Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

mýto SK

Vše o problémech s mýtným systemem.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

mýto SK

Příspěvek od roadtrain »

nevím kde to vrazit ale pokud pojedete přes Hodonín na Trnavu tak mýtný systém SK koupíte až za hranicí na SK straně problém je v tom že před benzinkou kde mýto koupíte je mýtná brána s kamerou takže pokud nemáte mýto SK tudy cesta nevede pokud nechcete mít problém.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

SOUPRAVY M1 A N1 NAD 3,5 TUNY ZATÍM BEZ MÝTNÉHO

Příspěvek od bohousek1 »

SOUPRAVY M1 A N1 NAD 3,5 TUNY ZATÍM BEZ MÝTNÉHO
Dopravní noviny
Autor: (lan)

Jízdní soupravy vozidel kategorií M1 a N1 s přípojným vozidlem s celkovou hmotností nad 3,5 tuny nepodléhají na Slovensku od 15. dubna zpoplatnění v rámci mýtného systému. Oznámilo to slovenské ministerstvo dopravy s tím, že se jedná o dočasný stav do doby, než bude vytvořena příslušná legislativa k dálničním kuponům.

SLOVENSKO
Ze zpoplatnění jsou tato vozidla vyjmuta novelou zákona č. 144/2010 Z. z., o silničním provozu, kterým se mění a doplňuje zákon č. 8/2009, o silničním provozu. Nejpozději do 1. června však budou i tyto soupravy opět zpoplatněny a řidič bude povinen zakoupit si pro jízdu po dálnici nebo rychlostní komunikaci dálniční známku.
Výšku a vzor dálniční známky určí zvláštní právní předpisy, jejichž účinnost se předpokládá od 1. června. Cenu za nálepku pro přívěsný vozík schválí na přelomu dubna a května nařízením slovenská vláda. Řidiči budou mít k dispozici týdenní a měsíční nálepky; ministerstvo navrhuje cenu 5 až 10 €.
Uživatelský avatar
FR1GTX
Člen sdružení
Příspěvky: 175
Registrován: pon 29. lis 2010 15:35:29
Bydliště: Brno

Re: mýto SK

Příspěvek od FR1GTX »

Zdravím,má někdo zkušenost s jednorázovým poplatkem mýta na Slovensku?údajně se tam dá zaplatit hotově jednotlivá cesta(průjezd) když se nechci registrovat a nemám tu jejich kisnu vyřízenou...tak jestli je na tom něco pravdy,díky
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: mýto SK

Příspěvek od roadtrain »

jo to jde ale je to jen na tranzit a pokud jsem to dobře pochopil jen na určené trasy
Hroch.R420
řidič profesionál
Příspěvky: 334
Registrován: pát 10. dub 2009 13:06:24

Re: mýto SK

Příspěvek od Hroch.R420 »

FR1GTX mělo by to fungovat z Kútú na Rajku.
A víte že když si vyřídíte tu SK maxi bednu za okno a půl roku pak nejedete na Sk,tak jí musíte vrátit? Zrovna dneska jsem jí odevzdával na firmě. Holt maj bratia málo krabiček tak proč by se válely po autech ,který tam nejezděj.
Uživatelský avatar
FR1GTX
Člen sdružení
Příspěvky: 175
Registrován: pon 29. lis 2010 15:35:29
Bydliště: Brno

Re: mýto SK

Příspěvek od FR1GTX »

no,myslim že celý to jejich mýto je v dnešní digitálně-elektronickopočítačové době krok dozadu...možná i dva :roll:
Uživatelský avatar
fahrer
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: pát 02. dub 2010 15:06:27
Bydliště: Děčín

Re: mýto SK

Příspěvek od fahrer »

Oni to Slováci hlavně strašně komplikujou. Kauce je asi nejvyšší z okolních zemí, pokud chceš přístup přes internet, tak si každý 3 měsíce musíš změnit heslo. A hlavně pokud jsi tam půl roku nebyl, tak ti zablokujou jednotku a musíš jí vrátit. Mně jí blokli minulej týden, v pondělí jsem jim jí poslal a v úterý sehnal kšeft na Slovač. Takže peníze z první OBU mi ještě nevrátili, ale už jsem musel zaplatit další.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: mýto SK

Příspěvek od roadtrain »

další příjemné zjištění,pokud se vám cokoliv na SK LCD krabičce rozbije ne vaší vinou budete obdaření pokutou.
sazby
16 Eur za poškozený káblík (stačí když vám upadne něco na tom co se strká do zásuvky od zapalovače)
34 Eur za to že nemáte v krabičce baterku ( já ani nevěděl že se tam někde leze k baterce,a jelikož ji mám už XX let tak mi to dodaly bez baterky)
36 Eur za poničené přísavky,stačí říci že nelepí,nedrží a platíte
vše je pochopitelně vymáháno jako pokuta za poničení LCD krabice,pokud budete jakkoli protestovat máte smůlu protože na SK potřebujete jet a bez zaplacení vám nikdo nic nevymění.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: mýto SK roadtrain

Příspěvek od martin440 »

takže Honzíku když to sečtem, tak vlastně dostaneš špičkovou službu na mezinárodní úrovni :mrgreen: ;)
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
fahrer
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: pát 02. dub 2010 15:06:27
Bydliště: Děčín

Re: mýto SK

Příspěvek od fahrer »

Ty přísavky jsou dobrý. Oni ty krabice točej pořád dokonala. A nedávnou jsem dostal tak starou krabici, že přísavky nedržely ani když ležela vodorovně. Takže při přebírání zřejmě rovnou reklamovat.
Odpovědět