Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Dopravní předpisy

Zde budou odpovídat odborníci. Prosím o absolutní slušnost a respektování pravidel.
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zde nebude žádná diskuze, každý položí otázku, na kterou odpoví odborníci. Jedině tak zde bude přehledno.
Odpovědět
txw
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. bře 2013 13:55:56

Dopravní předpisy

Příspěvek od txw »

Zdravím všechny,

měl bych pár dotazů, ohledně dopravních předpisů a dopravního značení,

mohu dotazy vznést zde ? pokud je na to na foru lepsi misto, budu jen rád za radu, kam to napsat.

předem díky za odpovědˇ.

txw.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Dopravní předpisy

Příspěvek od bohousek1 »

Zeptej se a uvidime.
..:: Bohousek1 ::..
txw
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. bře 2013 13:55:56

Re: Dopravní předpisy

Příspěvek od txw »

diky..


Napr. prechod pro chodce, je klasicke vodorovne znaceni, tj. bile pruhy , ale chybi svisla znacka - cedule, bud jsem ji videl ulomenou - z obou stran (vandalove?)
a nebo nebyla vubec(ani z jedne strany) ,netusim z jakeho duvodu. Je to malokde k videni, ale znam takovy mista. Kdyz tedy neni u prechodu k pruhum jeste ta svisla znacka pred prechodem, ma prechod 100 % platnost ? Ani mi tak nejde o funkci prechodu jako prednost chodci, jako spis ze se musi parkovat min. 5m pred prechodem.To je jasne dane.
V jednom meste to na par mistech je, prechod bez svislych ceduli "prechod pro chodce- obrazek chodce na prechodu"), a z vyssich pater protilehleho domu jsem pozoroval
mestskyho policajta,jak nakukuje , kdo tam zastavi, odejde, hned prijde ten policajt, foti, hned z poza rohu projede jejich smluvni odtahovka, nebo je mesta, ted si nepamatuju, behem ani ne 5 minut, auto nalozeno, a odjizdi na odtahovce, policajt dofoti, a za chvili 20 ?min. je odtahovka zpet za rohem a cekaji na dalsiho...
Jde mi o to, kdyz tam neni znacka, a pred tim prechodem na zemi ani na obrubniku zadne zlute znaceni-cary, krize a pod., muze tam auto parkovat primo pred prechodem,
kdyz tam chybi svisle znaceni? jestli ten prechod ma 100 % platnost v tomto smyslu. Jestli to ti policajti delaji opravnene ci ne. A i kdyby tam necekali, zda tam to auto proste muze parkovat. To by treba v zime pod snehem prechod a zakaz parkovani bez 5m pred prechodem neplatil ?? Nebo co kdyz budou casem pruhy vysisovany ?
Nikdo mi zatim na tohle nedokazal dat jasnou odpoved, a moc me to zajima, tak kdyby nekdo vedel , budu moc rad ....
Ja si myslim,ze kdyz tam ty svisly znacky nejsou, klidne i jen ta jedna chybi v mem smeru jizdy, tak prechod neplati (hlavne ve smyslu toho parkovani pred niim) nebo se mylim ?

txw.
Odpovědět