Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Retrospect9 - dopr. přestupek

Na dotazy budou odpovídat právníci naší partnerské firmy. Prosíme o důsledné dodržování postupu zadávání Vašich dotazů.
Nejdříve si přečtěte Pravidla pro pokládání dotazů.
Nevhodné příspěvky budou bez upozornění mazány.
Forum je nyní uzavřeno, než budeme mít garanta na dopravní právo.
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci, Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou smazány.
Zamčeno
Retrospect9
Příspěvky: 1
Registrován: pon 11. lis 2013 17:56:45

Retrospect9 - dopr. přestupek

Příspěvek od Retrospect9 »

Dobrý den,
Je prosím Vás možné, že když můj syn spáchal dopravní přestupek projetím na červenou, tak jsem domů čekal obsílku, ačkoli sem majitel vozidla, žádna mi nepřišla a pak když jsem se šel optat na bodový systém a zjistli si jestli mám všecky body, tak sem měl -5bodů. Domů sem nedostal žádný dopis, že se mám dostavit ke správnímu řízení a přesto mi bylo strhnuto 5 bodů? Ptal sem se, že ikdyž si dopis nevyzvednu že se to po nějaké doobě bere, že byl dopis vyzvednut a tím mohli u správního řízení rozhoudnout i beze mě? Mohu se tím pak nějak hájit? Děkuji Vám mockrát za odpověď
Uživatelský avatar
Dopravní Právo
Právník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. dub 2013 14:08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Retrospect9 - dopr. přestupek

Příspěvek od Dopravní Právo »

Dobrý den,

ano, máte pravdu, že podle zákona o přestupcích, musí mít každý možnost vyjádřit se při ústním jednání k přestupku, z kterého je obviněn. K tomuto jednání musí být písemně vyzván, proto byste tento argument mohl použít v námitce proti provedenému záznamu bodů. Současně máte také pravdu, že pokud si dopis nevyzvednete, může být rozhodnuto i bez Vás. Podle zákona o přestupcích, pokud si fyzická osoba zásilku nevyzvedne (nepovede-li se doručit), je zásilka uložena v provozovně poštovních služeb a adresát se vyzve vložením oznámení o neúspěšném doručení písemnosti do domovní schránky, aby si uloženou písemnost ve lhůtě 10 dnů vyzvedl. Pokud si adresát takto uloženou zásilku nevyzvedne je považována za doručenou posledním dnem lhůty na vyzvednutí. Možnost, kterou můžete zvolit je podání námitek proti provedenému záznamu bodů do registru řidičů příslušnému obecnímu úřadu s rozšířenou působností, který byl příslušný k provedení záznamu, podle § 123f (1) zákona o silničním provozu. Pokud obecní úřad obce s rozšířenou působností shledá námitky jako oprávněné, provede do 10 dnů od doručení opravu záznamu o dosaženém počtu stanovených bodů v registru řidičů a neprodleně písemně vyrozumí o provedené opravě záznamu řidiče. V námitce byste mohl argumentovat, tím že jste neřídil automobil vy a identifikovat osobu, která se přestupku dopustila. Obecní úřad se poté obrátí na Vámi označenou osobu a zahájí s ní správní řízení. Této osobě – Vašemu synovi – poté hrozí pokuta a přičtení 5 bodů. Také můžete označit za řidiče osobu blízkou, pak to nikoho nebude „stát“ body, ale pokutu budete muset uhradit Vy.

S pozdravem,

Mgr. Adéla Johanidesová
advokátní koncipientka
S přáním mnoha ujetých kilometrů
Dopravní Právo

http://www.dopravnismlouvy.cz
http://www.dopravni-pravo.cz
Zamčeno