Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

prožezávaní pneumatik

Máte pracovní problém, zkuste se svěřit, více hlav víc ví.
Odpovědět
pangi
závozník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 04. kvě 2013 20:11:30

prožezávaní pneumatik

Příspěvek od pangi »

prozez pneumatik je povoleny ale je povole i na ridicich napravach??? rady jak se zachovat kdyz slaba pneu nevydrzi a proste bouchne...???
Gizmo_CZ
řidič profesionál
Příspěvky: 49
Registrován: ned 08. srp 2010 8:37:14
Bydliště: HOPI :-)

Re: prožezávaní pneumatik

Příspěvek od Gizmo_CZ »

No jenže musíš rozlyšovat prořezání a "prořezání"... To první je v autorizovaném pneuservise, kde ví jak na to, to druhý je "prořezání" v garáži zaměstnavatele (tím pádem potencionálního vraha), který o tom nemá ani páru a řezačku má svou...

Já osobně po zkušenostech bych si NIKDY NENECHAL DÁT PROŘEZANÝ GUMY NA PŘEDNÍ NÁPRAVU! Ty gumy strašně za mokra kloužou. U bývalého zaměstnavatele, kterého jsem 2 měsíce uháněl o nové gumy se v dílně nachzel onen "pekelný strojek", kterým mě sjeté gumy "prořezal" takovým způsobem, že s toho trčely dráty, které se mu podařilo také sem tam "přeřezat"! - S autem jsem již neodjel... Nehodlal jsem se zabít! Bohužel druhý "kolega" do toho sedl a jel. I tací jsou mezi námi. Co vím prořezání pneu na přední nápravě je povolené - samozřejmě pouze u nákladních vozidel a u pneu k tomu přímo určených.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: prožezávaní pneumatik

Příspěvek od martin440 »

obecně "Regovable" nebo jak se to píše ,,,naprosto nemůžu doporučit ,je z toho kolikát víc škody než užitku... na předek , kdo to chce dát zaslouží rovnou po tlamě okovanou botou.... jediný trošku ucházející způsob , kde použít prořez na ostatních nápravách, tak jedině solidní silnice, žádný štěrk -kamínky a pod.... a s autem, co jezdí na max 50% zatížení.... to už radši protektor- remix od michelinu , nebo ještě bandag a kostry musí naprosto netknutý a v poho....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: prožezávaní pneumatik

Příspěvek od Koňák »

Moje slova, Martine, ale majitel autoškoláckého náklaďáku, s kterým mimo jiné jezdím, nechává gumy prořezávat normálně. "Naštěstí" teda jen zadní, ale i tak. Řekne, že nové jsou moc drahé na to, aby je žáci huntovali.
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: prožezávaní pneumatik

Příspěvek od martin440 »

u autoškoly která se motá okolo komína, jezdí to po prázdnu a hobluje se to o obrubníky ..... :D to lze pochopit a nevadí to tak jako auta který jezdí jen po fabrikách převozy a na silnici nejezdí , měl sem na mysli "normální" běžnej provoz ;)
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: prožezávaní pneumatik

Příspěvek od Koňák »

To máš teda mylnou představu a autoškolách :D
Musíme jezdit naložení, ne "doplna", ale auto minimálně 10t a vlek minimálně 5t. A obrubníky hoblují spíš "normální" řidiči, protože my - instruktoři, si žáky ohlídáme - teda aspoň já ;)
martin440
Člen sdružení
Příspěvky: 1610
Registrován: ned 29. bře 2009 13:04:25
Bydliště: in Westböhmen..pevná hráz socializnu
Kontaktovat uživatele:

Re: prožezávaní pneumatik

Příspěvek od martin440 »

ach sóó tak to jo ... to víš naposled sem v tom seděl v r.83 při předělávání cizího ŘP ... a stylem ....3 km, 3 křižovatky ,a prej víš co ? dem k vodě je hezky a bylo hotovo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí... http://www.funradio.fr/playfun# je lepší se pokusit aspoň o něco, než nedělat vůbec nic
Odpovědět