Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Poblázněný tachograf

Máte pracovní problém, zkuste se svěřit, více hlav víc ví.
Odpovědět
Rikidriver
závozník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 14. úno 2013 20:28:18

Poblázněný tachograf

Příspěvek od Rikidriver »

Stalo se mi toto a trvalo to z Maďarska do Španělska a zpět do Čr.
Jedu v noci, všechno v poho.Zastavím na krátkou pauzu,natočím budík na 45 min. a skočím do postele.Zazvoní budík,sednu za volant,kouknu na tacho a tam pauza 8 minut!!!!!!!!!?????? Říkám si jsem debil nebo ještě spím? Zapnu zapalování a hledím na přístrojovku. Zničeho nic ručička tachometru vyletí až na doraz za hodnotu 120km/h, spadne zpět,pak se chvíli škube kolem 60,to samé nahoře na tachu.Tam samozdřejmě ze židle je najednou znaménko volantu a pauza zas od nuly. Vypl jsem baterky,nakonec je i na 15 min odpojil.žádná změna. Tak začínám točit pauzu znova :oops: . než se mi podařilo natočit aspoň 15+30 minut,uběhly 2 hodiny.No čas jsem ještě měl. Vyjedu,auto jede normálně,všechno v pohodě.Dojedu šichtu,dám pauzu,ukončím šichtu.Zatáhnu,pustím film a k němu pivko na spaní,mrknu na tacho,vše ok. Zalomím a po devítce ráno kuknu na tacho a tam pauza 4.48 ????? No nic, devítku mužu točit taky třeba 2 dny.Zavolám na firmu - jestli to jede tak jeď, v čr bude servis. Udělám výtisk,zezadu napíšu porucha tachografu,datum,jméno,podpis.Napíšu od kolika dokolika pauza,vykreslím to i do grafu. Další jízdu asi po 3 hodinách valím 90 a zničeho nic ručička tachometru spadne na nulu,výkon motoru jde dolu a na tachu kladívka.Zastavím na čtverkách,vypnu motor,natočím,rozjedu se a furt kladívka a rychlost 0.Spotřeba taky nic.Tak zastavím,zas baterky,bez uspěchu.No nic,pumpa kilometr,doskáču tam.Po chvilce ručička zas vyletí a auto jede normálně a vše zas ukazuje jak má. Tak pokračuju celou točku, všechny pauzy skutečně natočené ale podle tacha krátké pauzy třeba 25min a dlouhé třeba 5hodin i když jsem stál 11hodin. Po každé v uvozovkách nedodělané pauze výtisk,po každé směně a na začátku nové směny taky.Rulička v prdeli. Podařilo se mi při stojícím autě a vyplém motoru natočit video kde jde vidět že auto stojí,otáčkoměr na nule,neutrál,zatahlá ručka a tachometr vesele jede. Dnes servis, zkrat na elektroinstalaci někde pod palubkou u topení. Ze servisu mám jen potvrzení o práci a fakturu.
A teď otázka,
bude mi papír ze servisu,výtisky a video stačit abych při kontrole dokázal že všechny pauzy mám ve skutečnosti v pořádku, že jsem stál 11 hodin ale v pruběhu pauzy mi prostě tachograf napsal třeba 5krát jízdu po jedné minutě? Na výtiscích jde vidět to přerušení a vždy jen na minutu. Na spaní vždy vypínám klíček uplně tak tam vždy skočila pauza zpět,ale bohužel zas od nuly.Podotýkám že s tachografem nikdy nebylo manipulováno,magnet tam nikdy nebyl.Mám volvo,nec. 2 roky, tacho Siemens.
Díky za odpovědi a ať ta hruza nikoho nepotká. :cry:
PS- tachograf mi několikrát za den vyhodil hlášku přerušené napájení a závada snímače.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Poblázněný tachograf

Příspěvek od frantaemail »

Zde se jednalo o jasnou poruchu tachografu. V tomto případě má řidič možnost pokračovat v řízení za předpokladu, že si bude provádět veškeré činnosti ručním záznamem na výtisk z tachografu "na vozidlo" (při poruše tachografu nevkládat kartu do slotu, mohlo by dojít i k poškození karty), oprava musí být provedena do týdne od vzniku poruchy. V případě řádného provádění výtisků a předložení protokolu ze servisu by neměla hrozit žádná sankce. Na prvním výtisku na vozidlo (na začátku pracovní doby) by mělo být zaznamenáno: příjmení a jméno, číslo karty řidiče nebo ŘP, místo začátku a konce pracovní doby (výchozí a cílová země), stav km na začátku a konci pracovní doby, veškeré činnosti a důvod vedení záznamu včetně podpisu. Na druhém výtisku po skončení pracovní doby bude pouze příjmení a jméno, číslo karty řidiče nebo ŘP a podpis.
Rikidriver
závozník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 14. úno 2013 20:28:18

Re: Poblázněný tachograf

Příspěvek od Rikidriver »

Díky, no mě to začlo blbnout až po dvou dnech jízdy takže kartu jsem v tachografu nechal po celou dobu než jsem včera skončil. Na výtisky jsem ale vykreslil jen pauzy a připsal časy od kdy do kdy. Veškerá jízda i kilometry na těch výtiscích je. Výtisky jsem dělal po každé krátké pauze kterou se mi nepodařilo natočit ikdyž jsem ji vžy odstál a pak každý den na začátku směny a na konci.Podpis tam mám, napsanou poruchu.,datum a zemi. Kilometry a číslo karty jsem tam nepsal.Tak nevím jestli to bude stačit. Mé iniciály,kilometry ,číslo vozu a karty už jsou na každém výtisku originál.Já doufám že když policajt uvidí to video a ještě si třeba vyjede otáčky motoru které jsou nula tak musí pochopit že to auto stálo. Dnes jsem si nechal vyčíst kartu a byla to hruza. Samý červený vykřičník :shock:
Odpovědět