Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Zkrácený odpočinek

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
petr721
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14. lis 2012 13:07:04

Zkrácený odpočinek

Příspěvek od petr721 »

Za jaký odpočinek se považuje devítihodinová pauza v osádce?
Jde mi o to, že pokud jedu první dva dny v osádce a poté již jako jednotlivec, započítávají se mi devítky z osádky do počtu zkrácených odpočinků jednotlivce ?
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrácený odpočinek

Příspěvek od Delivio »

Nevidím důvod, proč by se neměli počítat jako zkrácené pauzy.Nic na tom nemění fakt, že jsi jel ve dvojici.
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Zkrácený odpočinek

Příspěvek od Koňák »

natchez: "Nic na tom nemění fakt, že jsi jel ve dvojici." Tím chceš říct, že když budu pořád jezdit v osádce, tak vlastně porušuji 561-ku, protože budu mít jen a pouze 9h DDO ???
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrácený odpočinek

Příspěvek od Delivio »

Koňak
reagoval jsem na tohle
Jde mi o to, že pokud jedu první dva dny v osádce a poté již jako jednotlivec, započítávají se mi devítky z osádky do počtu zkrácených odpočinků jednotlivce
ale tohle je zcela odlišná situace a otázka
budu pořád jezdit v osádce
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Zkrácený odpočinek

Příspěvek od frantaemail »

Zde je potřeba rozlišit dva režimy, řízení v osádce s více řídíči a řízení v osádce jednoho řidiče. Pro první případ platí ustanovení čl. 8 odst. 5), kde je umožněno nařízením provádět 9 hodinové denní odpočinky a to bez omezení počtu. Ve druhém případě je však potřeba použít odst. 2 téhož článku a tam je již omezení dle odst. 4 čl.8. Pokud bych to shrnul, tak řidič který bude mít 2x30hod cyklus ve "dvojce", může mít následně 3x zkrácen denní odpočinek pod 11 hodin.
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrácený odpočinek

Příspěvek od Delivio »

Tak\ názor ovšem pokud to budeme brát logicky tak by se mohlo stát, že takový řidič bude mít celý kalendářní měsíc jen zkrácené přestávky v délce 9 hodin.A to si nejsem až tak jistý, že by na to zareagovali pozitivně- bez pokuty, všechny kontrolní orgány v EU.

A proto jsem napsal výše zmíněný názor.
Naposledy upravil(a) Delivio dne úte 18. čer 2013 21:40:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Zkrácený odpočinek

Příspěvek od frantaemail »

Každý kontrolní orgán si to může vyložit po svém, to víme, že. Je potřeba na věc pohlížet tak jak je napsána a myšlena, vžyť pokud by řidiči řídili v osádce budou mít taktéž jenom "9ky". Tady v tom případě jsou v období mezi dvěma týdenními odpočinky spojeny dva režimy a to samozřejmě přináší jiný pohled na danou situaci. Samozřejmě, vždy je tu riziko, člověk narazí na ......
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrácený odpočinek

Příspěvek od Delivio »

A přesně tohle se mu může stát hned při kontrole následující týden po tom co odjede celý týden s devítkami.popřípadě 28 den a neudělá nic.
Každý kontrolní orgán si to může vyložit po svém, to víme, že
proč potom dráždit kobru ;)
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Zkrácený odpočinek

Příspěvek od frantaemail »

Kontrolní orgán by měl (to slůvko měl je v těchto případech důležité) posoudit jednak v jakém režimu kontrolovaný řidič řídil vozidlo, a pokud v daném období řídil ve smíšených režimech, měl by provádět kontrolu na denní odpočinky odděleně.
Delivio
řidič profesionál
Příspěvky: 122
Registrován: čtv 30. zář 2010 23:03:45
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkrácený odpočinek

Příspěvek od Delivio »

frantaemail

To je více jak tutovka, že to bude jeden hot a druhý čehý.Během pár dnů zjistím osobní názor některého ze zahraničních policistů a napíšu ho zde.Otestujte naše profíky od cspsd na tuto otázku ;)
Odpovědět