Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

Týdenní pauza

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
Odpovědět
Kachnič
Příspěvky: 1
Registrován: stř 07. srp 2013 15:29:29

Týdenní pauza

Příspěvek od Kachnič »

Zdravím Vás,
Mám otázku prosím Vás, je možné začít týdenní dobu odpočinku hned v novém týdnu, tedy od pondělka od 00:00 do středy, když sem ještě v tom novém týdnu nezačal žádný výkon? V sobotu ráno bych se vrátil domů, udělal bych zhruba 40hodin pauzy(týdenní odp za tento týden mám udělaný). V pondělí od 00:00 bych opět začal výkon a mohl bych jet vlastně do soboty do 24hod? Děkuji předem
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Týdenní pauza

Příspěvek od frantaemail »

Tvému dotazu zcela nerozumím. Zkusím se trefit: týdenní odpočinek v jedom týdnu může navazovat na týdenní odpočinek ve druhém týdnu. Je potřeba splnit podmínku, že týdenní doba odpočinku musí začít nejpozději po 6x24hodinách od konce předešlého týdenního odpočinku a za předpokladu že budou dodrženy podmínky pro dobu řízení. Další podmínkou je, že nebudou ve dvou po sobě následujících týdnech zkrácené týdenní odpočinky.
Pokud začneš ve středu a skončíš v sobotu, poté provedeš zkrácenou týdenní dobu odpočinku (cca 40h). Další pracovní týden začnem v ponděli např. 00:00 tak další týdenní odpočinek musíš začít nejpozději v sobotu ve 23:59 (po 6x24hod). Pozor na dobu řízení - týdenní a dvoutýdenní.
Snad jsem pomohl.
Tacho
Člen sdružení
Příspěvky: 1920
Registrován: pon 19. říj 2009 1:11:25

Re: Týdenní pauza

Příspěvek od Tacho »

Třeba to pochopíš lépe 8-)
Znalost je dostatečná, když ji použijeme. Ochota nestačí, musíme konat.
Odpovědět