Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Máte někdo zkušenost ?

Dotazy pouze na téma - ADR, silniční kontroly, kontroly technického stavu, vážení vozidel, omezení jízdy nákladních vozidel
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, jde nám všem o to, aby tato spolupráce vydržela. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Na jiný okruh dotazů zatím nemáme zajištěného garanta, proto se prosím držte jen témat zde uvedených.
Odpovědět
kyky20
závozník
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 26. lis 2009 16:26:32

Máte někdo zkušenost ?

Příspěvek od kyky20 »

Můžu se zeptat kdo by mi mohl poradit zda můžu jet s manželem nebo kamarádem do světa ,ale tak abych mohla řídit kamion i já bez smlouvy a dovoléné třeba jen 2 hodinky ??Samozřejmě ,že vše kromě smlouvy a té dovolené budu mít veškeré dokumenty . Dá se to nějak udělat ? Jak se k tomu staví třeba policie kdyby takového řidiče zastavila ? :cry: Zatím mě bez praxe nikde nevzaly a já bych to nerada zapoměla a za další je to skvělej pocit . ;) Děkuji
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Máte někdo zkušenost ?

Příspěvek od sibr »

Myslím že při běžné kontrole nebude policista požadovat tvoji pracovní smlouvu a nikdo ne to nepříjde.
Ale pokud si firma stáhne data z karty a budeš tam figurovat aniž by s tím firma suohlasila tak může mít oficiální řidič big problém. Do stejného problému by jste se dostali pokud by jste byli účastníky dopravní nehody či podobné situace. Tady by už šlo opravdu do tuhého, protože by se mohla šprajcnout pojišťovna při případném plnění...
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Máte někdo zkušenost ?

Příspěvek od Tacho »

Před zahájením jízdy stejně nebudeš mít jak doložit 28 dní zpět.A jinak bez souhlasu majitele,pojistky na blbost a nějaké dohody o provedení práce to nemá cenu riskovat.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Odpovědět