Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

OMLUVA

Příspěvky, které nejsou k věci jsou přesouvány sem.
Zde neni možnost přispívat.
Pravidla fóra
ZDE NELZE ODPOVÍDAT.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

OMLUVA

Příspěvek od mates »

omlouvám se všem zejeména varanovi37, díky špatnému načtení stránky a následnému uvaknutí sem mě podařilo smazat celé vlákno. pokud má svůj provotní příspěvek někde uložený,prosím at ho znovu založí jako nové vlákno.
člen výboru
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: OMLUVA

Příspěvek od petrw. »

Zdravím všechny řidiče na těchto stránkách.Rád bych se zde vyjádřil k problémům ,co týče našich platů,dále pak k porušování vyhlášky 589/2006 a 561/2006ES(mezi námi už zaběhlí výraz AETR)a za třetí,přetěžování kamionů.Tyto tři faktory jsou totiž náš nejzávažnější problém a mají společnou jednu věc,a to,,zisky dopravců,na úkor nemalých rizik nás řidičů“.V prvním případě,jsme okrádáni,neboli vykořisťováni a v dalších dvou případech,riskujeme nehody a sankce v podobě pokut a bodů(tedy riskujeme řidičák).Navíc ze zkušeností vlastních i našich kolegů vám mohu říci,že psychologie jakou nás tyto zákony NUTÍ!!!porušovat,je založena na faktu,že pokud vznikne nějaký problém,pan dopravce si omyje ruce se slovy,,já o ničem nevím,říkal jsem jim že mají AETR dodržovat,mám tady podepsaný papír,že jsem jim to řekl a upozorňoval je,více není v mých schopnostech zajistit”,veškerou odpovědnost nahá-žou na vaši hlavu a pokud je problém spojen s havárií,tak reagují většinou slovy,,když jste se na to necítil,neměl jste jezdit”.Jestli-že se však nic nestane a vy neporušíte zákony(AETR atd.),dává vám nepřímo na jevo že nejste žádáni,protože nejste lukrativní.Velice jednoduchý způsob,jak přijít k více penězům,na úkor porušování zákonů a zbavit se odpovědnosti za toto jednání,vznikne li nějaký problém.Pro řidiče však je toto jednání velice riskantní.Pánové a Dámy,není možné abych vám tady vypsal všechny příklady,jakými způsoby nás podvědomě nutí porušovat zákon a snižují naše platy.Je potřeba se na toto jednání ,dívat obezřetně s rozumem a předvídavostí .Což znamená,jestli-že já poruším zákon,jakým koliv způsobem,(prostě přejedu AETR,přetížím auto),tak dopravce sice vydělá více peněz,nebo rychleji vydělá,ale já riskuji nemalou pokutu,i když možná něco málo vydělám taky,pokud jsem placený od kilometru,z fakturace,nebo od tuny,jinými slovy,od výkonu auta COŽ JE TAKÉ PROTI ZÁKONNÉ.Ale přátelé,pokuty,které nám za toto neuvážené a nerozumné jednání hrozí,jsou neúměrné našim příjmům a to hlavně v zahraničí,nehledě na to že riskujeme řidičský průkaz nebo nehodu z důvodu únavy.Napíšu příklad:při přejetí AETRU nebo přetížení kamionu,my vyděláme 500-1000korun,ale riskujeme pokutu 200-1500euro,ale firma respektive majitel firmy,vydělá 10krát více a neriskuje nic.Kolegové sleduji tyto problémy už několik let,v podstatě co jsem začal jezdit na MKD u Šmidberskýho a je to rok od roku horší a horší.Je potřeba na dopravce,kteří jednají nesolidně,jmenovitě upozorňovat a zveřejňovat tyto firmy prostřednictvím médií a úřadů.Zároveň se navzájem informovat o těchto firmách,kteří s námi jednají NEFER!!!!Pánové a Dámy řešit problém jenom odchodem z firmy nestačí,vy odejdete,přijde jiný a parazitování na řidičích pokračuje dál a takto to může jít do nekonečna.
Přátelé, kdo s námi souhlasí a tento článek se mu líbil, ozvěte se na níže uvedené kontakty a podnikneme společné kroky,které jsou potřebné k zajištění našich práv,bezpečnosti a životních jistot.Zároveň žádáme,aby nás nekontaktovali ti,kteří jsou názoru že jsou nízké ceny přeprav a podobně.Jenom k těm cenám přeprav:jestli je pravda že ceny přeprav jsou,v tak katastrofálním stavu jak nám vykládají,tak jsou takové proto,že se nedokázali domluvit,navzájem podlézali sazby za km.jezdili za méně a méně,a tedˇse do nich nemohou zřejmě vejít,,ZNIČILI SI JE SAMI SVOJÍ NEROZVÁŽNOSTÍ”. Ale nemohou nám dávat za stejnou práci a nebo více práce stále mínˇa mínˇ,čili podřadné platy.Pokud snižují ceny přeprav,tak atˇto dělají na úkor svých marží(zisků),ne na úkor řidičů.Pánové,my jsme v práci 24hodin denně,děláme13-15hodin denně jenom co povolí zákon,většinou však více,víme to všichni moc dobře,neseme rizika za přepravu a bezpečný provoz auta na silnici,podílíme se na opravách různých defektů a udržbě auta,aby nemuseli platit servys.Nakládky,vykládky,problémy s nimi spojené,psychická zátěž v kombinaci s fyzickou zátěží!!!(není se potom co divit,že vyčerpaný a unavený řidič zaspí nebo něco přehlédne a způsobí nehodu )!!!a toto vše podstupujeme za podřadný plat nějakých 10-15tisic Kč.hrubého,ale i kdyby to bylo 15-20tisic korun,je to za vyčerpaných 400-700hodin řidičova času podpodpodpodpodprůměrný plat,jednoduše řečeno podřadný plat.Musím podotknout že!!!DIETA NENÍ PLAT ANI ŽÁDNÁ JEHO ČÁST!!!jak se někteří mylně domnívají a někteří nesolidní dopravci se nás o tom snaží přesvědčit.
Na závěr:samozřejmě mám na mysli dopravce,kteří s námi tímto výše uvedeným asociálním způsobem jednají.Ti kteří s námi jednají fér,,platí nám náš čas,který od nás vyčerpají,přijatelným způsobem+diety,práci nám plánují tak,abychom nebyli vystavováni zbytečným rizikům“,tak o těchto dopravcích nemluvím,akorát nevím,jestli ještě vůbec nějaký takový jsou.
Kdo se k těmto problémům chce vyjádřit,napište zde svůj názor a zkušenosti,nebo nás kontaktujte.
PÁNOVÉ NENECHME ZNEUCTÍVAT NAŠI PRÁCI A TÍM I SAMI SEBE PODŘADNÝMI PLATY A HLOUPÍM RISKOVÁNÍM.

607445703 szpzjr@seznam.cz
Revizor Sdružení řidičů CZ
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: OMLUVA

Příspěvek od petrw. »

Revizor Sdružení řidičů CZ
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: OMLUVA

Příspěvek od petrw. »

Revizor Sdružení řidičů CZ
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: OMLUVA

Příspěvek od bohousek1 »

Snazil jsem se obnovit ze zalohy, ale bohuzel posledni zaloha byla ze 4.1.2011 a toto vlakno bylo zalozeno az pozdeji.

Ve Stare prispevky, jsem alespon prekopiroval celou komunikaci, aby nebylo podezreni ze se to smazalo umyslne.

Jmenem sdruzeni se vsem zucastnenym take omlouvam, Mates byl po zasluze potrestan. :-)
..:: Bohousek1 ::..
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: OMLUVA

Příspěvek od Tacho »

Tak to by mě zajímalo jak :?: :mrgreen:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Odpovědět