Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Profesní školení

Otázky pouze na téma sociální předpisy, AETR, ES 561/2006, doba řízení, přestávky, odpočinek
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
Milan Buben
Příspěvky: 1
Registrován: sob 31. říj 2009 15:28:29

Profesní školení

Příspěvek od Milan Buben »

Mam jeden dotaz.Jak to je s profesním školením.Pre naše vláda opět udělala novelu a opět zdokonalila ryze českej výmysl.Loni mi školení končilo 20.8.2008.Ještě před vypršením sem si zažádal o tu slavnou kartičku.Když mi ji předávali,tak mi řekli,že tím že mi vlastně skončilo školení a já si stihnul včas zažádat tak mi automaticky školení platí vlastně ještě rok bez apsolování nějakého kurzu.Moc tomu nevěřím a proto se ptám jak to je.A další dotaz.Co obsahuje ta novela.Prej je povinné absolovat školení podle nového zákona každej rok a né jak se říkalo že stači třeba jednou za pět let udělat 40 hodin školen.Dík za upřesnění
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Profesní školení

Příspěvek od Dopravní policie »

Milan Buben píše:Mam jeden dotaz.Jak to je s profesním školením.Pre naše vláda opět udělala novelu a opět zdokonalila ryze českej výmysl.Loni mi školení končilo 20.8.2008.Ještě před vypršením sem si zažádal o tu slavnou kartičku.Když mi ji předávali,tak mi řekli,že tím že mi vlastně skončilo školení a já si stihnul včas zažádat tak mi automaticky školení platí vlastně ještě rok bez apsolování nějakého kurzu.Moc tomu nevěřím a proto se ptám jak to je.A další dotaz.Co obsahuje ta novela.Prej je povinné absolovat školení podle nového zákona každej rok a né jak se říkalo že stači třeba jednou za pět let udělat 40 hodin školen.Dík za upřesnění
Daná oblast je upravena v zákoně č. 247/200O Sb., ve znění pozdějíších předpisů. Školení se musíte podrobit každý rok a to tak, že je nutné dodržet postup podle dne vydání průkazu. Viz metodický pokyn MD ČR, který je k dispozici na http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/0FB31D3 ... koleni.pdf

s pozdravem
Uživatelský avatar
Globe
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. kvě 2009 10:20:24
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesní školení

Příspěvek od Globe »

...jak vidno, tento metodicky pokyn byl vydan 12.8.2009, cili pres rok po zacatku platnosti "novych" profesnich prukazu. Jak tedy bude postupovano za pet let, kdy podstatne mnozstvi ridicu zjisti, ze jejich terminy skoleni tomuto pokynu neodpovidaji? Jake jsou pravni okolnosti, kdyz toto neni v zakone nijak presne ustanoveno (jedina vec jasna ze zakona je vylouceni moznosti "jednou za pet let 35 hodin skoleni")... Nikdo me preci nemuze davat za odpovednost poruseni nejakeho pokynu, ktery byl vytvoren mesic po tom, co jsem jednal v rozporu s nim?
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Profesní školení

Příspěvek od Dopravní policie »

Globe píše:...jak vidno, tento metodicky pokyn byl vydan 12.8.2009, cili pres rok po zacatku platnosti "novych" profesnich prukazu. Jak tedy bude postupovano za pet let, kdy podstatne mnozstvi ridicu zjisti, ze jejich terminy skoleni tomuto pokynu neodpovidaji? Jake jsou pravni okolnosti, kdyz toto neni v zakone nijak presne ustanoveno (jedina vec jasna ze zakona je vylouceni moznosti "jednou za pet let 35 hodin skoleni")... Nikdo me preci nemuze davat za odpovednost poruseni nejakeho pokynu, ktery byl vytvoren mesic po tom, co jsem jednal v rozporu s nim?
tento pokyn byl vydán jako usměrňující pomůcka pro potřeby státních orgánů, kdy jednoznačně spíše vykládá jak mají na daná ustanovení zákona pohlížet příslušné správní orgány. Zastávám názor, že MD ČR nemělo za povinnost komentovat daný zákon, ale za účelem ujednocení praxe vydalo návod jak postupovat.

s pozdravem

PS: mimochodem i při školení by se měl řidič dozvědět kdy a jak má absolvovat další školení, teda pokud absolvuje kvalitní školení
David29
řidič profesionál
Příspěvky: 88
Registrován: sob 10. říj 2009 23:29:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Profesní školení

Příspěvek od David29 »

Využiju vlákna, a také se optám-)

Jaká je situace nyní, po 10. září?
Pokud se nepletu, pro nové absoloventy sk. C a C+E je nutné profesní školení cca 120h, a cena okolo 30 000Kč? A školení probíhá kde, normálně v autoškole?

btw: A co je pravdy na tom, že se to naše vláda zase chystá zrušit?

Děkuji
Řidič skupiny Bé, toužící po C+E s profesákem

Iveco Daily Cargo 3,5t
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Profesní školení

Příspěvek od Dopravní policie »

David29 píše:Využiju vlákna, a také se optám-)

Jaká je situace nyní, po 10. září?
Pokud se nepletu, pro nové absoloventy sk. C a C+E je nutné profesní školení cca 120h, a cena okolo 30 000Kč? A školení probíhá kde, normálně v autoškole?

btw: A co je pravdy na tom, že se to naše vláda zase chystá zrušit?

Děkuji
Pokud se nemýlím tak v akreditačním středisku. Zatím nevím, že by vláda chtěla ustoupit od požadavku na tato školení, která jsou v souladu se směrnicí ES, č. 59/2003

s pozdravem
Michal07
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03. bře 2010 15:44:45

Re: Profesní školení

Příspěvek od Michal07 »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, pokud budu pracovat jako pomocník v živočišné výrobě a vedoucí mě bude chtít poslat s nákladním vozidlem s přívěsem pro slámu, tak jestli k tomuto musím mít průkaz profesní způsobilosti. Děkuji
Odpovědět