Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Stravování na cestách - pokec

Disluze o zdravém životním stylu, stravování na cestách, obezitě a hubnutí
Pravidla fóra
Prosíme o slušnost, na dotazy zde odpovídá odbornice na zdravou výživu.
doktorka
Zdravá výživa
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11. říj 2010 11:56:01

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od doktorka »

S tykáním souhlasím ;)
Ve směnném provozu udržet pravidelnost v jídle, ale i v pohybových aktivitách je dost často problém. Zásada je, když pracuju v noci, musím jíst podobně jako ve dne. Pomůckou by mohlo být - najíst se do 1 hodiny od vstávání (jako snídaně) a pak každé 3 - 4 hodiny. Naposledy něco lehčího cca 3 hodiny před usnutím. Problémy s trávením může být způsobeno řadou příčin, velmi často se tak projevuje dlouhodobý stres, čehož máte jako řidiči na silnicích asi hodně. Právě snaha o pravidelné jídlo a aktivní relaxaci (odreagování se od práce) většinou hodně pomáhá i při nejrůznějších zdravotních problémech.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od roadtrain »

otázka když už dojde na konzervu,tak která by byla nejvhodnější myšleno jestli paštika nějaké ryby či něco jiného.je mi jasné že pokud možno konzervy nebrat ale někdy není vyhnutí.
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od sibr »

Tak to jsem zvědav, jak to bohoušek ukočíruje, aby z vás udělal normáni lidi..
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od bohousek1 »

Sibr - zde nejde o to, zda to nekdo ukociruje, ale o to, pomoci ridicum s jejich stravovanim a zlepsenim jejich zdravotniho stavu. Vim, ze je to tezke ale nekde se zacit musi. Ja sam vim, ze kdyz nekam jedu a mam hlad, zastavim u mekace a koupim si sprite, hambac a hranolky a dlabu. Je to rychle a nemusim nekam zajizdet - jezdim na MCdrive.
Ale nastesti jezdim malo a tak to na mé postave nic nedela, ale kazdy den by se to delat nedalo.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
Globe
řidič profesionál
Příspěvky: 286
Registrován: ned 10. kvě 2009 10:20:24
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od Globe »

jo, road to napsal moc dobre... snazim se brat si patricne upravene domaci jidlo, zeleninu atd., ale nekdy se holt stane, ze se zmeni plany a zustanu pryc o den, dva, tri dyl... kdyz uz tedy prijde na nejhorsi a clovek se musi najist u cest/na cestach (kolikrat koncime ve spatny cas nebo na spatnem miste, tak neni ani moznost skocit pro neco do hypermarketu), tak co je nejmensi zlo?
Fašík
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 18. lis 2010 10:27:47

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od Fašík »

Vsechny zdravim,

I ja mam problem s nadvahou. Merim 173cm a vazil jsem loni 102kg, ted mam 93. V podstate jsem za volantem zhubnul behem roku 9kg. Nez jsem zacal jezdit autem tak jsem dost jezdil na kole a pri teto lehce otrokarske praci neni cas na pohyb.

Doporucuji ke snidani mleko a vlocky nebo lupinky, pres den jezdit po trech hodinach a mezi tim hodinu pauzu na jidlo. Kapitalista prezije prijezd o hodinu pozdeji.
Omezit tucne, pridat zeleninu a na noc tvaruzky, tvaroh. Plus doporucuji proteinove doplnky od www.promil.cz na noc nebo behem dne s vysokym obsahem bilkovin. A nenechavat jidlo na vecer. A pokud mozno pridat nejaky pohyb, kdyz nekde cekate u HOPI a supermarketu na slozeni a nalozeni tak neni problem vytahnout cinku, powerball nebo gumu na cviceni a trochu se protahnout. Jo a nekourim a nepiju alkohol na noc. Kdo chce tak doopravdy zhubne.
Drzim palce vsem kdo to aspon zkusi a vydrzi.
Uživatelský avatar
Milhaus
závozník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. lis 2010 20:07:33
Bydliště: Ostrava

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od Milhaus »

Já to řeším tak jak to vysvětlovala ta doktorka na Primě : " jíst často, ale málo" tj. : Cokoliv mám (koláč, slaninový rohlík, jablko atd..) si nakrájím na talířek na malé kousky ( 5x5) dám na odkládací stolek na palubce a zobu třeba každých 20 minut.Nemám potom hlad když se blíží 11:00 a nemám pocit že se naráz tak "nažeru" někde na menu....Přijedu večer domů a nemám ani hlad tak si dám třeba jen salát.
monkey
Příspěvky: 4
Registrován: pon 26. srp 2013 12:26:21

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od monkey »

Ja jsem šofér a se stravováním problém nemám. Ráno se najím doma kolem sedmé, v 10 si dám tvaroh s banánem. Oběd někde v bistru nebo na pumpe. Poobedě kolem 16 jěšte neco - cottage cheese třeba, abych měl energii do večera, kdy mě čeká večeře od manželky. Dá se to, hlavně je třeba si najít čas a systém a zvyknout si na nej. Pak ješte 3l vody - čisté a třeba ovoce a zeleninu. Pečivu se vyhýbam, jenom na raňajky ho jím. Postavu se mi daří udržet i se sedavým zaměstnáním. Takže JDE TO. Když tvrdíte že ne, jsou to výmluvy.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od Helena »

monkey píše:... Takže JDE TO. Když tvrdíte že ne, jsou to výmluvy.
Ty máš očividně pravidelnou pracovní dobu, luxus partnera (manželky), kterej ti každej den uvaří večeři a dost peněz, když jíš každej den v bistru nebo na pumpě. Zajímalo by mě, jaký 'výmluvy' bys měl ty, kdyby se ti tohle všechno změnilo :roll: .
Uživatelský avatar
Irys
Člen sdružení
Příspěvky: 363
Registrován: ned 29. bře 2009 15:03:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stravování na cestách - pokec

Příspěvek od Irys »

Souhlasím s Helenou. V poslední době hodně střídám jízdy ve dne a v noci - a to je na životosprávu hrob. :( Potřebná pravidelnost je prostě vyloučena. Aspoň se snažím si na cestu navařit do zásoby, protože při vší úctě stravování v bistrech moc bodů nedávám. :) Restauracím už důvěřuju víc, ale ne vždy je nějaká ve správný čas po ruce. No já ani nemůžu za nějakým výživovým poradcem na konzultaci :) , protože by všechno ztroskotalo na tom pracovním režimu, to by byly vyhozené peníze.
Odpovědět