Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Značená objížďka vs. poplatek

Vše o problémech s mýtným systemem.
David29
řidič profesionál
Příspěvky: 88
Registrován: sob 10. říj 2009 23:29:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od David29 »

Zdar,
potřeboval bych vědět, jak to je s mýtným systémem (či známkou) na dálnici v případě, že je na ní oficiálně vedená objízdná trasa (oranžovými cedulemi) z důvodu práce na nezpoplatněném úseku.

Děkuji

PS: Hledal jsem všude možně, ale nic jsem nenašel
Řidič skupiny Bé, toužící po C+E s profesákem

Iveco Daily Cargo 3,5t
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od mates »

pokud se neplatí je vše vyznačeno přenosným dopravním značením. mýtnice však i v těchto místech pípá. jestli to odečítají zpětně netuším a pochybuju
člen výboru
Uživatelský avatar
Hugo z hor
řidič profesionál
Příspěvky: 1039
Registrován: pát 19. čer 2009 22:13:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od Hugo z hor »

Myslím, že něco podobného je teď směrem na Kolín. Kolínská je zavřená a objížďka vede po D11, a sjíždí se na Český Brod. Mám dojem, že tam brány ale normálně pípají, i když tam je značka s přeškrtnutým písmenem M.
Hugo z hor

Být "TRUCKER" není jen práce, je to poslání!

David29
řidič profesionál
Příspěvky: 88
Registrován: sob 10. říj 2009 23:29:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od David29 »

Údajně by to mělo být tak, že když projedeš jen ten daný vyznačený úsek, mýtné by se ti mělo načíst zpět.

Vrtá mi to hlavou. Ted, když je zavřená silnice pro nákladní auta nad 3,5t, je značená trasa přes hradeckou D11. Pro osobáky, jelikož tam není oficiálně značená objížďka, tam je cedule označující nezpoplatněný úsek pro časové dálniční známky. Chápu to tak, že cedule označující úsek bez mýtného tam být nemusí (protože tam je vedená objížďka) a ani bejt nemůže - když pojedu po D11 dál, než končí objížďka, naúčtujou mi plnou palbu od Prahy. Tak to chápu já, že to tak je.
Potřebuji jen, kdyby mi to někdo kompetentní potvrdil, či někdo dal odkaz na zdroj že to tak fakt je.

pozn.: Jedzím bez krabičky ve vyznačeném úseku, a zatím nic nepřišlo.
Řidič skupiny Bé, toužící po C+E s profesákem

Iveco Daily Cargo 3,5t
David29
řidič profesionál
Příspěvky: 88
Registrován: sob 10. říj 2009 23:29:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od David29 »

Hugo:
Tam značka se škrtlým "M" právě neni. Jen škrtlá známka. Podle mě je to tak, jak jsem popsal výše
Řidič skupiny Bé, toužící po C+E s profesákem

Iveco Daily Cargo 3,5t
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od martin440 »

není mi známo, že by "milý" kapsch vrátil byť jen korunu, zkoušel sem je kontaktovat telefonicky, a po asi 10-ti min blekotu a přepojování mi nikdo nebyl schopen nic říct....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
jirka
superřidič
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22. lis 2009 21:13:38

Re: Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od jirka »

Tento problém je popsaný na stránkách Česmadu. Údajně lze mýto za kilometry zbytečně najeté po zpoplatněné komunikaci vinou objížďky reklamovat jako neoprávněně účtované na reklamačním formuláři na stránkách premid.cz.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od frantaemail »

V případě objízdné trasy vedené po zpoplatněném úseku, není uživatel zpoplatněné komunikace (řidič, provozovatel vozidla) povinen hradit poplatek za užívání podle § 20a odst.2 z. č. 13/1997 Sb. citace: Je-li nutno při uzavírce podle § 24 užít pro vedení objížďky zpoplatněnou komunikaci, je možné užít tuto komunikaci bez zpoplatnění. O užívání pozemní komunikace objížďami pojednává § 24 z. č. 13/1997 Sb. v tomto případě odst. 6. Z tohoto vyplývá, že pokud někdo užit zpoplatněný úsek vedený objízdnou trasou neměl by plati poplatek, pokud ho již zaplatil (mýtný systém), měla by mu být částka vrácena zpět.
David29
řidič profesionál
Příspěvky: 88
Registrován: sob 10. říj 2009 23:29:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od David29 »

Výborně, děkuju
Řidič skupiny Bé, toužící po C+E s profesákem

Iveco Daily Cargo 3,5t
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: Značená objížďka vs. poplatek

Příspěvek od martin440 »

takže pokud jsem pochopil správně , je třeba mít sebou kus staniolu a pokud budu muset jet takto jak je popsáno tak tu krabici zabalim...což už se dávno dělalo...než se zdlouhavě domlouvat s těma šmejdama???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Odpovědět