Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Opet arogance moci Celni spravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Opet arogance moci Celni spravy

Příspěvek od bohousek1 »

Neskutecna arogance a neschopnost statu, nekvalitni system mytneho systemu v ČR.
Aktualni informace :

Celni sprava zastavila ridice ze nema v jednom dni zaplacene tri brany. Ridic tvrdil, ze krabicka piska, ze s ni nic nedelal a ze je v poradku. Pozadal celnika at se podiva na ten den, zda ostatni brany jsou v poradku. Celnik to odmitl a pozadoval pokutu. Ridic se nechtel dohadovat a pokutu zaplatil. (tlacil ho cas vykladky) :-(((
Ted jsem ziskal vypis transakci toho vozidla, vsechny brany ma nauctovane, krome tech 3 bran, kde je kamera. Cili je to jasna ZAVADA mytnych bran a celeho systemu PREMID.

Jak rikam, arogance moci a snaha vybrat penize na tech obycejnych lidech, kteri se neumi tolik branit jako ti bohati.
..:: Bohousek1 ::..
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Opet arogance moci Celni spravy

Příspěvek od sibr »

Pokud na místě zaplatíš, tak tím dáváš najevo i svůj souhlas s pokutou. Takhle (blbě) to chodí i v případech mimo dopravu.
Pokud řidiči budou stále jen někam spěchat a nebudou se bránit, tak si myslím že to bude stále stejné, nebo horší.
Co myslíš? Musí řidič stále někam spěchat?
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Opet arogance moci Celni spravy

Příspěvek od bohousek1 »

Resil jsem tento pripad online pres telefon, radil jsem spravni rizeni, ale at ridic informuje majitele firmy. Ridic ale nechtel majitele budit a tak radsi zaplatil. Kdyz jsem mu zjistil, ze mel vsechny brany zapsane a jen ty 3 byly rozbite, rekl, ze holt prisel o 500.-Kč.

Tak jsem mu rekl, ze kdyby zaplatil 1200,- nebo 1900,-Kč za AXA asistance, tak stacilo rici, at to celnik posle do spravniho rizeni, tam ho bude zastupovat pravnik a v tomto pripade by na 100% vyhral, vcetne ušlého vydelku.
Tohle kdyz by udelal kazdy ridic, tak se celni sprava bude chovat slusne, nez aby platila stale soudni vylohy za ty nesmysly, za ktere nyni pokutuje ridice. Pak by treba zacala tlacit na MD a Kapsch - at konecne ten system, ktery od zacatku moc nefunguje, opravi.
..:: Bohousek1 ::..
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Opet arogance moci Celni spravy

Příspěvek od sibr »

S tím můžu jen 100% souhlasit.
A myslím že by se začalo zlepšovat i spousta jiných věcí.
Bohužel řidiči pouze spěchají a platí. Jednou možná...? ...ale to už záleží hlavně na nás, řidičích.
Uživatelský avatar
petrw.
Člen sdružení
Příspěvky: 2001
Registrován: stř 06. kvě 2009 19:36:47

Re: Opet arogance moci Celni spravy

Příspěvek od petrw. »

Mozna by bylo dobre uvedomit si ze spravni rizeni neni zadna pohroma. Jen jeden ze zpusobu jak resit vznikly problem a to v klidu s moznosti se radne pripravit. Ne vzdy ma kontrolor na silnici pravdu. Naposledy jsem se neshodl s policistou na platnosti 3% tolerance hmotnosti vozidla. Tvrdil mi ze to plati jen na napravy, nikoliv na celkovou. Chtel jsem tedy vec postoupit dal, ale nakonec mi jen pohrozil a dal to neresil. Dostal vizitku na sdruzeni a podrobnou informaci o petici. Pratelsky jsme se rozloucili, aniz bychom vedeli kdo z nas ma pravdu.;-)
Revizor Sdružení řidičů CZ
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Opet arogance moci Celni spravy

Příspěvek od sibr »

Ano, pokud řidič nespěchá...
Stalo se mi: dojela mě celní správa že dlužím doplatit za průjezdy branami na dálnici. Řekl jsem že jsem v té době s tímto autem nejel. Oni že jsem jen podezřelý, ať to zaplatím a můžu jet. Pak si to prý vyúčtuju na firmě.
Dobrý nápad, ale proč?
Řekl jsem že nemám zájem půjčovat svoje peníze firmě, která v tom má bordel (mojí firmě).
Oni že bude dlouho trvat než to sepíšou.
Já- nevadí
oni-možná víc něž 2h.
Já- jdu si lehnout a až budete hotovi tak mě vzbuďte ;)
Něco sepisovali, asi za 20 min mi dali papír pro firmu a jel jsem dále.
Nakonec to šlo udělat velice rychle. Příště už možná budou kontaktovat přímo firmu a mě nechají dělat svoji práci.
Nejsem banka :)
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Opet arogance moci Celni spravy

Příspěvek od bohousek1 »

Sibr - také reseni :-)

Ovsem je zde vsude jasne videt, ze chyba je v systemu Premid a ze se stim od pocatku nic nedela. Drive jsem toto resil i na vyšší urovni jak s vedenim Kapsche i MD. Nic se nedeje. :-( Hlavne ze se dusí obycejny clovek. :-(

Celni sprava prohraje par sporu a pak budou radi nutit Kapsch aby jim dodaval relevantni data.
..:: Bohousek1 ::..
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Opet arogance moci Celni spravy

Příspěvek od sibr »

Hlavně se s tím nedusit ;) vždyť jsou za to dobře placení úplně jiní lidé než my
Odpovědět