Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
Rikidriver
závozník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 14. úno 2013 20:28:18

Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od Rikidriver »

Pánové, když začnu první výkon v pondělí v 7.00hod - do kdy mužu jet? Samozdřejmě Max 6 výkonu

A - do neděle 7.00hod
B - do soboty 24.00
Díííky za objasnění
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od frantaemail »

Za "A" je správně, jinak "výkonů" můžeš mít víc jak 6, za předpokladu že dodržíš doby řízení, přestávek a odpočinků. Odřídit můžeš max. 56 hodin (za kalendářní týden), pokud teda dřív nebudeš muset provést týdenní odpočinek.
Rikidriver
závozník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 14. úno 2013 20:28:18

Re: Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od Rikidriver »

Děkuji. Tady toto všechno chápu. Hodiny dodržuju,pauzy taky, všechno si hlídám. Jezdím dlouhé štreky tak se občas stane že fakt končím až v posledních hodinách 6tého dne. Takže když jsem začal např. v pondělí v 7 ráno, končil jsem třeba v neděli v 6 ráno. Teprv pak jsem začal točit týdenní pauzu. Nepřejel jsem hodiny které jsem měl zrovna na ten týden, 2 desítky jízdy, 3 devítky pauzy.
Právě proto mě zarazilo když jsem se včera od kolegy dozvěděl že zas byla změna v nařízení 561. a to taková, - napíšu svými slovy - když začnu v neděli ve 22 hodin, tak musím končit nejpozději v pátek do 24.00. 6e den se prostě bere od 00.00 do 24.00. Podle mě je to blbost a co jsem hledal na netu tak žádnou takovou změnu jsem nenašel. Na druhou stranu bych nerad někde zbytečně zaplatil tak proto se ptám tady.
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od Děda »

Měl bych dotázek, v sobotu kolem 10h začnu pracovní činnost, po zkrácené TDO, to znamená, že nejdéle v pátek v 10h musím začít TDO. Jenže ve středu je svátek a i zákaz jízdy a mě zajímá, když v tu středu odstojím pauzu 24h, tak jestli mohu začátek TDO o těch 24h posunout a začít ho dělat déle? Vím, že nemohu dělat dva zkrácené TDO po sobě.
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od frantaemail »

Ne, nelze začátek doby týdenního odpočinku posunout o takto provedený odpočinek (ve středu o svátek), je možnost v tu středu buď provést dorovnání ze zkrácený odpočinek a nebo provést běžný týdenní odpočinek min. 45 hod a pak začíná nové období mezi dvěma týdenními odpočinky.
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od Děda »

Díky za odpověď, myslel jsem si, že to tak bude, proto další související dotaz.
Po TDO v délce 45h jsem po dvouch 24h cyklech odstál 26hodin, mohu to považovat za DDO a po dalších třech 24h cyklech mohu udělat zkrácený TDO, nebo mám prostě smůlu a musím to počítat jako TDO? Doufám že je to srozumitelný.
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od frantaemail »

Pokud jsi po dvou pracovních dobách (2x24hod cyklech) měl dobu odpočinku 26 hodin, můžeš tuto dobu považovat za denní dobu odpočinku (DDO) nebo zkrácenou týdenní dobu odpočinku (ZTDO), záleží na Tvém rozhodnutí. Pokud ji pojmeš jako DDO tak pak nejpozději po dalších 3x24 cyklech musíš provést týdenní odpočinek nebo múžeš oněch 26 hodin pojmout jako ZTDO a pak máš po této době možnost využít 6x24hod cyklus.
Děda
řidič profesionál
Příspěvky: 329
Registrován: ned 29. bře 2009 18:17:59

Re: Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od Děda »

Díky asi to nechám vyšší moci...
Každý řetěz je silný tak, jak je silný jeho nejslabší článek. Stejně za všechno můžou kamioňáci!!?
Uživatelský avatar
fatal_netware
řidič profesionál
Příspěvky: 168
Registrován: sob 11. dub 2009 12:31:26
Bydliště: London, GB

Re: Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od fatal_netware »

A co potom toto:
Obrázek

Něco podobného jako toto:
Obrázek
Řidič, ten tvrdý chleba má.
Rikidriver
závozník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 14. úno 2013 20:28:18

Re: Kdy musím nejpozději začít týdenní pauzu?

Příspěvek od Rikidriver »

Technický dotaz.....

Jeden týden skrátím týdenní odpočinek na 24 hodin. Poté třeba po druhém výkonu natočím denní odpočinek 18 hodin,pokračuji dál a následující týdenní odpočinek bych chtěl nahradit ten zkrácený. Kolik hodin musím natočit ??
A - 45+21
B - 45+14
???? Díky za odpověď.
Odpovědět