Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Simulatory   CDVZ-info   Facebook

Nové silnice pro Mýtné v Německu

Vše o problémech s mýtným systemem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5584
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Nové silnice pro Mýtné v Německu

Příspěvek od bohousek1 » pát 20. črc 2012 10:07:35

SRN od srpna rozšiřuje Mýto
ZDROJ: Logistika

Od 1. srpna začíná výběr mýta na 1135 km čtyřproudých spolkových silnic, které jsou postaveny v dálničním stylu a které jsou napojeny na spolkové dálnice.
Poplatek platí pro nákladní automobily od 12 t celkové hmotnosti. Předběžný seznam spolkových silnic, které budou zpoplatněny, lze nalézt na internetové stránce Spolkového úřadu pro nákladní dopravu. Všechny úseky tras budou zveřejněny včas před 1. srpnem v elektronickém Spolkovém věstníku.
Realizací byla pověřena společnost Toll Collect, výběrčí mýta v Německu. Tento podnik v uplynulých měsících vytvořil technické a organizační předpoklady pro plánovaný start. "V uplynulých 7 letech jsme systém výběru mýta pro nákladní automobily na dálnicích provozovali s vysokou kvalitou a spolehlivostí. To zajistíme také pro výběr mýta na spolkových silnicích," říká Hanns-Karsten Kirchmann, předseda obchodního vedení společností Toll Collect GmbH.
Pro realizaci mýta na spolkových silnicích byla aktualizací softwaru zvýšena původní kapacita paměti palubních přístrojů (On-board unit, OBU) o více než 20 %. Touto cestou mohou nyní přístroje zpracovávat 1103 dodatečných úseků tras na spolkových silnicích.
Společnost Toll Collect v uplynulých týdnech prováděla a úspěšně uzavřela podstatné testy. Byly tak mj. v rámci testu v terénu a s pilotní skupinou zkontrolována provozní data, která popisují jednotlivé úseky tras spolkových silnic. Těchto testů se zúčastnilo 3 tis. vozidel dopravních a logistických podniků. Spolkový úřad pro nákladní dopravu průběh testů kontroloval. Počátkem července 2012 budou provozní data přenesena pomocí mobilních komunikačních sítí do všech palubních přístrojů. V následujících týdnech si 717 tis. palubních jednotek, které jsou v současné době instalovány do německých a zahraničních automobilů, automaticky stáhne data. Povolení k provozu bylo očekáváno ještě v červnu 2012. Od 1. srpna 0:00 hodin začíná výběr mýta na spolkových silnicích. Kromě palubních jednotek budou novými daty tras vybaveny systém internetového zaúčtování a přibližně 3500 poplatkových terminálů.
Dodržování mýtné povinnosti kontroluje Spolkový úřad pro nákladní dopravu (Bundesamt für Güterverkehr, BAG) pomocí kontrolních vozidel. V rámci tzv. mobilní kontroly mohou pracovníci BAG kontrolovat vozidla za jízdy v plynulém provozu. Navíc jsou používána přenosná kontrolní zařízení, která lze použít na různých místech v libovolnou dobu.
Pro české dopravce, kteří jezdí přes Německo do západní a jižní Evropy, bude nová mýtná povinnost znamenat nárůst nákladů, řekl ČTK mluvčí sdružení autodopravců Česmad Bohemia Martin Felix. "Pro české dopravce, kteří budou nově zpoplatněné silnice využívat, není jiná cesta než vyšší náklady promítnout do cen pro zákazníky," uvedl Felix. Provozní náklady dopravců podle něj zvyšují rostoucí ceny paliv, dvojí zvýšení mýtných tarifů v Česku vždy o čtvrtinu v posledních dvou letech a také zavedení elektronického výběru mýtného v Polsku loni v červenci.
Mýtné v Německu platí nákladní automobily od 12 t a podle statistik Toll Collect patří Česko mezi pětici zemí, ze kterých pochází největší počet instalovaných palubních jednotek. Zpoplatněno je nyní v Německu více než 24 tis. km silniční sítě.

Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5584
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové silnice pro Mýtné v Německu

Příspěvek od bohousek1 » stř 01. srp 2012 15:47:57

Další info :

Od srpna začnou kamiony v Německu platit mýto kromě dálnic na některých silnicích nižších tříd. Tamní ministerstvo dopravy si od tohoto opatření slibuje dodatečných 100 milionů eur (zhruba 2,5 miliardy Kč) ročně na investice do silniční sítě. Podle svazu německých měst a obcí to ale nestačí a navrhuje pro nákladní dopravu zpoplatnit všechny komunikace.

Elektronické mýtné platí v Německu kamiony nad 12 tun, a to v průměru 17 centů (asi 4,30 Kč) za kilometr. Nově se tato povinnost bude vedle dálnic vztahovat na více než 1100 kilometrů takzvaných spolkových silnic (Bundesstrassen), které jsou postaveny v dálničním stylu a jsou napojeny na dálnice. Seznam nově placených úseků je například na webu www.mauttabelle.de.

"Zpoplatnění čtyřproudých spolkových silnic od 1. srpna je krok správným směrem," řekl předák svazu měst a obcí Gerd Landsberg. "Střednědobě ale musí přijít placení mýta zejména za nákladní dopravu na všechny silnice, aby na příjmech měly podíl i obce, pod které se 460.000 kilometry spadá největší silniční síť v Německu," dodal. V opačném případě podle něj hrozí další omezování investic do komunálních komunikací.

Německý ministr dopravy Peter Ramsauer slíbil, že nově získané peníze dá jeho úřad na stavbu moderní silniční infrastruktury, která bude hlukem z provozu méně zatěžovat okolí. To, zda kamiony budou povinnost dodržovat, má podle něj kontrolovat 35 přenosných radarů. Při jejím porušení bude řidiči hrozit pokuta 200 eur (5000 Kč) a přepravci 400 eur (10.000 Kč).

Sdružení autodopravců Česmad Bohemia už dříve varovalo, že nové opatření v Německu se dotkne i českých dopravců, kteří budou nuceni nárůst nákladů zřejmě promítnout do cen. Podle statistik společnosti Toll Collect, která má v Německu výběr mýta na starosti, patří Česko mezi pětici zemí, ze kterých pochází největší počet palubních jednotek.

V posledních dvou letech vybralo Německo na mýtném podle údajů tamního ministerstva dopravy vždy okolo 4,5 miliardy eur (114 miliard Kč). Pro osobní dopravu tam dálnice ani jiné komunikace na rozdíl od Česka zpoplatněny nejsou. Ramsauer už v minulosti několikrát připustil nutnost zavedení dálničního mýta i pro ni, kancléřka Angela Merkelová to ale doposud striktně odmítala.

Zdroj: Verlag Dashöfer

http://www.dlprofi.cz/v-nemecku-se-rozs ... 0swTYlO5c/

mili
Člen sdružení
Příspěvky: 186
Registrován: pát 17. črc 2009 21:34:16

Re: Nové silnice pro Mýtné v Německu

Příspěvek od mili » stř 13. úno 2013 20:06:51

Nevíte jak je to s mýtným pro busyv Něměcku?podle Toll colectu neplatí,ale někde jsem slyšel,že se nějak platí přes finančák.Děkuji

Uživatelský avatar
FR1GTX
Člen sdružení
Příspěvky: 175
Registrován: pon 29. lis 2010 15:35:29
Bydliště: Brno

Re: Nové silnice pro Mýtné v Německu

Příspěvek od FR1GTX » pát 15. úno 2013 16:15:19

U autobusové dopravy se platí 19% daň z obratu v závislosti na počtu ujetých km po území Německa za každou přepravu.Toto vše přiznáváš na finanční úřad v Chemnitzu a platíš tuším čtvrtletně.Jakým způsobem se ale hlídají např. ony skutečně ujeté km ti říct nedokážu,ten systém mně moc jasný není.Pokud by tě to zajímalo detailně včetně výpočtu,musel bych pozjišťovat u zaměstnavatele.

mili
Člen sdružení
Příspěvky: 186
Registrován: pát 17. črc 2009 21:34:16

Re: Nové silnice pro Mýtné v Německu

Příspěvek od mili » sob 16. úno 2013 9:00:29

Jde o soukromou jízdu a jednorázovku do Frankfurtu a zpět.Tak to se asi toto netýká nebo ano?:-(

Odpovědět