Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Vše o problémech s mýtným systemem.
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od sibr »

Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.
Myslíš si, že je správné když řidič nemá šanci bez pokuty uhradit mýto, případně výpadek palubní jednotky?
Tak tohle určitě není správné. Myslím si, že málokterý řidič by to dělal schválně, pokud by se teda neukázalo, že tak jezdí několik dní. Vždyť jak má řidič vědět, že palubní jednotka měla pípnout, když v noci nejsou brány dobře osvětlené a tudíž nemusí řidič vědět, že ji minul.

To se týká spíše dopravců, ne? Proč by měl řidič za tohle platit pokutu?

Něco podobného se mi stalo před dvěma roky. Dotázal jsem se policisty na důvod pokuty. On mi řekl že jsem podezřelý ze spáchání přestupku. Já mu odpověděl, že jsem žádný nespáchal a ať mě pokutuje až v případě, že se prokáže jeho podezření. Měli spoustu keců a výhrůžek, že bude pro mě lepší zaplatit na místě. Nakonec to sepsali, já odjel a viníkem byla nakonec asi firma, nebo to vůbec nedořešili, protože jsem nic neplatil a více o celé události neslyšel.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od bohousek1 »

Sibr - obrat se na poslance a státní orgány. Ti by ti to měli vysvětlit.

a tvuj dotaz :
To se týká spíše dopravců, ne? Proč by měl řidič za tohle platit pokutu?

Přečti si smluvní podmínky systému PREMID.
..:: Bohousek1 ::..
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od sibr »

Až mi policista řekne, že mě pokutuje podle smluvních podmínek Premid, tak ho pošlu někam.
Na poslance se obracet nebudu, protože kdyby tam byli slušní lidé, tak to tady vypadá jinak.
A s policajtama to řeším, tak jak jsem napsal. Myslím, že kdo nechce platit pokutu muže se zachovat stejně jako já. Jen je nutné nejezdit vědomě bez kreditu. To je pak pro řidiče průšvih a pokutu si zaslouží. Proto nerozumím tvrzení, že řidič pokutu zaplatit musí...

PS: Ještě mě napadlo, že tento námět můžeš předat AXA k vyjádření v dalším článku z vaši zajímavé serie. Jen se obávam, že to bude další z témat u kterých nemůžeš počítat s podporou dopravců.
Uživatelský avatar
George
řidič profesionál
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. říj 2011 16:24:39

Re: Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od George »

sibr, co se týče policie a mýta, tak mi něco nesedí. Pokud vím, tak se touto problematikou zabývá celní správa, která má k dispozici kontrolní software atd. Policie těžko
......když dva dělají totéž, není to totéž......
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od Tacho »

Sibrovi je to jedno jestli policajt nebo celník. :mrgreen: sory za OT :shock:
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od sibr »

Jsem jen řidič. Pro mě je každá postavička s deklem na hlavě policajt. Je dobře, že naši školitelé mají tak skvělé vzdělání, že rozeznají policajta od celníka. Těším se na dobu kdy stoupne standard natolik, že školitelé a úředníci budou muset mít kromě dostatku arogance, taky jistou dávku inteligence.
Uživatelský avatar
George
řidič profesionál
Příspěvky: 50
Registrován: ned 02. říj 2011 16:24:39

Re: Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od George »

Reagovat na Tebe je úplně zbytečné.
......když dva dělají totéž, není to totéž......
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od frantaemail »

Je velice smutné, že řidič který je držitelem řidičského oprávnění nerozezná kontrolní orgány policie a celní správy. Pokud by "síbr" vzal na vědomí alespoň část zákona o pozemních komunikacích, tak by mu výše zmiňovaný úryvek byl srozumitelný. Nechápu uživatele "síbra" proč napadá všechny školitelé a úředníky, zřejmě je všechny zná osobně že může mluvit o jejich inteligenci.
otes
řidič profesionál
Příspěvky: 486
Registrován: ned 15. lis 2009 6:50:20

Re: Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od otes »

ono je to těžký, rozeznat dvě uniformy, kor, když je to na nich napsaný.... 8-) :roll:
když mám v bříšku jako v pokojíčku, nic mě nerozhodí :-)
773691118
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Tomuto úryvku z článku na portále nerozumím.

Příspěvek od sibr »

Kdo jste řidiči, tak to plaťte, nevidím v tom problém. Já psal spíše pro ty, co by nechtěli zbytečně platit.
A taky jsem tam psal, že u policistů a dopravců se nenajde podpora pro to, aby se k tomu AXA vyjádřila z hlediska práva.
Důvody proč, snad každému řidiči, dojdou.
Ostatní to vybírají, nebo se jich to netýká dokud se řidič nezačne bránit. Pak to začíná být jeho problém.
Těm jde spíše o to, aby to řidič zaplatil na místě a oni měli klid.

Problém tohoto fora je pořád stejný: úředníkům i dopravcům nejlépe vyhovuje když zaplatí řidič pokutu na místě. Tím je vše skončeno a nikdo kromě řidiče nemá problém.
Pokud se k tomu řidič postaví jinak, problém pro všechny teprve začíná ;)
Odpovědět