Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

pokuta

Máte pracovní problém, zkuste se svěřit, více hlav víc ví.
Odpovědět
františek
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. bře 2017 15:37:50

pokuta

Příspěvek od františek »

Zdravím,
má někdo zkušenosti s tím,že po něm chce zaměstnavatel nahradit správní pokutu,kterou sám dostal,týkající se nedokonalého vedení dokumentace jízd?
Na udání má firma kontrolu týkající se vedení dokumentace,kontrolu registrace autobusů...u všech řidičů byl nedostatek u vedení vozáků a koleček.v této firmě si na kolečka nehrajou,jak mi při nástupu bylo sděleno a nikdo nikdy nekontroloval správnost vedení dokumentace..a ted je problém..vysoká pokuta a šéf to chce vymáhat po řidičích..tedy jen těch méně oblíbených..setkal jste se někdo s tímto problémem?
Díky.
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: pokuta

Příspěvek od bohousek1 »

Jen krátce na základě podaných informací.
Zaměstnavatel může chtít náhradu jen za to, že řidič něco poruší a zaměstnavateli vznikne škoda. Tu ovšem může strhnout zaměstnanci jen na základě souhlasu zaměstnance - Dohoda o srážce ze mzdy.

Řidič by měl dostat k vyjádření Škodní protokol, kde se k tomu může vyjádřit.

Pokud je Vás více, tak se obraťte na Inspektorát bezpečnosti práce.
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
mates
Admin
Příspěvky: 2802
Registrován: ned 29. bře 2009 12:21:45
Bydliště: Praha 602 239 042
Kontaktovat uživatele:

Re: pokuta

Příspěvek od mates »

já bych snad jen dodal,že povinnost evidence je na straně firmy a firma má vědět co a jak dlouho má ukládat. V tomto případě si myslím,je řidič jako takový mimo postih,pokud by firma neprokázala,že neodevzdával to co měl. ale prosím s rezervou,jsem jen admin, ne právník.
člen výboru
chloe98
Příspěvky: 2
Registrován: stř 08. bře 2017 20:01:36

Re: pokuta

Příspěvek od chloe98 »

Taky bych se raději obrátila na inspektora.
Odpovědět