Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

přesčas, nebo neplacené volno?

Máte pracovní problém, zkuste se svěřit, více hlav víc ví.
Odpovědět
strasin
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. úno 2014 19:37:43

přesčas, nebo neplacené volno?

Příspěvek od strasin »

Poraďte: Dvoudenní pracovní cesta.
Ve čtvrtek v 5.00h. odjedu, 4h. jízda+ cca1h. skládání (u několika zákazníků), 1h pauza, 4h. jízdy+ další 1h. skládání (v součtu).Takže končím v 16h. na parkovišti. Dále jet nemohu, protože našim odběratelům již skončila pracovní doba.
V pátek vyjíždím v 7.h.a končím ve firmě okolo 16.h.(samozřejmě s přestávkami).
Jak mám účtovat čtvrtek od 16h. do pátku 7h.? 9h. spánek+ 6 h. neplacené volno,
nebo 9h. spánek+ 6 h. přesčas?
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: přesčas, nebo neplacené volno?

Příspěvek od frantaemail »

Pokud jste zaměstnanec, tak pracovní dobu stanovuje zaměstnavatel (§ 81 ZP). Práce přesčas (§ 93 ZP) je práce nad stanovený rozvrh pracovní směny (§ 84 ZP) se kterou by Vás měl zaměstnavatel seznámit předem. Doba mezi pracovními dobami je potom doba odpočinku za kterou nenáleží mzda. Pokud jste na pracovní cestě náleží Vám stravné (§ 163 ZP) a popř. cestovní náhrady (§ 156 ZP) dle zákona.
luda.l
Příspěvky: 1
Registrován: stř 24. pro 2014 15:36:03

Re: přesčas, nebo neplacené volno?

Příspěvek od luda.l »

frantaemail píše:Pokud jste zaměstnanec, tak pracovní dobu stanovuje zaměstnavatel (§ 81 ZP). Práce přesčas (§ 93 ZP) je práce nad stanovený rozvrh pracovní směny (§ 84 ZP) se kterou by Vás měl zaměstnavatel seznámit předem. Doba mezi pracovními dobami je potom doba odpočinku za kterou nenáleží mzda. Pokud jste na pracovní cestě náleží Vám stravné (§ 163 ZP) a popř. cestovní náhrady (§ 156 ZP) dle zákona.
Já si myslím, že těch 6h je překážka v práci ze strany zaměstnavatele, nebo snad musí dělat o 6h delší pauzu?
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: přesčas, nebo neplacené volno?

Příspěvek od frantaemail »

Ono záleží na zaměstnavateli jak mu rozvrhne prac. směnu. Já to nevím, jak ji rozvrhl ale předpokládám, že po skončemí pracovní doby ve čtvrtek 16:00 do začátku další pracovní doby v pátek v 7:00 měl odpočinek.
Odpovědět