Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Gizmo_CZ - stání v zákazu vjezdu a nabourané vozidlo

Na dotazy budou odpovídat právníci naší partnerské firmy. Prosíme o důsledné dodržování postupu zadávání Vašich dotazů.
Nejdříve si přečtěte Pravidla pro pokládání dotazů.
Nevhodné příspěvky budou bez upozornění mazány.
Forum je nyní uzavřeno, než budeme mít garanta na dopravní právo.
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou smazány.
Zamčeno
Gizmo_CZ
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: ned 08. srp 2010 8:37:14
Bydliště: HOPI :-)

Gizmo_CZ - stání v zákazu vjezdu a nabourané vozidlo

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Dobrý den.
Nedávno mi kolega naboural soukromé vozidlo zaparkované u vjezdu do naší fy. které stálo v řadě pravého kraje (modrá zafira viz obrázek) vozovky. Po přivolání PČR mi bylo sděleno, že stojím v zákazu vjezdu. Dole Pod značkou je ale dodatková tabulka mimo HOPI s. r.o. Jsem přímo zaměstnancem fy. a tak jako každý jsem si myslel, že mě se to tedy netýká, ale policista tvrdí, že to neplatí pouze pro firemní vozidla. Celá dopraví nehoda kvůli odjetí kolegu z místa je ve správním řízení a čekám na vyjádření. Kolega ale již svou vinu přiznal a vše již oznámil i své pojišťovně. Značka je dosti nízko a jelikož tam stávají ostatni auta není z místa příjezdu dostatečně viditelná. Nevím, zda se dokonce nejedná již o "soukromý pozemek fy. Policii jsem volal já.

Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
Dopravní Právo
Právník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. dub 2013 14:08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Gizmo_CZ - stání v zákazu vjezdu a nabourané vozidlo

Příspěvek od Dopravní Právo »

informaci, zda jde o pozemní komunikaci, lze zjistit u příslušného silničního správního úřadu, tj. pravděpodobně na místním obecním úřadu. Podle přiložené fotografie by se mohlo jednat o účelovou komunikaci, na kterou se vztahují všechna pravidla zákona o provozu na pozemních komunikací.

Co se týče možného porušení zákazu vjezdu, počkejte na reakci správního orgánu. Domnívám se, že je zde vysoká pravděpodobnost, že Vaše vysvětlení bude akceptovat. Přece jen „mimo HOPI s.r.o.“ je velmi stroze definovaná výjimka ze zákazu, čímž není jasné, jak jí vykládat, a tedy rozhodnout, jestli právě Váš výklad není správný. Skutečnost, že značka nemá potřebné parametry, už ponechávám stranou.
S přáním mnoha ujetých kilometrů
Dopravní Právo

http://www.dopravnismlouvy.cz
http://www.dopravni-pravo.cz
Gizmo_CZ
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: ned 08. srp 2010 8:37:14
Bydliště: HOPI :-)

Re: Gizmo_CZ - stání v zákazu vjezdu a nabourané vozidlo

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
fahrer
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: pát 02. dub 2010 15:06:27
Bydliště: Děčín

Re: Gizmo_CZ - stání v zákazu vjezdu a nabourané vozidlo

Příspěvek od fahrer »

Mě by zajímalo, jestli je ta značka vůbec platná. Protože zcela evidentně nesplňuje podmínky pro umístění.
Zamčeno