Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Žena bez volantu...

Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Helena »

Už to nemáme na střídačku, teď jezdím už několik měsíců jenom já a Frank dělá dispečera, účetní a muže v domácnosti :D . No ale při tom jezdí krátký okolo komína. Takže docela záhul. Ještě že jsou naše děti dost rozumný.
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Koňák »

Heli, tak to klobouk dolů před vámi... :) A taky před vašimi dětmi... :D
jirka
superřidič
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22. lis 2009 21:13:38

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od jirka »

Nedá mi to, abych se s Vámi nepodělil o zkušenosti s dětmi na cestách. S manželkou jezdíme oba se svým autobusem a děti máme 2 a 8 let. Máme velké štěstí, že při mnoha cestách nám je doma pohlídá děda s babičkou, ale i tak už je jen málo zemí v Evropě, kde ještě nebyly. Když si manželka postaví hlavu, tak s ní nic nesvedu, takže jeden den před druhým porodem ještě jela z Norimberku do Prahy a po asi pěti týdnech už jela na pobyt do Španělska s oběma dětmi. Nenadávejte mi, opravdu jsem se ji snažil přesvědčit, že to není dobrý nápad. Ve 3 letech si holka myslela, že se k moři jezdí jen na 8 hodin a odmítala jít večer do hotelu, že už jsme u moře byli a jedem domu. Teď, když už alespoň dcera má trochu rozumu, tak si dobře vybírá, kam s námi pojede. Než jet na 9 hodin k moři, to raději zůstane doma s babičkou.
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Irys »

Jirka - tak to jste dobrý, a ještě autobusem, kde máte minimálně 40 lidí za zadkem, kterí vám do toho kecají a kritizujou... :roll: , jako bych to viděla :D :D :D .
Jen mi není jasné, jak to děláte s povinnou školní docházkou? Prostě přijde věk, kdy to fakt není možné, a když je té starší 8, tak to přece už dva roky musíte řešit. Bezpochyby máte pár výhod v tom, že autobus je váš, takže do jisté míry si práci můžete organizovat tak, aby vám časově vyhovovala, žádný šéf vám nemluví do toho, že si berete děti s sebou a možná se jedná především o víkendy (doprava dovolenkářů k moři a zpět)... Navíc vždycky řídí jen jeden a ten druhý se může dětem věnovat v případě potřeby... Nevím, ale v kamionové dopravě to prostě nejde, rozhodně ne takhle trvale. Už proto, že standartně můžou jet v autě jen 2 osoby, víc sedadel tam obvykle není. Nemíváme v dosahu hotelové zázemí, nevíme dne ani hodiny, není výjimkou ani odložení plánovaného návratu o týden, protože se něco někde zasekne a další možné komplikace, které leckdo těžko zvládá sám, ještě aby se o někoho staral. A co pauzy? Dítě prospí 9 hodin jízdy, utahaná máma pak nutně potřebuje aspoň několik hodin spát a co s vyspinkaným a čilým děckem??? Myslet si, že vydrží těch několik hodin potichoučku si hrát hry na compu, nejíst, nepít a nečůrat, je jasná blbost, žejo. :D
Takže kdo to bez té silnice vážně nevydrží, možná by takový autobus byl řešení, ale stejně jsem v tomto ohledu skeptik.
Každopádně Jirko paní pozdravuj a přeju vám hodně šťastných km a ať je pohoda!
jirka
superřidič
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22. lis 2009 21:13:38

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od jirka »

Je pravda, že se školou se to trochu komplikuje. Ve dvou řidičích jezdíme hlavně víkendy a snažíme se děti nechat doma, protože opravdu předstírat odpočinek 9 hodin přes den a v 35 st. ve stínu někde v Itálii u moře a ještě přitom hlídat dítě aby se neutopilo je o nervy a o zdraví. Jinak takový výlet do Paříže si naše děti nechtějí nechat ujít - jsou to jen 2 dny uvolnění ze školy, cesta něco přes 13 hodin, takže to není ve dvou zas tak náročné, 3 dny v Paříži strávíme většinou po dětských hřištích a v parku. Letos jsme holku uvolnili na týden na Ukrajinu, tam by se měl podívat každý, kdo má pocit, že se má v Čechách špatně. Jinak během týdne ježdění zvládám většinou sám. Nerozumím moc pojmům jako denní odpočinek, týdenní odpočinek nebo mateřská dovolená - jak může někdo, kdo hlídá 2 děti odpočívat nebo mít dovolenou?
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Koňák »

Ahoj Jirko,
díky za tvůj příspěvek. Souhlasím s Irys, ale i vám trošku závidím. Autobus je opravdu něco jiného než kamion - jen 2 místa a opravdu nikdy nevíš, kdy se vrátíš.
Tvoji paní obdivuji, že hned po šestinedělí jela do Španělska i se špuntem. Ale proč ne...malé děti toho snesou víc, než si my - dospělí - dokážeme představit. Já teda nejsem nějaká puťka, ale tohle bych si určitě nedovolila ;)
Já jela s malou poprvé, když měla 3měsíce, ale to jsem jela jen do Brna :-) I tak mi to v okolí vyčítali, že ji vystavují velkému nebezpečí.
Ale do budoucna (mého budoucna), by to nebyl špatný nápad... ;) I když jsem už s busem jezdila, ale papíry na něho ještě nemám :) (nikomu to neříkejte :D ) já fakt bez toho volantu nemůžu vydržet...asi ňáká úchylka :lol: :lol: asi jsem měla být radši chlap! :lol:
Uživatelský avatar
majka.hornekova
Člen sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 09. črc 2009 20:09:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od majka.hornekova »

Ahojky všem.... já děti sice ještě nemám, ale je krásné a hlavně poučné číst vaše komentáře. Děkuji za ně:-).

Taky jsem ráda, že nejsem "blázen" jen já. Zkusela jsem začít práci dispečera, abych se na dopravu podívala také z té druhé strany a ježdění mi tedy neuvěřitelně chybí. Občas si odchytnu nějakého kolegu na place, seberu mu bus a jedu aspoň do myčky :D . Užasný to pocit za tím volantem. No a když už toho v kanclu mám vážně dost, tak si tam naplánuji nějaký pěkný okruh a zmizím na pár dní do světa:-).

Jsem zvědavá jak dlouho to takhle vydržím a za jak dlouho uteču zpátky k volantu:-). Anebo neuteču? Na druhou stranu si myslím, že člověk by měl toho zkusit více a nezůstávat jen u jedné profese... ale když ta touha je veliká:-).

Tak přeji pěkný večer a mnoho splněných přání....
Majka
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Koňák »

Majko, to si pěkně napsala... :P
Já si taky myslela, že bych to mohla zkusit jako dispečer,ale..... :?: bohužel neznám jazyky, tak se můžu jít klouzat. :cry:
Uživatelský avatar
Hugo z hor
řidič profesionál
Příspěvky: 1039
Registrován: pát 19. čer 2009 22:13:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od Hugo z hor »

Dámy, mám tady pro Vás jeden odkaz na zajímavý článek:

http://auto.idnes.cz/zeny-maji-s-parkov ... tomoto_fdv

Prosím, hlavně mě nekamenujte, berte to jako realitu. :mrgreen:
Hugo z hor

Být "TRUCKER" není jen práce, je to poslání!

Uživatelský avatar
majka.hornekova
Člen sdružení
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 09. črc 2009 20:09:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena bez volantu...

Příspěvek od majka.hornekova »

Ahojky Hugo z hor....

děkuji za přínosný článek:-). Vím, že to je pravda a ta paní to v tom článku také, velmi pěkně, napsala. Muži mají lepší vrozené předpoklady k odhadu vzdáleností, orientaci a pod... Potýkám se s tím celý život a vím, že se to dá nacvičit a v tomto se mužům "vyrovnat". Nechápu to jako boj s mužskou populací, spíše jako spolupráci, že ženy se všeobecně mají od mužů co učit, stejně tak jako muži od žen.

Mějte pěkný den.... Majka
Majka
Odpovědět