Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Odebrání řidičského průkazu z důvodu vybodování 12 bodů

Máte pracovní problém, zkuste se svěřit, více hlav víc ví.
Odpovědět
Martin Opletal
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. bře 2013 13:48:48

Odebrání řidičského průkazu z důvodu vybodování 12 bodů

Příspěvek od Martin Opletal »

Dobrý den, chtěl bych poradit dnes jsem byl odevzdat řidičský průkaz, z důvodu vybodování 12 bodů. Paní na úřadě, která můj řidičák přebrala mi oznámila že po roce mi ho vrátí, ale já se poptám i okolo a lidé mi říkají že jde zažádat o půlku ? Jak je možné že ona mi řekla že to nejde a jiní mi říkají že to zas jde? Prosím poradte mi zda můžu žádat o půlku? Děkuji M.O
Uživatelský avatar
bohousek1
Člen sdružení
Příspěvky: 5606
Registrován: ned 29. bře 2009 12:25:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Odebrání řidičského průkazu z důvodu vybodování 12 bodů

Příspěvek od bohousek1 »

Vybodování

Termímem vybodování se nejčastěji rozumí dosažení 12 bodů v rámci bodového systému řidičů. Vybodovaný řidič dočasně ztrácí řidičské oprávnění a musí odevzdat řidičský průkaz. Vrácení řidičského průkazu je možné nejdříve po roce od vybodování a po absolvování přezkoušení z odborné způsobilosti, lékařské prohlídky a dopravně psychologického vyšetření.


Vrácení řidičského průkazu po vybodování

Pokud Vám bylo dočasně odebráno řidičské oprávnění v důsledku vybodování a museli jste odevzdat řidičský průkaz, můžete požádat o navrácení řidičského průkazu po splnění následujících podmínek:

od odebrání řidičského průkazu uběhlo nejméně 12 měsíců
vybodovaný řidič absolvoval přezkoušení z odborné způsobilosti v autoškole
vybodovaný řidič absolvoval lékařskou prohlídku a dopravně psychologické vyšetření

Zkoušku v autoškole je možné absolvovat i před uplynutím roční lhůty, ne však dříve než o měsíc před skončením sankce. Pro přihlášení ke zkoušce z odborné způsobilosti je nutné do autoškoly dodat výpis z karty řidiče a přihlášku (žádost).
..:: Bohousek1 ::..
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Odebrání řidičského průkazu z důvodu vybodování 12 bodů

Příspěvek od Koňák »

Jen doplním bohouska1 - zkoušku nelze absolvovat před uplynutím těch 12-ti měsíců! Do autoškoly musí donést výpis z evidenční karty řidiče, kde bude napsáno, že je "trest" ukončen. Pokud to tam nebude napsané, musí donést usnesení soudu o skončení "trestu" - toto usnesení musí mít razítko s nabitím právní moci.
Vojta28
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01. dub 2016 15:23:16

Re: Odebrání řidičského průkazu z důvodu vybodování 12 bodů

Příspěvek od Vojta28 »

Ohledně dopravně psychologické vyšetření:
Ahoj, já bych chtěl jen uklidnit všechny, kdo se na dopravní psychotesty teprve chystají,protože to určitě dáte! Vyberte si dobrého dopravního psychologa, já byl u Mgr. Petry Meisnerové. I v Praze můžete mít cenu kolem 1 500 až 2 000 Kč. Já jsem byl hotovej do dvou hodin, výsledky hned na stole, takže jsem mohl jít s radostí domů. :)
http://www.psychotesty-praha.cz/pro-vyb ... ridice.php
Tady najdete všechno, jak testy probíhají, co budete potřebovat...
Odpovědět