Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Dotazy ke stravování

Disluze o zdravém životním stylu, stravování na cestách, obezitě a hubnutí
Pravidla fóra
Prosíme o slušnost, na dotazy zde odpovídá odbornice na zdravou výživu.
rencaB
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 15. pro 2011 8:42:08

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od rencaB »

Já mám obecně za volantem největší problém s tím pitným režimem. Obecně jsem člověk, který denně vypije hodně vody, mám pořád žízeň. Také když piju méně, hned to pocítím formou bolesti hlavy. Jedu-li ale delší trať, tak moc pít zase nemůžu, protože chodím pořád na záchod. Musím říct, že mě to na cestách velmi obtěžuje. Takže jezdím spíš dehydrovaná ...
sibr
1. napomenutí
Příspěvky: 246
Registrován: úte 25. kvě 2010 10:38:05

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od sibr »

Nejsem lékař, ale z řidičského hlediska stačí, nemít strach si častěji odskočit na benzínku ulevit. Hlavně je dobré mít stále na mysli, že vlastní zdraví je přednější než jakýkoliv náklad, nebo termín. A podle zákona má zaměstnavatel povinnost případné poplatky s použitím WC, nebo sprchy, uhradit v cestovních náhradách oproti dokladu, nebo čestného prohlášení:
ZP-HLAVA I
OBECNÁ USTANOVENÍ O NÁHRADÁCH POSKYTOVANÝCH ZAMĚSTNANCI V SOUVISLOSTI S VÝKONEM PRÁCE
§ 151
Zaměstnavatel je povinen poskytovat zaměstnanci, není-li v tomto zákoně dále stanoveno jinak, náhradu výdajů, které mu
vzniknou v souvislosti s výkonem práce, v rozsahu a za podmínek stanovených v této části.
§ 152
Cestovními výdaji, za které poskytuje zaměstnavatel zaměstnanci cestovní náhrady, se rozumí výdaje, které vzniknou
zaměstnanci při
a) pracovní cestě (§ 42),
b) cestě mimo pravidelné pracoviště,
c) cestě v souvislosti s mimořádným výkonem práce mimo rozvrh směn v místě výkonu práce nebo pravidelného pracoviště,
d) přeložení (§ 43),
e) přijetí do zaměstnání v pracovním poměru,
f) výkonu práce v zahraničí.
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od roadtrain »

co má vyměšování společného se stravováním :?:
tina
závozník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 28. úno 2010 11:05:05
Bydliště: Tachovsko

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od tina »

To Sibr- ani moc strach nemám, vyžahnu za den 2l neperlivé vody a tak si odskakuju z vesela a pak si taky z vesela listky ze Sanifaru utratím. Taková řidička by byla ve velké nevýhodě při shánění práce, bo by to nebylo genderově toaletně vyvážené :mrgreen: Každému šéfovi by bylo jasné, že ženská by ho vyšla dráž než chlap.. :shock: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) tina dne ned 15. led 2012 14:28:11, celkem upraveno 2 x.
"...mě drží nad vodou převozní listiny, můj truck je ozdobou, co drtí nížiny, jsem potencionální hříčkou osudu, ale normální nikdy nebudu..." :-D (KAMELOT, Nemáme to lehký)
samogin
superřidič
Příspěvky: 39
Registrován: stř 28. zář 2011 14:48:11
Bydliště: Střední Čechy

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od samogin »

než problém s dodržováním pitného režimu mám spíše problém co pít? Samozřejmě pivo miluji a můžu ho pít pořád a nezhnusí se nikdy,ale během jízdy to jaksi nejde, že? :D Po všech těch sladkých džusech,colách,kofol,žbrnd s příchutí malin,borůvek,hrušek,aloe vera,bezinek,rajčat,mrkví,petržele,kedluben a pod. (jsem zvědav, kdy vymyslí nápoj s příchutí olomouckých syrečků)se mi už zvedá žaludek. Dlouho jsem vydržel na neperlivkách a jemně perlivých a na Mattonce,ale taky už jsem přesycen. Teď jsem se vrátil ke starému dobrému mléku a takové "polotučné" ve dveřích mě i maličko zasytí, když nestíhám posvačit,ale fakt mi už dochází nápady. No a pak zpět k mattoni a neperlivkám.To jsem si jednu dobu dělal doma i vodu s citronem a cukrem do pet lahví. Máte nějaké tipy,kromě piva,kávy a čaje? Vlastní moč pít nebudu i když to někteří "fajnšmekři" nazývající se odborníky na urinu doporučují, že prý je to pro tělo zdravé :roll:
Uživatelský avatar
VencaZE
řidič profesionál
Příspěvky: 163
Registrován: pát 10. dub 2009 15:16:39
Bydliště: okr TC

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od VencaZE »

Máme to s mojí květinkou rozdělený- ona neperlivku, já zasejc jen perlivou vodu. Když už se mi zdá být perlivá příliš, změním to na jemně perlivou. Někdy změním značku vody, protože i perlivky chutnají různě. Některá když vyšumí, tak třeba jako destilka (fuj). A vůbec ona ta perlivka je taková univerzální- na čištění zubů, v nouzi i k přípravě kávy nebo na vaření :mrgreen: . Jak chutná kafe a pokrmy s obsahem perlivý vody radši popisovat nebudu :mrgreen: .
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty..
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz/
Uživatelský avatar
VencaZE
řidič profesionál
Příspěvky: 163
Registrován: pát 10. dub 2009 15:16:39
Bydliště: okr TC

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od VencaZE »

to sibr: na to máš snad diety ne ?
Proč bychom se dřeli, když můžeme spálit trochu nafty..
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz/
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od mates »

fasujem jemně perlivou a a tak to pijuu,dělam z toho kafe, občas polívku, někdy do toho dam sirup nějakej aby byla změna.....kolega pije jen vodu bez bublin celej rok a snažíme se tak ty 2litry za šichtu, vl létě když je hic tak dam tak dvě až tři ty petky s vodou...
člen výboru
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od Děda »

Tak já pliju neperlivou vodu , buď samotnou nebo se sirupem nebo do ní leju citronku, někdy z ní udělám čaj, no a pokud nezvládnu pitný režim v pracovní době, tak ho doženu po práci pomocí všeho léku pivíska...
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
roadtrain
řidič profesionál
Příspěvky: 923
Registrován: úte 14. črc 2009 18:27:28

Re: Dotazy ke stravování

Příspěvek od roadtrain »

nějak nepiji kafe,takže se nalívím pepsinou,v létě piji čaj když mi to zteplá dá se to i tak pít,jinak to tak nějak neurčitě míchám co je zrovna po ruce,asi nejlepší metoda :lol:
Odpovědět