Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

ako správne ?

Otázky pouze na téma sociální předpisy, AETR, ES 561/2006, doba řízení, přestávky, odpočinek
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
maxipes
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29. zář 2009 20:48:58

ako správne ?

Příspěvek od maxipes »

Prosím vás mohol by som dostať odpoveď na bod 7. v nariadení 561. Vysvetlujem si to správne ?-----------------------------------------------------------------------Každá doba odpočinku vybraná náhradou za zkrácení týdenní doby odpočinku musí bezprostředně navazovat na jinou dobu odpočinku trvající nejméně 9 hodin.---------------------------------
Pokial tento bod nariadenia č.561/2006 chápem dobre, tak práve po tých deviatkách kedykolvek v týždni by som mohol odpočítávat každú dalšiu pauzu ako náhradu za zkrátenú týždennú pauzu.napr. skrátil by som o 15h TDO a môžem tých 15h dotiahnuť po kúskoch? Alebo musím vkuse ťahať 15h no až po 9-vine ?? Otázka č.2 : ak v 1T skrátim TDO na 24h tak v 3T nahradzujem chýbajúcich 21+45=66h ? alebo najskôr 9h DDO a za tým 21+45 teda 75h ?
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: ako správne ?

Příspěvek od Dopravní policie »

Chápeto to správně, že musí navazovat na jinou dobu odpočinku trvající nejméně 9 hodin.

Současně musíte splnit požadavek podle článku 8 bod 6 druhý odtrh Nařízení Rady ES č. 561/2006, kdy zkrácení však musí být vyrovnáno odpovídající dobou odpočinku vybranou v celku .

k otázce č. 2
postačí Vám nejpreve vykonat týdenní odčinek v délce 45 hodin a protože tento úsek trval více jak 9 hodin, tak k němu můžete připojit v celku náhradu za zkrácený týdenní odpočinek. Konkrétně ve Vašem případě, 45 hodin + 21 hodin = 60 hodin.

Důležité je připomenout, že je potřeba uvědomit si, že po šesti 24hodinových časových úseků od skončení předchozí týdenní doby odpočinku, musíte začít týdenní odpočinek. Právě důležitá je v daném případě denní doba řízení, která je celková doba řízení mezi skončením jedné denní doby odpočinku a začátkem druhé denní doby odpočinku nebo mezi denní dobou odpočinku a týdenní dobou odpočinku.

s pozdravem
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: ako správne ?

Příspěvek od fatal_netware »

Obrázek

Jestliže jsem řdídil dle výše uvedeného obrázku, porušil jsem či neporušil jsem (ES) č. 561/2006?
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: ako správne ?

Příspěvek od Dopravní policie »

fatal_netware píše:Obrázek

Jestliže jsem řdídil dle výše uvedeného obrázku, porušil jsem či neporušil jsem (ES) č. 561/2006?
Zastávám názor, že ne, protože týdnem se rozumí období mezi 00:00 hodoin v pondělí a 24 hodin v neděli a týdenní doba řízení nesmí přetáhnout 56 hodin, což jste dodržel

s pozdravem
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: ako správne ?

Příspěvek od fatal_netware »

V níže uvedené tabulce jsou znázorněny dva po sobě jdoucí dny řidiče, plus další započatý, který teoreticky mohl i skončit. Porušil řidič 561/2006 nebo ne?

Obrázek
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Odpovědět