Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Žena versus muž

Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena versus muž

Příspěvek od Irys »

A ještě dodávám můj vlastní žebříček akceptace ženy jako řidičky náklaďáku. :D :

1. Žádná reakce, prostě normálka (Německo, Francie, Velká Británie, Španělsko, Švédsko, Finsko, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko, Benelux)
2. Mírný údiv, úsměv, nenápadné šťouchnutí do kolegy (Slovensko, Estonsko, Rumunsko)
3. Jéé to vidím poprvé (teprv po druhé)..., srocení skladníků, vtípky... (Česko, Polsko)
4. Kontrola přítomnosti snubního prstenu a následná nabídka k sňatku (Itálie)

V dalších zemích jsem neměla ještě čest to testovat. :D
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Žena versus muž

Příspěvek od roadtrain »

Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Žena versus muž

Příspěvek od Helena »

Minulý týden jsem doprovázela tři vrtule, jela jsem za dvěma, za mnou třetí s druhým doprovodem. Dohnali jsme hodně široký nadměr, jel přes dva pruhy (na třiproudé dálnici), se zákazem pro náklaďáky a s doprovodem policie. Asi 300m před námi. Rozhodla jsem se zavřít prostřední pruh, nelíbilo se mi, že nás předjížděli kamiony, pak zjistili, že dál nemůžou a šup kolegovi do odstupu. Jeli jsme jenom brzda - plyn. Tak jsem jim to ušmykla (nebo ušmikla? :? ). No a začal se na mě jeden tlačit a házet na mě dálkový. Povídám mu, kam se cpeš, před náma je policie, stejně dál nemůžeš.

Odpověď byla: běž do prdele, nebo tě udám, tohle nesmíš dělat, nejste širocí.

Trochu jsme ještě podiskutovali, přičemž on ještě několikrát opakoval, že mám jít do prdele :roll: . Samozřejmě jsem nešla. Když nás na Hermsdorfu opouštěl, vyjížděl na A4, tak si kolega vepředu napsal jeho poznávací značku. Byl od firmy Rötzer. Druhý den jsem zavolala pana Rötzera, chtěla jsem si ověřit, jestli mám tu značku správně. Potvrdil mi to, tak jsem mu můj zážitek s jeho zaměstnancem vyprávěla, dala moje telefonní číslo a že má šanci se mi omluvit, jinak ho udám. On mi řekl, že jestli se mi neomluví, tak ať to udělám.
A samozřejmě se neomluvil, tak jsem ho udala, ještě má štěstí, že jenom, že nedodržel odstup, svědek je kolega třetí vrtule. Myslím, že jeden trestnej bod ho taky bude bolet.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Žena versus muž

Příspěvek od Helena »

Nějak jsme nedali pozor a skončili jsme na A13 v uzavírce kvůli záplavám, ta měla trvat 2 noci. Napadlo nás, že kdyby nám policajti pomohli se na výjezdu otočit, že máme platný povolení na trasu přes A14. A přijel policajt, co mi v červnu řekl, že patřím do kuchyně. Byl tak strašně hodnej, dokonce zjistil, že jezdím od dubna bez technický :shock: , jenom mě upozornil, že bych mohla dostat velkou pokutu, a nechal mě jet :!: Sakra, teď mám pocit vděčnosti, taky to není moc příjemný :D .
Ford77
závozník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 02. úno 2011 11:36:26

Re: Žena versus muž

Příspěvek od Ford77 »

Netopyr, ja Vas take chapu. žena za volantem pěkný pohled :D
To je zájimava tema pro mě dneska, především že dneska je pátek. :lol:
Uživatelský avatar
alfana
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12. led 2011 13:34:07
Bydliště: Drásov

Re: Žena versus muž

Příspěvek od alfana »

Irys, krásný žebříček. Ještě bych dodala Maďarsko, Chorvatsko a Slovinsko - povětšinou 2. kategorie. Pouze hranice Slovinsko - Maďarsko mírné pozdvižení konzultované přes vysílačky, ale pravda bylo tam i dost Čechů. Západní Evropa vesměs bez rekce až na jednu dálniční kontrolu ve Francii. :) V Polsku na nakládce nejdřív nechtěli věřit, při dalších cestách do té samé fabriky to už brali taky v klidu.
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Žena versus muž

Příspěvek od Irys »

Alfana - hmmm... některé překlepy jsou zapeklité... chtělas napsat západní Evropa vesměs bez reakce nebo bez erekce? :D :D :D
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Žena versus muž

Příspěvek od Helena »

krásný :D
Uživatelský avatar
alfana
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12. led 2011 13:34:07
Bydliště: Drásov

Re: Žena versus muž

Příspěvek od alfana »

Omlouvám se, mělo tam být bez reakce. A co se dělo nebo nedělo u pánů od policie nemůžu posoudit :roll: ;)
Jolana
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. lis 2013 11:26:07

Re: Žena versus muž

Příspěvek od Jolana »

Tak tedy všechny vás vespolek zdravím a dovoluji si na začátek jako nováček na tomto fóru přijít i já se svojí troškou do mlýna. Deset let jsem jezdila ve dvojce na kamionu celou EU dnes již s bývalým manželem a nikdy, podotýkám nikdy jsem neslyšela žádný náznak mužského šovinismu, natož slovní výstřelky typu, že mě patří do ruky vařečka a moje místo je v kuchyni. Mazec a rozčarování nastalo, až když jsem začala jezdit sama a nepřejte si slyšet výmluvy rádoby podnikatelů na téma, jsem žena a hledám práci řidiče. Nejvíc mě dostal pan X od Trutnova, když po úvodním pozdravu na mě doslova zaječel, že když jsme si prosadili do zákona zvedat pouze břemena o váze 15 kg, tak kam se cpu. Druhá varianta po odblekotání co vše mám za papíry a že si myslím, že to trochu umím tak probíhá asi takto. Paninko, vy to vážně umíte? A nemáte to pro manžela? A paninko, uměla byste zacházet s paleťákem? No to víte to není sranda! A umíte vůbec naložit zboží? Tiše položím telefon, hodinu čučím do prázdna a hlava mě to fakt nebere. No nic, jak mě s oblibou potencionální zaměstnavatelé říkají, to víte paninko, taková je doba, snažím se myslet na lepší zítřky a věřit, že bude lépe a radostněji.

Jolana
Odpovědět