Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Dotazy pouze na téma - ADR, silniční kontroly, kontroly technického stavu, vážení vozidel, omezení jízdy nákladních vozidel
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
erha11
řidič
Příspěvky: 22
Registrován: pon 10. kvě 2010 22:57:09

Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Příspěvek od erha11 »

Dobrý den. Zajímalo by mě jak bude postupovat policista v případě že spáchám dopravní přestupek a neprokáži se mu žádným dokladem totožnosti ani řidičským prukazem. Přitom mi udělí pokutu kterou na místě nezaplatím. Jde mi o to jak zjistí mou totožnost . Po případné odpovědi napíši co se mi stal za problém vinou policisty. Uvítal bych odpověď od policisty. Děkuji
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Příspěvek od bohousek1 »

Nejsem sice policista, ale pokud nemuze obcan prokazat svoji totoznost, může ho policista predvest na sluzebnu ke zjisteni totožnosti.
..:: Bohousek1 ::..
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Příspěvek od otes »

bud se předvede, nebo se určí totožnost na místě, záleží asi na nebezpečnosti přestupku... 8-)
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
erha11
řidič
Příspěvky: 22
Registrován: pon 10. kvě 2010 22:57:09

Re: Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Příspěvek od erha11 »

To Otes
Jak to teda udělá na místě?
Stalo se toto. Bratr jezdil v Praze u taxislužby. Ve městě ho změřili,odchytli a panáček tvrdil že u sebe nemá doklady ani řidičák který má mimochodem zabaven. Takže kontrola totožnosti proběhla stylem jak se jmenujete a kde máte trvalý pobyt? Nahlásil mééééé iniciály s datumem narození. Jak se jmenuje vaše matka a otec a kde přebývají? Na čež asi zvedl telefon a ptal se na služebně - máme tady pána toho a toho a matka se jmenuje tak a otec tak,je to v pořádku? Ok,tak to máte za 1000kč které nemáte taky u sebe tak tu máte složenku a příjemnou jízdu.... Načež mě dnes přišel výhružný dopis z celního uřadu v Praze ať zaplatím nebo exekuce. Takže když jsem tam zavolal a byl odkázan na policii která to ( šetřila ) a bylo mi popsáno co,kde a s čím jsem spáchal ,bylo mi vše jasné. Já jsem z Havířova,s bratrem se nestýkám,jezdím s kamionem a v den mého udajného přestupku spáchaného v Praze jsem skládal v Gartringenu v německu což mohu doložit potvrzeným CMR,stazkou a výpisem dat z mého digitálního tachografu. Jenže pokutu radši zaplatím,body jsou v prdeli a pachatel vysmátý,což mi telefonem potvrdil. Takže jsem nelenil a hned jsem to vzal na policii v Havířově,podal trestné oznámení na bratra a po jistě pro mě kladném vyřízení šetření podám trestné oznámení na policistu který tento přestupek na místě přestupku řešil,protože si myslím že svou práci moc dobře nedělá a i díky němu mám dnes problémy a výdaje takové jaké mám. No a ta 45hodinová pauza strávená po 14 dnech venku hodinama na policii a dalšíma hodinama telefonování a přepojování po ruzných pobočkách policie místo užívání si s rodinou je taky super......
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Příspěvek od frantaemail »

Já osobně bych pokutu nezaplatil, jelikož jsem fyzicky nic nespáchal a ohledně bodového hodnocení bych podal stížnost, popřípadě se domluvil na úřadu ohledně postupu, jistě poradí. Souhlasím s trestním oznámením. Myslím si, že policista v danou chvíli jednal pro něho běžným postupem, zjistil na koho má napsat pokutu a tím to považoval za vyřízené.
erha11
řidič
Příspěvky: 22
Registrován: pon 10. kvě 2010 22:57:09

Re: Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Příspěvek od erha11 »

Jo jo, už to všechno běží. Jen toho času a nervu kdyby bylo více. Na policistu podám trestní oznámení až to zkončí,neboť jeho jméno bude zjišťováno teprve jak to začnou šetřit v Praze. Dnes jsem dodal výpisy z tachografu,stazku,cmr a výpis z gps,jelikož jsme stále sledováni. Už policajtovi se kterým jsem to sepisoval bylo jasné že jsem nemohl být současně v Praze a v německu pod Stuttgartem. No ale myslím si že vím proč zatím tady neodpověděl skutečný policista,protože takový přístup ke zjišťování totožnosti asi bude běžnější praktikou než by měla být.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Příspěvek od frantaemail »

Proč myslíš, že Ti neodpověděl skutečný policista. Já bych řekl, že tady je odpověď od policisty.
erha11
řidič
Příspěvky: 22
Registrován: pon 10. kvě 2010 22:57:09

Re: Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Příspěvek od erha11 »

JO tak to sorry. Ale tomu - zjistil na koho má napsat pokutu a tím to považoval za vyřízené - moc nerozumím. Spíš podle toho jak to dopadlo nezjistil. A ja měl za to že když mě za nějaký přestupek zastaví bez dokladu totožnosti a bez řidičského prukazu tak už jen toto je na okamžité předvedení na stanici a následnou kontrolu totožnosti přímo tam,když na místě nemuže ani porovnat fotografii s pachatelem. Takže podle mě to tento policista řádně oje... a mě tímto dostal do pořádných potíží. To že je bratr hajzl je věc druhá.
erha11
řidič
Příspěvky: 22
Registrován: pon 10. kvě 2010 22:57:09

Re: Kontrola totožnosti při spáchání dopr. přestupku

Příspěvek od erha11 »

No a předveden nebyl,a na místě zjištěna totožnost taky nebyla když se mohlo stát co se stalo.
Odpovědět