Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

pokuty,tresty .....

Dotazy pouze na téma - ADR, silniční kontroly, kontroly technického stavu, vážení vozidel, omezení jízdy nákladních vozidel
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

pokuty,tresty .....

Příspěvek od roadtrain »

když mě policista zastaví a vytáhne na mě že jsem telefonoval musí mít o tom dokumentaci (foto,video záznam) nebo stačí jeho tvrzení?
děkuji
Uživatelský avatar
Dopravní policie
Dopravní policie
Příspěvky: 74
Registrován: stř 16. zář 2009 10:24:36

Re: pokuty,tresty .....

Příspěvek od Dopravní policie »

roadtrain píše:když mě policista zastaví a vytáhne na mě že jsem telefonoval musí mít o tom dokumentaci (foto,video záznam) nebo stačí jeho tvrzení?
děkuji
Otázka řešení přestupků v blokovém řízení je upravena v zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, konkrétně v ustanovení § 84 odst. 1 , kdy jsou jednoznačně stanoveny podmínky:
Přestupek lze projednat uložením pokuty v blokovém řízení, jestliže je spolehlivě zjištěn, nestačí domluva a obviněný z přestupku je ochoten pokutu (§ 13 odst. 2) zaplatit

Nikde ser nehovoří o tom, že musí mít fotodokumentaci apod. Pevně věřím, že jsme každý odpovědníza svoje činy.

s pozdravem
Odpovědět