Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Přerušení denního odpočinku

Otázky pouze na téma sociální předpisy, AETR, ES 561/2006, doba řízení, přestávky, odpočinek
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od Helena »

Jezdíme každý týden s betonovýma rourama, musí se jich odvést 600. Parkujeme na parkovišti s parkovacím pruhem pro nadměry. Každý týden tam stojí kamiony, co tam nemají co dělat, jelikož je tam zákaz zastavení s výjimkou pro nadměry. Šířka nákladu je 4,8m, když je pruh pro nadměry plnej, musíme naproti, kde jeden náklad blokuje dvě parkovací možnosti.
Přílohy
b.jpg
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od martin440 »

jen dodám, že u nás (v ČR) jsme ještě nedospěli-tedy naši zákonodárci, ještě nedospěli k tomu, že se na našem území pohybují nadměrné náklady a mrazící vozidla, která v prvním případě zabírají mnoho místa-kterého je katastrofální nedostatek-v druhém případě, "mrazákům" v mnoha případech MUSÍ běžet agregát a to také obtěžuje-bohužel a protože, pokud jsem si všimnul , na našich silnicích není jediné "vyhrazené " parkovací místo pro tyto druhy přeprav...jako je to běžné v zemích EU na západ od nás...(tímto nekomentuji obsazení těchto míst jinými vozidly)
proto se ptám pana Dopr. Policie: řešili jste, nebo: bylo někdy na pořadu dne jednání o těchto tématech? a pokud ano, jaké byli odezvy, nebo návrhy řešení ? děkuji za odpověď
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od Dopravní policie »

martin440 píše:jen dodám, že u nás (v ČR) jsme ještě nedospěli-tedy naši zákonodárci, ještě nedospěli k tomu, že se na našem území pohybují nadměrné náklady a mrazící vozidla, která v prvním případě zabírají mnoho místa-kterého je katastrofální nedostatek-v druhém případě, "mrazákům" v mnoha případech MUSÍ běžet agregát a to také obtěžuje-bohužel a protože, pokud jsem si všimnul , na našich silnicích není jediné "vyhrazené " parkovací místo pro tyto druhy přeprav...jako je to běžné v zemích EU na západ od nás...(tímto nekomentuji obsazení těchto míst jinými vozidly)
proto se ptám pana Dopr. Policie: řešili jste, nebo: bylo někdy na pořadu dne jednání o těchto tématech? a pokud ano, jaké byli odezvy, nebo návrhy řešení ? děkuji za odpověď
Určitě by bylo vhodné mít stejná parkoviště, ale bohužel tomu tak není. Dokonce v ČR začíná být takový stav, kdy z hlediska havarijních stavů mostů (zejména ve středních Čechách přestože je zde např. přístav Mělník), vlivem mýtných bran apod., že Vám ani nezávidím plánovat popř. jezdit s nadměrnými náklady. Samozřejmě o problémech víme, ale POlicie ČR sama o sobě není spasitel. Pro informaci naší snahou je, aby na nově vznikajících komunikacích (zejména dálničního a rychlostního typu) byly vybudovány tzv. kontrolní místa pro kontrolu nákladní dopravy, a také se nám to nedaří.

s pozdravem

PS: jinak děkuji za příspěvek, který charakterizuje vyspělý systém silniční dopravy, a který si nenechám jen pro sebe
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od otes »

Zcela jistě , jestli vjede na benz. pumpu a následně jí zatarasí , protože nemůže odjet kvůli špatně odstavenému kamionu (žlutá čára apod..) Ale jak říkáte , je to o lidech , někdy se dohodnou , ale věšinou je problém..... 8-)
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od Dopravní policie »

otes píše:Zcela jistě , jestli vjede na benz. pumpu a následně jí zatarasí , protože nemůže odjet kvůli špatně odstavenému kamionu (žlutá čára apod..) Ale jak říkáte , je to o lidech , někdy se dohodnou , ale věšinou je problém..... 8-)
Jinak pevně věřím, že na tuto skutečnost může přijít doprovodné vozidlo :lol:

s pozdravem
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od otes »

Samozřejmě, že každý nadměr nemusí mít doprovod..... 8-)
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od Helena »

Tak jsem to vymyslela, když někomu potvrzuji na kolčo, že musel uhnout nadměru, tak pod to píšu moje jméno a můj tel., takže si to každý kontrolní orgán u mě může ověřit, bude to pro české kontrolní orgány tak OK?
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od otes »

Já si myslím, že problém s parkovišti je snad v celé Evropě,není dostatek míst , proto dochází k tomu , že kamiony nám stojí všude, i tam , kde nemají co dělat(žlutá čára.....)
Nepochopil jsem logiku jednání řidičů "stojí tu ostatní , tak tu budu taky" .
Přece tam, kde je žlutá čára, je zakázáno zastavení a jako profesionální řidič vím, že tam nesmím stát. Taky nikde není napsáno , že musím zustat na dálnici. Když není místo , hledám mimo dálnici. A kromě toho , mám dispečera, který mi organizuje práci tak , abych mohl dodržovat doby řízení a odpočinku ......
Ale to je asi hodně vzdáleno realitě, co ?? 8-)
Někdy je to jako boj s větrnými mlýny..................
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od otes »

for Helena.....
taky je dobrý psát místo , a čas.....třeba A17 , 35.km a problem parking ......to je srozumitelný i mezinárně , co ??? 8-)
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Přerušení denního odpočinku

Příspěvek od Helena »

Jo, zkusím to, jestli to zvládnu :D .
Odpovědět