Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Označení cedulí A odpady

Dotazy pouze na téma - ADR, silniční kontroly, kontroly technického stavu, vážení vozidel, omezení jízdy nákladních vozidel
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
vilda
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: stř 15. dub 2009 16:05:07

Označení cedulí A odpady

Příspěvek od vilda »

Dobrý den, mohu odmítnout jízdu, když mám naložené odpady a nemám kamion označen cedulí A? Volal jsem i na policii co mám jako dělat a oni mi akorát řekli "víte vztahy jsou napjaté" atd.
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: Označení cedulí A odpady

Příspěvek od Dopravní policie »

vilda píše:Dobrý den, mohu odmítnout jízdu, když mám naložené odpady a nemám kamion označen cedulí A? Volal jsem i na policii co mám jako dělat a oni mi akorát řekli "víte vztahy jsou napjaté" atd.
Otázka označení písmene "A" je jednoznačně upravena v zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech. Rovněž i sankce za to, když vozidlo není označeno. Policie ČR nemůže tyto věci projednávat na místě v blokovém řízení a veškerá porušení musí oznámit České inspekci životního prostředí, která může pokud se nemýlím uložit pokutu až do 100.000,- přepravci. V praxi podle posledního jednání s ČIŽP ze dne 6.10.2009 bylo zjištěno, že v praxi je to řešeno pokutou v částce 10.000,- Kč.

Odmítnutí převzetí přepravy je na vás a na vašem zaměstnavateli.

s pozdravem
vilda
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: stř 15. dub 2009 16:05:07

Re: Označení cedulí A odpady

Příspěvek od vilda »

Děkuji, chtěl jsem, aby se něco změnilo, ale nepovedlo se.
Renda
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. zář 2010 21:27:08

Re: Označení cedulí A odpady

Příspěvek od Renda »

musím mít toto označení i na vozidle nad 3,5t které nemám na IČO ale na RČ?
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Označení cedulí A odpady

Příspěvek od frantaemail »

Bylo by dobré taky napsat co bude naloženo na vozidle. Např. odpad je široký pojem.
Renda
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. zář 2010 21:27:08

Re: Označení cedulí A odpady

Příspěvek od Renda »

sut nebo zemina mě de spíš o to jestli se to vztahuje i na vozidla k soukromému používání
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Označení cedulí A odpady

Příspěvek od frantaemail »

Ano , tímto označením musí být označena i soukromá vozidla přepravující odpad. Jelikož se pohybují po veřejné kominikaci.
Renda
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. zář 2010 21:27:08

Re: Označení cedulí A odpady

Příspěvek od Renda »

tak to mě ted napadla další otázka platí to i pro vozidla do 3,5t? zajímá mě jestli tu ceduli musím mít i na osobáku když na přívěsu povezu sut? :mrgreen:
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Označení cedulí A odpady

Příspěvek od frantaemail »

Dle vyhlášky 374/2008 Sb. §2 odst.3 se označení nevztahuje pouze na vozidla kategorie N1 a M1. Zjednodušeně řečeno na Avii je potřeba označení písmenem A na vozíku za osobákem není potřeba. Cedule musí mít parametry citace : Motorová vozidla přepravující odpad po veřejně přístupných pozemních komunikacích musí být označena dvěma pravoúhlými reflexními bílými výstražnými tabulkami o šířce 40 cm a výšce minimálně 30 cm s černým nápisem „A“ o výšce písmene 20 cm a tloušťce 2 cm. Reflexní vlastnosti výstražných tabulek musí splňovat požadavky homologačního předpisu Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů o značení těžkých a dlouhých vozidel a jejich přípojných vozidel a během přepravy musí být viditelně umístěny vpředu a vzadu na vozidle kolmo k jeho podélné ose. U jízdních souprav musí být zadní tabulka připevněna na zadní straně přípojného vozidla. Takže žádný papír A4 a na něm písmeno A.
Renda
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. zář 2010 21:27:08

Re: Označení cedulí A odpady

Příspěvek od Renda »

děkuji za vyčerpávající odpověd
Odpovědět