Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Vyndání karty druhého řidiče

Dotazy a odpovědi ohledně digitálních tachografů
Pravidla fóra
Obdobně jako v sekci Dopravní policie Vás žádáme o slušnost a konkrétní dotazy. Veškeré dohady si nechte do sekce Drbárna
Odpovídat zde budou lidé z oboru.
Dotazy zde mohou pokládat pouze registrovaní uživatelé
Macaris
Příspěvky: 1
Registrován: ned 01. bře 2015 21:40:19

Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od Macaris »

Jezdím pravidelně v režimu dvou řidičů. Jel jsem ale jen na vykládku a tak jsem jel sám. Jenže když jsem vyjel po cca 5km jsem si všiml, že ve 2 je karta mého kolegi. Zastavil jsem a po poradě s dispečerem jsem vyndal obě karty, počkal 5min. pak zasunul už jen svoji kartu, udělal výtisk a napsal že jsem omilem popojel s kartou druhého řidiče. Nevim jak jinak tohle řešit a jet s kartou kolegi dál jsem považoval za ještě větší zlo než ji vyndat.
Může mi někdo poradit jaké má skušenosti. Myslím že moc takovích "blbců" jako já se nenajde, ale nikde se nepíše o tom co v takovém případě dělat - myslím že se s tím ani nepočítá.
Díky moc
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od frantaemail »

Právě z takových to důvodů, je potřeba kartu řidiče vyndavat z tachografu pokaždé, když řidič odchází od vozidla na denní nebo týdenní odpočinek (nespí ve vozidle). Pak by tento případ nenastal. Ve Vašem případě stačilo vyjmout pouze kartu řidiče z druhého slotu. Výtisk v tomto případě může být proveden, ale s největší pravděpodobností nebude uznán.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od Tacho »

Pokud bych tě kontroloval na silnici, budeš postoupen ke správnímu řízení ty i firma. Tobě by ve správním řízení hrozila pokuta do 10 000,- Kč a firmě do 500 000,- Kč, za obzvlášť hrubé porušení. Jedná se o podvod. Nikomu to nevysvětlíš ani výtiskem.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
pumix
Člen sdružení
Příspěvky: 94
Registrován: stř 25. úno 2015 20:31:57

Re: Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od pumix »

zeptam se na kartu taky. v aute jezdim jen ja. karta je v tachografu neustale i pres vikend kdy jedu domu. proc? auto parkuju v regensburgu, bydlim za hranicema a firmu mam v praze . je fakt, ze bagety jsem jeste nepotkal. ale 2x normalni a ti nemeli problem...
jsem jen duchodce co se nejak musi uzivit , nejsem profesional. ale kdo z vas se tek narodil? takze povysene keci nepotrebuju .
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od Tacho »

Pumix, v žádném nařízení nebo zákoně neznám slovo normální. Sám porušuješ nařízení EU s nakládání s paměťovou kartou. Pokud netrávíš dobu TDO ve vozidle, pak máš mít kartu u sebe.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
karllos
Člen sdružení
Příspěvky: 173
Registrován: sob 11. pro 2010 14:01:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od karllos »

akorát bych poopravil , Pokud netrávíš dobu TDO ve vozidle, pak máš mít kartu u sebe. na nemá být vložena v záznamovém zařízení :roll: ale nejsem znalec :lol:
jezdím tak že doma čekají čtyři dušičky :-)
pumix
Člen sdružení
Příspěvky: 94
Registrován: stř 25. úno 2015 20:31:57

Re: Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od pumix »

jenze to bych musel mit na vikend papir o neaktivite...
jsem jen duchodce co se nejak musi uzivit , nejsem profesional. ale kdo z vas se tek narodil? takze povysene keci nepotrebuju .
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od Tacho »

Jaký papír? Doplníš si dobu odpočinku na kartu řidiče a pokračuješ dále.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
pumix
Člen sdružení
Příspěvky: 94
Registrován: stř 25. úno 2015 20:31:57

Re: Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od pumix »

jenze tacho, ja se vratil za volant po 10 letech to jsem mel jeste kolecka. nikdo me nic nerekl, jen tady mas klice a na echtracu mas objednavku....
jsem jen duchodce co se nejak musi uzivit , nejsem profesional. ale kdo z vas se tek narodil? takze povysene keci nepotrebuju .
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Vyndání karty druhého řidiče

Příspěvek od Tacho »

Pumix ale to je tvůj problém. Neznalost a nevědomost neomlouvá. Půjdeš vařit obědy aniž by jsi to uměl?
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Odpovědět