Odkazy:  :   Spolek   Portal    Sbirka   GDPR   Doprava-online   Autoplosina   Facebook

žluté kolečko

Vše o přestávkávkach, AETRu apd.
Odpovědět
Tomas86
řidič
Příspěvky: 25
Registrován: úte 22. úno 2011 20:36:57

žluté kolečko

Příspěvek od Tomas86 »

Kolegové.
Prosím prosím o radu.
Hádám se s kolegou jak to doopravdy je.

Na žluté kolečko kde se píše místo se píše místo odkud vyjíždím? nebo sídlo firmy.
Třeba když firma má sídlo tady ve vikýřovicích a já začínám jízdu třeba v Olomouci,tak na žlute kolečko v řádku MÍSTO bude napsáno OLOMOUC a datum.
Je to tak?
Už sám nevím. :
:oops:
Uživatelský avatar
Koňák
Člen sdružení
Příspěvky: 396
Registrován: úte 17. lis 2009 22:48:53
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: žluté kolečko

Příspěvek od Koňák »

Pokud má firma sídlo ve Vikýřovicích, ale auto ti stojí v Olomouci, na žlutém kolečku bude napsáno Vikýřovice. Cestu z firmy do Olomouce musíš prokázat ručním záznamem (počítá se do "výkonu", ne do odpočinku!)
Tomas86
řidič
Příspěvky: 25
Registrován: úte 22. úno 2011 20:36:57

Re: žluté kolečko

Příspěvek od Tomas86 »

ručním záznamem jak.
jako jiná práce zezadu na kolečko nebo jak.
a když mi šef kolečko doveze do OLomouce tak nemusím prokazovat cestu ne?
Jsem už z toho zmatenej.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: žluté kolečko

Příspěvek od frantaemail »

Na přední straně se vyplňuje jméno a příjmení dotyčného řidiče, datum a čas začátku a konce období pro které je potvrzení vystaveno a pokud měl řidič jednu z uvedeným činností, zaškrtne políčko. Na zadní straně žlutého kotoučku se vyplňuje razítko, místo vystavení dokladu, podpis osoby která doklad vystavila a pokud řidič nevykonával práci řidiče na kterého se vztahuje povinnost evidovat činnosti, zaškrtne políčko.
Záznam o přepravě k vozidlu se provádí ručním záznamem na zadní stranu kotoučku a to pokud řídíš např. osobák tak si zaznamenáš jinou práci, pokud se vezeš tak si zaznamenáš pohotovost. Pokud Ti šéf doveze potvrzení k vozidlu a Ty máš vozidlo v místě bydliště nemusíš prokazovat cestu k vozidlu.
Tomas86
řidič
Příspěvky: 25
Registrován: úte 22. úno 2011 20:36:57

Re: žluté kolečko

Příspěvek od Tomas86 »

Franto díky.
Ještě taková hloupá otázka:
Když zaznamenám třeba 2 hodiny jiné práce nebo pohotovosti,znamená to že pak můžu jet už s nakladakem jen 2,5 hodiny a pak udělat 45min pauzu?
A jaký je rozdíl mezi výkonem a dobou řízení.Doba řízení za den je 9 max 10 hodin to mi je jasny.


Nikdo mi tyhle otázky nikdy nevysvětlil,ani v autoškole.Vždy se to nějak zakecalo :roll:

Děkuji za informace
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: žluté kolečko

Příspěvek od frantaemail »

Pokud zaznamenáš 2 hodiny jiné práce můžeš pak jet max. 4 hodiny (musíš splnit podmínku §9 NV č. 589/2006 Sb.) přestávka po 6ti hodinách práce. Pokud zaznamenáš 2hod pohotovost můžeš jet max. 4,5hod. Pracovní výkon je pracovní doba řidiče od - do. Neplést si pracovní dobu s odpracovanou dobou. Doba řízení je pouze doba zaznamenaná tachografem (v případě poruchy tachografu zaznamenaná ručně). Někde tady na fóru je i rozepsáno co je co a to podrobně, bohužel nemám čas to teď hledat.
Tomas86
řidič
Příspěvky: 25
Registrován: úte 22. úno 2011 20:36:57

Re: žluté kolečko

Příspěvek od Tomas86 »

Takže jestli jsem to dobže pochopil:
Dojedu k vozidlu a na kolečko proškrtnu pohotovost na dobu kdy jsem jel k vozidlu.
A na kolečko napíšu místo odjezdu třeba OLOMOUC.
Na žlutém bude napsano SÍDLO FIRMY a čas vydání.
:shock:
Uživatelský avatar
nitram
Člen sdružení
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 11. bře 2010 17:08:12
Bydliště: BOSKOVICE

Re: žluté kolečko

Příspěvek od nitram »

Tak by to mělo podle mne byt OK.
Uživatelský avatar
frantaemail
Člen sdružení
Příspěvky: 2299
Registrován: ned 03. kvě 2009 14:19:26
Bydliště: Šluknov

Re: žluté kolečko

Příspěvek od frantaemail »

Mělo by to být takto:
a) na žlutém kotoučku bude napsáno místo kde Ti kotouček (potvrzení) vystavili,
b) na běžný kotouček si na zadní stranu označíš dobu cesty k vozidlu (buď z firmy nebo z bydliště), na přední stranu napíšeš místo začátku používání kotoučku, a to jak ručním záznamem nebo záznamovým zařízením.
Takže pokud jsi provedl cestu k vozidlu z Vikýřovic (sídlo firmy) do Olomouce (odstavení vozidla), bude na žlutém kotoučku jako místo vystavení napsáno Vikýřovice a na běžném kotoučku jako místo začítku také Vikýřovice, jelikož jsi použil ruční záznam na zadní stranu na cestu z Vikýřovic do Olomouce.
Odpovědět