Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Zodpovědnost odesílatele

Pravidla fóra
Jste v sekci Sdružení řidičů CZ, o.s. - přístup do této sekce mají členové sdružení, kteří zde mohou psát a registrovaní uživatelé fora a navštěvníci, kteří mohou pouze číst příspěvky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Zodpovědnost odesílatele

Příspěvek od Helena »

Na jaře jsem jela ca. 500 km za nákladem, který nebyl vůbec zajištěn a to o váze 50 tun. Náklad byl tak zabalen, že vypadal jako zámořské balení (bedna) a řidič to tak zajistil. Protiskluzové podložky, na záraz a 7 kurtů okolo. V Kaslu se ukázalo, že bedna je jenom překližka a náklad pod tím vůbec nezajištěn. Mám dokumentaci od soudního znalce a ptám se. Je zájem ze strany Sdružení řidičů toto řešit právní cestou, když se na vás obrátím s prosbou o pomoc? Beru to jako ohrožení mojí osoby a jedinečnou příležitost dotáhnout odesílatele před soud a dát mu jednu za uši.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zodpovědnost odesílatele

Příspěvek od bohousek1 »

Nevím jak to chceš řešit právní cestou? Právníka nemáme.
Ale pokud si to vezmeš na starost - vše sepíšeš, tak to můžeme za spolek poslat dál.
Ovšem stalo se to v německu, čili by se to mělo řešit v německu.
Stalo se to na jaře - čili dneska si už nikdo nic pamatovat nebude.

Proto doporučujeme všem pojištění právní ochrany, kde si to může každý řešit s právníkem.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Zodpovědnost odesílatele

Příspěvek od Helena »

Zas tak moc pomoc nepotřebuju, to byla malá provokace. Ale fakt jsem čekala aspoň malinkou snahu, třeba, že se mě někdo zeptá, jak si tu pomoc představuju. Takže já jsem se několik let snažila pomoci ostatním a když se zmíním, že bych potřebovala pomoci já, tak studená sprcha :roll: . On ten náklad jel i v Čechách nezajištěnej a od května se s odesílatelem dohaduju a ještě to není uzavřený, nikdo nic nezapoměl. Mě osobně to zas tak nesvědí, ale mohl to být pěkný precedenční případ. Když Sdružení řidičů nemá zájem, tak to zapomeňte.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zodpovědnost odesílatele

Příspěvek od bohousek1 »

Pokud čtu, tak jsem ti napsal, že pokud to sepíšeš - pošleme to dál.

Pokud se jedná o tvoji "provokaci" - tak nevím kolik máš práce (asi se nudíš), ale já mám práce až nad hlavu. Dále, já sám nejsem sdružení, ale jsem holt jediný, kdo na tvůj příspěvek reagoval.
..:: Bohousek1 ::..
Odpovědět