Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Problém ze STONERIDGE

Dotazy a odpovědi ohledně digitálních tachografů
Pravidla fóra
Obdobně jako v sekci Dopravní policie Vás žádáme o slušnost a konkrétní dotazy. Veškeré dohady si nechte do sekce Drbárna
Odpovídat zde budou lidé z oboru.
Dotazy zde mohou pokládat pouze registrovaní uživatelé
Odpovědět
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od Irys »

Chjo... buď mám nějaký extrémně chytrý typ nebo jsem extrémně blbá já a dělám to špatně: po vložení karty mě hezky přivítá, sám se zeptá, jestli Odpočinek dosud? Já mu potvrdím že jo a je připraven k jízdě. Všechny ty popsané kroky (s výjimkou zadání země startu, na to se taky zeptá) takhle hezky přeskakujeme... stačí to nebo se mám dobývat ještě do nějakého menu a dávat to tam znova? :?
(Je pravda, že na kalibračním středisku se s dalším takovým od minulého července dosud ještě nesetkali :D a potvrdili mi, že proti těm starším je podstatně logičtější a hlavně rychlý v práci s daty.)
Uživatelský avatar
ategoš
Příspěvky: 9
Registrován: ned 16. led 2011 21:56:08
Bydliště: u Prostějova

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od ategoš »

Vážený pane TACHO. Po zveřejnění Vašeho návodu na doplnění odpočinku nad 24hodin jsem skákal radostí , o to je teď moje zklamání větší ,že jsem se pečlivě držel návodu a přesto se někde stala chyba. Věřím ,že mi ji pomůžete najít a celý tento proces dovézt k dokonalosti.Tak tedy : skončil jsem ve čtvrtek ve 14.26, v pátek+sobotu+neděli byl doma. V pondělí ve 4.54 jsem dle návodu doplnil data s výsledkem : čtvrtek doplněn / pátek doplněn do 15.11. pak neznámí čas / sobota chybí data / neděle do 4.54 neznámí čas ,zbytek dne až do pondělí ráno do 4.54 doplněno.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od Tacho »

To ti ukázal sw po vyhodnocení karty :?:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
ategoš
Příspěvky: 9
Registrován: ned 16. led 2011 21:56:08
Bydliště: u Prostějova

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od ategoš »

Jo,jo. Tohle bylo na monitoru počítače po načtení karty (Tachoscan). Jediné v čem se to od Tvého návodu liší je to,že tachograf nenapíše AKTIVITY OVĚŘENY , ale PŘIPRAVEN K JÍZDĚ.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od Tacho »

To poděkujte výrobcům, že mění názvy v tachografu.První psal AKTIVITY OVĚŘENY, později PŘIPRAVEN K JÍZDĚ.V kontrolní verzi se takto doplněný odpočinek zobrazí správně na celou dobu.Tachoscan to rozdělí na 24 hodin po výhozu karty a 24 hodin před vložením karty.Proto tam máš na více jak 48 hodin rozdíl s neznámou činností.Pošli soubor karty do emailu vyhodnoceni@tachoinfo.cz a podívám se jak si to doplnil.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Bořivoj
Příspěvky: 2
Registrován: stř 04. kvě 2011 15:56:20

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od Bořivoj »

Ahoj, moc prosím o radu. Mám tento tachograf asi měsíc a špatně jsem zadával volno po vsunutí karty, takže na výpisech mám na tyto úseky otazníky ... lze to zpětně opravit? Nebo stačí případně mít potvrzení od zaměstnavatele, že jsem v ty doby nejezdil?
Předem dík dík dík!!!!
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od frantaemail »

Zpětně to nelze, nech si od zaměstnavatele na doby které nemáš ručně doplněné na kartě řidiče vypsat potvrzení o činnostech.
Bořivoj
Příspěvky: 2
Registrován: stř 04. kvě 2011 15:56:20

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od Bořivoj »

Dík za radu. Taky jsem si to myslel, ale stavěl mě policait a vyhrožoval správním řízením a ať si to zpětně opravim ... tak jsem si nebyl jistej, jestli jsem blbej já nebo on :mrgreen:
kakenator
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26. čer 2011 11:19:09

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od kakenator »

Čus kolegové od kulatý lopaty. Mám problém s touhletou mašinkou (SE 5000 STONERIDGE) z ničehož nic přestala tisknout. Ten papír leze jenom bílej a je vhodnej akorát tak na …. :twisted: Našel jsem si autoservis pašek, nevíte jak tam jsou na tom? Nechci to dávat k nějakejm ... :|
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Problém ze STONERIDGE

Příspěvek od frantaemail »

Pokud jsi dal odkaz na servis z Kaznějova tak předpokládám že jsi z blízkého okolí. Poptej se u firmy http://www.autopasek.cz/autoservis/over ... achografu/ , měl by to být autorizovaný servis na tento typ tachografu.
Odpovědět