Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Pojem "výkon"

Vše o pracovně právních vztazích, pracovní smlouvy, výplaty, diety, sociální předpisy.
Pravidla fóra
Žádáme o naprostou slušnost a věcnost v této sekci. Veškeré příspěvky, které nebudou k věci, budou smazány.
Zamčeno
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Pojem "výkon"

Příspěvek od frantaemail »

Dobrý den,
při čtení Sbírky zákona č. 102/2013 novelizující zákon o silniční dopravě č. 111/1994 Sb. jsem narazil na pojem "výkon" a to v § 9b), který bude od 1.5.2013 platný v zákoně č. 111/1994 Sb.. Co si mám představit pod tímto pojmem? Výkon je fyzikální veličina vyjadřující množství práce za jednotku času. Ve výkladu pojmů jsem tuto definici nenalezl. V této souvislosti znám pouze odpracovanou dobu a pracovní dobu.
Jak se na tento pojem pohlíží právníci.
Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Dopravní Právo
Právník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. dub 2013 14:08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojem "výkon"

Příspěvek od Dopravní Právo »

Z kontextu § 9 b se domnívám, že pojem „výkon“ zde nemá, žádný specifický význam stanovený jinou právní normou jako např. zmíněná pracovní doba. Celá druhá věta odst. 1 zní „Dobu výkonu těchto činností lze prodloužit až na 60 hodin za týden, pokud za 26 týdnů po sobě jdoucích tato doba v průměru nepřesáhne 48 hodin za týden.“

Jinými slovy se zde upravuje, že pokud doba výkonu činností po uplynutí 26 týdnů bez přerušení nepřekročí 1248 hodin, potom dopravce (podnikatel), který navíc se sám
účastní při přepravě osob nebo zvířat, může určité činnosti vykonávat až 60 hodin týdně.

Činnosti dopravce jsou zde taxativně vymezeny:
- řídí automobil,
- provádí nakládku a vykládku zvířat nebo věcí,
- provádí dohled při nástupu a výstupu cestujících nebo nakládce a vykládce zvířat nebo věcí,
- provádí údržbu a kontrolu velkého vozidla
- provádí administrativní činnosti přímo spojené s konkrétní přepravou.

Ještě je nutné podotknout, že se to týká pouze dopravy vozidlem nad 3,5 t nebo přepravujícím více než 9 osob. Tyto činnosti nesmí v souhrnu přesáhnout výše uvedený limit.
S přáním mnoha ujetých kilometrů
Dopravní Právo

http://www.dopravnismlouvy.cz
http://www.dopravni-pravo.cz
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Pojem "výkon"

Příspěvek od frantaemail »

Děkuji za odpověď, na celé věci mě zaráží skutečnost, že legislativci podílející se na tvorbě předpisů nejsou schopni řádně používat správné pojmy činností.
Zamčeno