Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Nepochopitelné pokuty!!!

Zde budou odpovídat odborníci. Prosím o absolutní slušnost a respektování pravidel.
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zde nebude žádná diskuze, každý položí otázku, na kterou odpoví odborníci. Jedině tak zde bude přehledno.
Odpovědět
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Nepochopitelné pokuty!!!

Příspěvek od Tacho »

V tomto tématu bych chtěl probírat přestupky řidičů a dopravců za která jim byla v EU uložena nepochopitelná pokuta. Začínám tedy jako první. Obdržel jsem zahájené správní řízení z Německa, kdy je dopravce obviněn z přestupku podle NR (EHS) č. 3821/85 čl. 13 za neuzamknutá firemní data v digitálním tachografu. Kontrolní orgán tím chce říci, že dopravce nezajistil správné fungování záznamového zařízení dále jen (tachograf) a to tím způsobem, že si po stažení dat z tachografu, tyto data neuzavřel proti zneužití. Každý provozovatel vozidla má možnost u digitálního tachografu data uzamknout aby je nemohl někdo jiný zkopírovat. Používá se to např. při prodeji vozidla a nebo při využití jednoho vozidla pro více firem. Pak si každý tyto data uzamkne a nikdo jiný, kromě kontrolního orgánu a kalibračního střediska je nestáhne. Že by ale toto byla povinnost daná zákonem a za sankci ze strany kontrolního orgánu, je naprostý nesmysl. Dále paragraf a odstavec který je uveden za tento přestupek, má hranici výše sankce až do 15 000,- eur. V současné době se řeší podání odporu a případně soudní cesta.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Uživatelský avatar
Helena
řidič profesionál
Příspěvky: 1267
Registrován: sob 25. dub 2009 12:09:14

Re: Nepochopitelné pokuty!!!

Příspěvek od Helena »

Můžu doporučit německého právníka, s kterým jsem už pro několik českých firem i řidičů německým kontrolním orgánům dokázala, že nejsou tak vševědoucí, jak si myslí. Jednalo se částečně o pokuty řádově tisíců €. Přemýšlela jsem o tom, jestli bychom jako Sdružení nemohli jeho služeb využívat, myslím, že by se dala domluvit nějaká rozumná spolupráce.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Nepochopitelné pokuty!!!

Příspěvek od Tacho »

Sdružení to určitě pomůže. Jinak jsem už napsal a odeslal vyjádření a uvidím co protistrana vymyslí. Informovat o ukončení sporu budu nejspíše u sebe na facebooku. Tady to možná nestihnu.
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Odpovědět