v OUT tak 45minut držet nemusím.
danis
závozník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 01. úno 2010 12:54:39

Re: Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od danis »

frantaemail píše:Na řízení popelářského vozidla se vztahuje výjímka čl.13 z Nařízení 561/2006/ES, režim OUT lze použít.......
není to tak, že pokud je vozidlo vybaveno zázn. zařízením, je řidič povinen jej použít? Samozřejmě v rámci vyjímky. Režim OUT by se měl použít při řízení, na které se nařízení 561/2006 nevztahuje, t.j. mimo pozemní komunikace?
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: Režim "OUT" a bezpečnostní přestávky

Příspěvek od petrw. »

Mrkni se o pár řádků výše ;)
Revizor Sdružení řidičů CZ
Zamčeno