Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Začínám(e)

Dotazy a odpovědi ohledně digitálních tachografů
Pravidla fóra
Obdobně jako v sekci Dopravní policie Vás žádáme o slušnost a konkrétní dotazy. Veškeré dohady si nechte do sekce Drbárna
Odpovídat zde budou lidé z oboru.
Dotazy zde mohou pokládat pouze registrovaní uživatelé
Odpovědět
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Začínám(e)

Příspěvek od frantaemail »

V případě „přechodu“ z digitálního tachografu na analogový tachograf si dobu mezi vyjmutím karty řidiče a vložením tach. kotoučku doplníš na tach. kotouček, v případě „přechodu“ z analogového tachografu na digitální tachograf si doplníš dobu mezi vyjmutím tach. kotoučku a vložením karty řidiče do tachografu buď na kartu řidiče nebo na tach. kotouček. V případě „přechodu“ mezi dvěma digitálními tachografy doplníš na kartu řidiče. V případě „přechodu“ mezi dvěma analogovými tachografy na tach. kotouček.
Konkrétně: Dobu odpočinku od pondělí 16:00 do úterý 12:00 doplníš na tach. kotouček, dobu práce od úterý 12:00 do úterý 22:00 budeš mít na kotoučku, který si vložil do tachografu na začátku směny. (na kartu to není potřeba doplňovat respektive to nelze). Dobu odpočinku od úterý 22:00 do středy 18:00 doplníš na kartu řidiče v digitálním tachografu.
Zpětně se doplňuje pouze odpočinek, a to na začátku pracovní směny při vložení karty řidiče do tachografu.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Začínám(e)

Příspěvek od Tacho »

.
Naposledy upravil(a) Tacho dne pát 31. led 2014 0:12:27, celkem upraveno 1 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Začínám(e)

Příspěvek od frantaemail »

:?: :?: :?: :evil:
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Začínám(e)

Příspěvek od fatal_netware »

Pro frantaemail
Právě proto jsem se tak rozepsal ,abych popsal co znám a právě co mi dělá problém ( nebo spíš neumím ). A taky jsem tady záměrně protáhl délky pauz až na 20 hodin co se mi někdy taky stává. Zapsat na kolečka či výtisk z tachografu je to nejjednodušší. Jen budu muset použít více koleček, protože období mezi pondělí 16:00 až úterý 22:00 je delší období jak 24 hodin a kolečko je jen na 24 hodin. Oficiálně, totiž mohu po skončení práce udělat výtisk a pauzu zaznamenat ručně na výtisk, je to to samé jak když to udělám na kolečko. Ale mě jde právě o doplnění zpětně na kartu. Ale když to doplňuji klasicky tak mi tam nejde nastavit počáteční datum a čas zpětného vložení. To se mi tam objeví automaticky a nelze změnit. Tím pádem nemohu při zpětném vkládání vytvořit mezeru mezi obdobími vkládání. Vkládání musím zadávat postupně a musí navazovat. Tím pádem nemohu začít zadávat zpětně pauzu na kartu až od úterý 22:00.
Takže to co jsi mi poradil o zpětném zadání na kartu období Dobu odpočinku od úterý 22:00 do středy 18:00 doplníš na kartu řidiče v digitálním tachografu. Mě nejde vložit.

Pro Tacho
Mě by zajímalo jak, protože v žádném manuálu a ani tachograf mi tuto možnost nenabízí.
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Začínám(e)

Příspěvek od fatal_netware »

Pro Tacho
Mě by zajímalo jak, protože v žádném manuálu a ani menu na tachografu mi tuto možnost nenabízí.
A všude je vždy uvedeno ( hlavně v českých manuálech ) doplňte zpětně pauzu na kartu. A jak to už nikdo neřekne

P.S. Dneska jsem třeba doplňoval 10 hodin pauzy a pak ještě 3 hodiny čekání ( čtvereček ) zpětně na kartu bez problémů, ale muselo to navazovat. ( jel jsem jen s auty na DIGI tachograf )
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Začínám(e)

Příspěvek od Tacho »

.
Naposledy upravil(a) Tacho dne pát 31. led 2014 0:12:52, celkem upraveno 1 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Začínám(e)

Příspěvek od Tacho »

.
Naposledy upravil(a) Tacho dne pát 31. led 2014 0:13:08, celkem upraveno 1 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Začínám(e)

Příspěvek od fatal_netware »

Pro Tacho
A dá se někde tato metoda s tím navazováním na kolečko najít v nějakém manuálu tachografu? Protože to vidím jak s tím 30 metrovým žralokem, každý o něm mluví, ale na vlastní oči ho nikdo neviděl :D :D :D
A hlavně jak udělat mezeru při zpětném vkládání dat na kartu?

P.S. Ke školení, a to se mi vyplatí :D :D :D
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Začínám(e)

Příspěvek od Tacho »

.
Naposledy upravil(a) Tacho dne pát 31. led 2014 0:13:33, celkem upraveno 1 x.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Začínám(e)

Příspěvek od fatal_netware »

Pro oba:
Tááááááááááák, a já už to našel. Jak říkám co si neuděláš to nemáš. A voják se stará a voják má.
Teď to umím udělat bez jediné čárky ručního zapsání pauzy na kolečko.
To, že vím o tom, že to mohu udělat ručně záznamem na kolečko, nebo výtisk jsem psal hned v prvním příspěvku ;)

Pro Tacho: A žádnou korunu natož libru ode mě neuvidíš :D :D :D Mě se nejvíce líbí, že když jsi se začal poprvé objevovat na truck foru, tak jsem s tebou to kdysi řešil a ty jsi zastával názor zpětného doplňování na kartu a já názor ručního zakreslení na kolečko či výtisk :D Ale což doba se mění :D :D :D i my se měníme :D :D :D
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Odpovědět