Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Simulatory   CDVZ-info   Facebook

Vyjímka vnařízení (ES) č. 561/2006

Zde budou dotazy a odpovědi na sociální předpisy, AETR, 561/2006 a další
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou přesunuty do jiné sekce nebo smazány.
Zde nebude žádná diskuze, každý položí otázku, na kterou odpoví odborníci. Jedině tak zde bude přehledno.
Odpovědět
sob007
Příspěvky: 4
Registrován: úte 11. říj 2011 20:10:05

Vyjímka vnařízení (ES) č. 561/2006

Příspěvek od sob007 » úte 11. říj 2011 20:20:33

Dobrý den

Jsem nově zaměstnán u firmy která vlastní vozdilo do max hmotnosti 7,5t.
Kterým zajišťuji dodávky zboží pro potřeby výroby naší firmy z 99% po ČR.

Jen občas vezu materiál do rakouska sice jiný název firmy ale stejný majitel.

Chtěl bych vědět jestli se vztahuje na mě tahleta vyjímka ??

Přepravy uvedené v čl. 3, pís. b) až i) nařízení (ES) č. 561/2006 nespadají do působnosti tohoto nařízení a označujeme je jako výjimky. Při těchto přepravách nemusí být vozidla vybavena tachografem, dopravce nemusí zajistit vedení záznamů o době řízení, odpočinku a bezpečnostních přestávkách a tyto doby není potřeba ani dodržovat.

čl. 3:
Nařízení se nevztahuje na silniční dopravu:
h) vozidly nebo jejich kombinacemi, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřesahuje 7,5 tuny a která se
používají k neobchodní přepravě zboží;

Pokud ano platí i pro rakousko ?? Jakým dokladem bych ji mohl v rakousku a u nás prokázat ? Nebude vadit že vezu zboží pro firmu s jiným názvem ale stejným majitelem ??
Pokud připojím k vozu vlek o celkové hmotnosti max 2t tato vyjímka už se nevztahuje ??

Předem děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2298
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Vyjímka vnařízení (ES) č. 561/2006

Příspěvek od frantaemail » úte 11. říj 2011 20:37:40

Dobrý den, Vámi uváděný odkaz na čl. 3 písm. h) nařízení 561/2006/ES v tomto případě nelze uplatnit a plně se na Vás vztahuje povinnost dodržovat mimo jiné i nařízení 561/2006/ES bez vyjímek. I přeprava zboží v rámci podniku se považuje za obchodní přepravu. Písm. h) lze uplatnit pouze na soukromou přepravu která není žádným způsobem spojena s podnikáním.

Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Vyjímka vnařízení (ES) č. 561/2006

Příspěvek od Tacho » úte 11. říj 2011 20:57:55

Přesně jak píše Franta. 8-)
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.

sob007
Příspěvky: 4
Registrován: úte 11. říj 2011 20:10:05

Re: Vyjímka vnařízení (ES) č. 561/2006

Příspěvek od sob007 » stř 12. říj 2011 18:00:14

Aha děkuji za odpověď.
Jenom ještě by mě zajímalo když převažím materiál z našeho skaldu do výroby cca 30km musím mít k tomu nějaký dodací list??

Děkuji

Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2298
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Vyjímka vnařízení (ES) č. 561/2006

Příspěvek od frantaemail » stř 12. říj 2011 18:25:15

Dodací list nebo "převodku".

Odpovědět